Audi A3 8L 1.9 TDI

Audi A3 8L 1.9 TDI

Član
Eh dosao red da i ja predstavim novo auto u garazu. Poslije Clio-a sam dosta trazio i gledao raznih auta i izbor je pao na Audi A3 1.9 TDI 74 kw AXR, facelift. Inace kupljen je prije par mjeseci al evo tek sam se natjerao da ga predstavim i ovde. :)
Proizveden je 2002 godine, 11 mjesec, presao sad vec oko 278000 km, uvezen je iz Njemacke tek i ja sam prvi vlasnik u BiH, ima regularnu servisnu knjigu..
Od opreme posjeduje sljedece: servo volan, abs, esp, 2x skakavac kljuc, 4x el. podizaci stakala, el. retrovizori sa grijacima, profilisana sjedista sa grijacima, digitalna klima, orginalni audi cd player, orginalni woofer u gepeku sa pojacalom, svjetla za maglu, lece u farovima, 5 alu felgi 16" orginal audi sa skoro novim continental gumama.
Do sada na autu su radjene neke sitnice, prvo sam uradio veliki i mali servis, zatim ugradio zeder, kupljene 15" celicne felge i nove zimske gume, zatim narucio "s-line" oznake i zalijepio ih ispod lajsni zadnjih vrata, klijesta ofarbana u crveno, xenon svjetla 5000k, led osvjetljenje tablice, poskidane oznake s gepeka i okviri tablica i iste zalijepljene obostranom trakom :D
Sve u svemu, u jako dobrom stanju auto i to je presudilo da kupim bas ovaj model, evo i slika :)











I ovo su novije slike:





Od planova imam uzeti naslonjac za ruku, volan s-line s 3 kraka, zatamniti stakla i mozda nekad 17" felge.. To bi bilo to za sad, lijep pozdrav :D
 
Član
Vidi se da fino stoji i da je utegnuto auto pravo dobro , nek je sa srecom i da te sluzi :happy::happy::happy::happy:

Posebno mi se dopada sto je 4 vrata :cool:
 
Član
Lijep autic ne treba mu puno da bude jos bolji...kao za primjer evo dvije slike znaci maska u crno i stopke full crvene nekada mozda cupra lipp i to je to..
12102111233734326.jpg

121021112425942448.jpg
 
Član
Stari jedno vrijeme vozao ovu a3, samo jači motor 130 ks... vuče odlicno, za sjediste zakuca.. vjerujem da i ovaj motor fino vuce..
inace fino ocuvano auto i odlicno izgleda cak i sa ovim felgama..
da je moj ganjao bi fabriku sa nekim finim S detaljima...
pogledaj ekremovu garažu kako je on sredio ovog audija sa finim detaljima pogotovo unutra (s3 ručica mjenjača, chrome ringovi na brzinomjeru itd itd)
 
Član
Hvala na komentarima ljudi, bice aBd promjena i na ovom autu.. Soffa extra su prijedlozi, ovo s prednjom maskom sam planirao uraditi folijom ili jos bolje kad bi negdje nasao plasti dip crni u spreju.. Jer mi zao farbati bojom.. A i stopke su vrhunske :)
Gledao sam ekremovu garazu njegov je bio vrhunski sredjen, bas po mom ukusu.. Ide fino i ovaj motor povuce kad treba, al taj od 130 ks otkida :D
 
Član
Extra audi druze, neka je sa srecom
imas dobre planove ali naj bitnije imas super podlogu za radove. ovako nes kao sto je soffa predlozio i nista vise jer ovom autu ne treba puno da bi fantasticno izgledao
 
Član
Eh ovako, prije 2,3 dana mi se desilo da mi auto ide u tzv. limp mode, tj. trecom na 100 km/h i cetvrtom na 120km/h smanji snagu i ide skroz slabo, kad ga ugasim i upalim opet ide normalno dok se opet ne desi isto.. Ocistio sam maf senzor i nista se nije promjenilo i zovnem majstora da vidimo sta ce reci dijagnostika.. uglavnom turbina je zapekla da kako on kaze nije radila ni 30%.. odma smo je skinuli i ocistili i stvarno je bila zapekla pravo.. usput ocistili smo i egr ventil i auto opet ide super, ne baca ga u limp mode i mozda za nijansu ide bolje nego prije dok je bio "ispravan". Medjutim desava se nesto sto se prije nije desvalo, turbina je puno glasnija tj. zvizdala je ona i prije pomalo, zvizdi i sad isto ali uz dodatno hucanje i to se cuje samo na niskim obrtajima a najbolje se cuje kad ugasim auto pa huci jos 2,3 sekunde.. ako je neko imao iskustva s ovim nek pise da znam sta je.. da napomenem da mi je majstor rekao da je turbina u dobrom stanju i da nema lufta nimalo.. evo koja slicica :)))

imagehost

free image upload

screen capture software

image sharing

image sharing

how to print screen on pc
 
Član
ma samo gas i nek zvizdi ne obracaj paznju na to, isti slucaj sam i ja imao i nakon ciscenja se vise cuje i isto tako kad ugasim auto ona zvizduce jos par sekundi i stane i tako vec dvije godine, znaci da to nije neki problem koji bi te trebao zabrinjavati ;)
 
Član
Drug na passatu imao isti problem izbacivalo mu na 120 Nije se cula nimalo samo odjednom izbaci, skinemo turbinu Bila zaprljana razradimo ocistimo egr vratimo sve na mjesto auto puno bolje ide ali se turbina cuje tj zvizdi evo vec pola godine nikad nista a drug ima potesku nogu na gasu pa tako kad se vozimo imam osjecaj da sam na fudbalskoj utakmici takav zvuk ima.mozda ce nju trebat reparirat a moze bit da neode nikako
 
Član
Sad kad je cista ostvaruje pun pritisak, tj, varijabila zatvara do kraja i turbo se dobro vrti vec i na leru, tako da ne treba da te zabrinjava to sto zvizdi, malo vise zvizdi ako je skinut katalizator, ne znam kakva je kod tebe situacija.
 
Top