Audi A4 2.0 PDF

Audi A4 2.0 PDF

Član
Audi A4 2.0 DPF
105KW

imag1029.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Da u pravu ste, jeste DPF :) ali ne znam kako da promjenim :D

Auto je extra, prezadovoljan :D Fabricki deklarisana potrosnja po otvorenom putu je 4.5l/100Km, a ja sam od Sarajeva do Bosanskog Broda sa 4 putnika u autu i punim gepekom uspio imati 4.8l/100Km sto mislim da je odlicno (mada moram priznati da sam ga i vozio tako da vidim koliko ce najmanje trositi, znaci bez naglih ubrzavanja i rijetkih kocenja, u sto vecem stepenu prenosa. Bila je noc, tako da nije bilo ni guzve, da ne kazem u eksperimentalnim uslovima :D ).

Sada motor ima 105Kw, ali sam razmisljao da uradim MTM chip tuning, da ga sa sadasnjih 143KS nabildam na 170KS. Raspitivao sam se, i kazu da ne steti motoru, i da u normalnoj voznji cak smanjuje potrosnju, dok kod agresivnije povecava. Sta vi mislite o tome?

Sada bih malo napisao moja zapazanja o automobilu, ako nekoga interesuje, i eventualnu za buduce kupce :)

Prvo sto se zapazi kada se udje, jeste da su sjedista vozaca i suvozaca mnogo nize postavljena nego kod drugih automobila koje sam vozio (Peugeot, Fiat, Renault...) sto znacajno utice na teziste automobila, stabilnost, ali je preglednost za nijansu losija, i dosta je teze izlaziti i sjedati, tako da ce to starijim osobama smetati (moj otac je prvo primjetio da se tesko sjeda u auto :D ).
Komande na volanu za mjenjanje stanica su za mene totalno neupotrebljive, jer je mjenjanje stanica sa njima, pogotovo u toku voznje tesko, jer je skrol osjetljiv a lista stanica je na malom displeju na instrument tabli... jedan veliki dislike. Stabilne komande "na volanu" su mi mnogo bolje kod Peugeot i Renault automobila, gdje se nalaze iza rucica brisaca.
Gepek je veliki, ali zna biti neiskoristen, kada je rijec o robusnim stvarima, jer se radi o sedanu. Npr, imam kolica za bebe, koja mogu stati u gepek, ali ih ne mogu ubaciti jer, kao sto rekoh, gepek je sedan tipa.
Linija gepeka je izrazena i blago naglasena ka vani, tako da je gotovo u ravni sa zadnjom karambolkom, sto moze da dovede do njegovog krivljenja, ako volite da "naslonite" zadnji dio kada parkirate u tijesno parking mjesto :)
Bez veze je sto imate na board tabli dugme za instalaciju i koriscenje telefona, kao i softver koji je standardan u svim verzijama, ali se hardverski dio naknadno kupuje. Vjerovatno neka markentiska caka.
I na kraju mozda i najveca mana ovog automobila je mekana sofersajbna! Originalna je i nije mjenjana, ali je nevjerovatno koliko sam je "utackao" od rizle posute po nasim putevima. I najmanji kamencic da lagano pogodi, ostaje mini tackica. Za godinu dana voznje po nasim putevima, sam je svu "utackao" :(

Overall: Nevjerovatna njemacka preciznost i posvecenost detaljima!
Ocjena: 4.5/5 :car7:
 
Legend
Lijepo opisan auto, dodat cu samo da si trebao uzeti karavana i ne bi apsolutno imao problema sa gepekom, sjedista, vjerujem da se mogu dici do granice gdje stariji ljudi mogu sasvim normalno da ulaze i izlaze iz auta.. imaju visok stepen regulisanja visine tako da tu , vjerujem da nema problema..
Ovo za scroll bi se slozio sa tobom, dosta bolje je rjeseno na vw seatu i skodi, scroll lijepo izgleda, ali mu je funkcija 0 bodova..
Sto se samog chipa tice, niko ovdje nema MTM na autu tako da ti niko nece moci nista konkretno ni reci, sto ti sam ne mozes saznati na nekim stranim forumima, tako da i ne ocekuj nista pametno, dobit ces savjeta more, vjerujem :D.. generalno, chip kao chip kvalitetno uradjen ne steti niti jednom motoru, pogotovo ako se normalnije vozi (pod tim podrazumjevam da ljudi kada chipuju auto promjene nacin voznje i kada strada turbo, zamajac, onda krive los chip itd itd..)

Sretno sa autom, cuvaj ga :)
 
Član
Ljepotan, daj nam jos slika :) Zapazio sam ga, prolazi cesto kroz moje selo, ne bi mu malo vece fele skodile.
LP
 
Top