Audi A4 B6 - blinkaju lampice kočnica, ABS, ručne kočnice i proklizavanja

Audi A4 B6 - blinkaju lampice kočnica, ABS, ručne kočnice i proklizavanja

Ma ko je reko da se konektor brika nigdje veze samo navodim da ne pase nikako jel tako lakse ????
Da napomenem modul se moze i popraviti ako si maher i ako znas letovat dlake "DLAKE" ne zice;)
 
Član
Ako je isti kataloški broj onda je šema spajanja ista a ja kako sam pročitao, ti si nabavio novi modul sa različitim kataloškim brojem??? Van pameti! E da, kada su u pitanju dlake i hibridna ploča, one se ne "letuju". Ne da mi se više pisat, pozdrav.
SVE SI U PRAVU!!!
 
Počelo mi se dešavati u posljednjih 10-ak dana. Čini mi se da se lampice uvijek upale nakon što upalim svjetla (ksenoni). Dakle, ne pale se odmah nakon što upalim auto, već kad okrenem prekidač za svjeta, onda se začuje tri puta zvučni signal i upale se lampice.
 
Nije kataloski nego serijski isto auto isto kilovata isto sve nisu se slagali brojevi ne svi brojevi nego 1 broj od 14 njih
A kao sto kazes hibridna ploca i to se popravlja spoj s plocom i samim konektorom nije klasican nego je svaki pin spojen s DLAKOM koja vremenom od vibracija pukne ili odvoji se od ploce
 
Član
Počelo mi se dešavati u posljednjih 10-ak dana. Čini mi se da se lampice uvijek upale nakon što upalim svjetla (ksenoni). Dakle, ne pale se odmah nakon što upalim auto, već kad okrenem prekidač za svjeta, onda se začuje tri puta zvučni signal i upale se lampice.
Kod druga na E46 je bilo slično, negdje smo pročitali da se dešava zbog preniskog napona. Provjeri da ti nije slab akumulator pa kad upališ više potrošača dođe do prevelikog pada napona i onda izbacuje grešku. Takođe, probaj neko vrijeme voziti bez previše potrošača pa vidi kako se ponaša. Kod druga smo napunili akumulator i do sada (nekih 2 mjeseca) nije bilo problema.

Ernade, pusti kilovate. E39 imaš iste motore (vjerujem i audi, passat itd), ali različite godine, različiti moduli, sve drugačije. Jedino je relevantan KATALOŠKI BROJ, ostalo je sve šuplja i stara majstorska "ja kad ti kažem"...
 
Član
Napon ti pada..to se desava u mene kod brata na audi a6 4f,slab ti akumulator slabo drzi..brat zamijenio akumulator nema vise problema!!iste lampice palio..
 
Provjerio sam akumulator. Kažu da je kao nov. Provjerio sam i da li mi radi ABS. Ne osjetim kako mi kočnica udara u nogu kad naglo zakočim.
 
Član
Da li blokiraju točkovi? Moraš jače pritisnuti pedalu kočnice. A probaj maknuti te xenone ako nisu originalni, džaba praviš sebi problem. Ionako meni lično izgledaju džiberski, prijatnije mi je vidjeti neku običnu sijalicu sa projektorima,fino podešenu.
 
Član
B6-ice su imali problema s prekidacem svjetala (tvornica priznala gresku). Ugl zna zajebavat strujni krug, jednom kolegi cak nije htio paliti dok nebi prekidac okrenuo na poziciju. Najprije zamjeni prekidac ili posudi u nekog i vidi situaciju, eliminiras stvar po stvar, ako nema pomaka onda nemas sto nego pravac na dijagnostiku
 
Član
Mislim da nema razloga naglabati sta je,to se ide na dijagnostiku i gotovo a ne mjenjati redom sta ti naumpadne,dijagnostika izbaci tacno koji ti je dio otisao

Poslano sa mog HTC Desire 320 koristeći Tapatalk
 
Top