Audi 80 b3,trza pri pustanju gasa

Audi 80 b3,trza pri pustanju gasa

Član
Znaci,trebam malu pomoc,prvo da vidim sta bi moglo biti,da znam na sta pare da potrosim.Motor je 2.0,k glava.
Vozim cetvrtom,recimo,i pred krivinu pustim gas i osjeti se blago trzanje motora...i kada opet stisnem gas,k'o da se malo zakslje i odcepi i opet krene kako treba.Konto sam da su nosaci motora,ali ne desva se konstanto,ponekad.Malo mi i baca benzin na auspuh.Mora da negdje gorivo slabo ide :shifty:
Help! :(
 
Član
nema ti druge nego do majstora, možda treba samo motor pošteliti a može bit svašta od dizna pa do pumpe
 
Član
obavezno majstoru moze bit sitnica amoze belaj... govorim iz iskustva imao sam 1.9E 83kw greške se ne isplate hehe... djelova nema
 
Član
pa to je i meni,bas me zanimalo jel neko imo slican problem,jer malo ih je 2.0 E,skoro svi su 1.8 S...Kontam samo da nije k glava.Ostalo se da popraviti za sitne pare.
 
Član
druze to ti se samo treba malo palenje ustelati, odi do majstora i nek ti samo pogleda strotoskopom paljenje.
Simptomi ranog paljenja su ti kad oduzmes gas na manjim obrtajima auto pocne da kao cima sitno, a paljenje mozes i sam provjeriti da li je ranije nego sto treba vidjeti na slijedeci na cin, vozi auto40 recimo u cetvrtoj brzini i onda dodaj gas, ako budes cuo "kliktanje" ventila, to ti se cuje zato sto paljenje prerano i explozija se desi prije nego li se usisni ventil zatvori i onda dobijes taj zvuk kao da "klikve" ventili. Ako ti se to bude culo kad krenes ubrzavati sa 40 u cetvrtoj sa recimo 1500rpm onda ti je paljenje prerano i mora se malo vratiti, ali i ako ne bude se culo cimanje opet moze dolaziti od ranijeg maaalo paljenja nego sto treba biti.
Ako je paljenje ok onda moras traziti dobrooog majstora koji se razumije u K-jetronic da ga pregleda i po potrebi dostela...
 
Član
druze to ti se samo treba malo palenje ustelati, odi do majstora i nek ti samo pogleda strotoskopom paljenje.
Simptomi ranog paljenja su ti kad oduzmes gas na manjim obrtajima auto pocne da kao cima sitno, a paljenje mozes i sam provjeriti da li je ranije nego sto treba vidjeti na slijedeci na cin, vozi auto40 recimo u cetvrtoj brzini i onda dodaj gas, ako budes cuo "kliktanje" ventila, to ti se cuje zato sto paljenje prerano i explozija se desi prije nego li se usisni ventil zatvori i onda dobijes taj zvuk kao da "klikve" ventili. Ako ti se to bude culo kad krenes ubrzavati sa 40 u cetvrtoj sa recimo 1500rpm onda ti je paljenje prerano i mora se malo vratiti, ali i ako ne bude se culo cimanje opet moze dolaziti od ranijeg maaalo paljenja nego sto treba biti.
Ako je paljenje ok onda moras traziti dobrooog majstora koji se razumije u K-jetronic da ga pregleda i po potrebi dostela...

Hvala ti na savjetu ;),pogledacu sutra ujutro bas kako se ponasa na 1500...a ja msm da su se culi ventili.Znas li otprilike kolko bi mi majtor uzeo da nastima paljenje?
 
Član
Pa eto rekao sam ti kako ces provjeriti da li ti je paljenje prerano, a sam mozes nastelati ako imas strotoskop, a ako nemas para da odvezes na stelanje, onda odvrnes razvodnik i pomaknes ga za 2mm u smijeru okretanja motora. motor ti se okrece u smijeru okretanja kazaljke na satu, znaci remenicu kad gledas ona se okrece u smijeru kazaljke na satu i onda prati i vidjeces u koju stranu moras okrenuti razvodnik.
 
Član
Ma imam za majstora,steko sam za opruge i felge,pa se ima.
Al radije bi da ja to sam probam,nije mi ceof kad odvezem majstoru :) (vec sam proguglo sve o paljenju)
Znaci za 2mm samo.I da onda probam?
 
Član
pa da 2mm ce ti biti dosta i probas i ako se ne budu culi ventili ono kad ubrzavas cetvrtom brzinom sa 1500 obrtaja ( to je sa nekih 40 kmh) i ako ne budu "kliktali" onda je dobro, ako se budu opet culi znaci trebas opet malo bratiti ali tada samo 1mm vrati, jer je paljenje jako osjetljivo i to se pomjera tako po 1mm ili 2mm ako hoces da budes sto precizniji da se prestanu ventili cuti ;)
 
Član
pa da 2mm ce ti biti dosta i probas i ako se ne budu culi ventili ono kad ubrzavas cetvrtom brzinom sa 1500 obrtaja ( to je sa nekih 40 kmh) i ako ne budu "kliktali" onda je dobro, ako se budu opet culi znaci trebas opet malo bratiti ali tada samo 1mm vrati, jer je paljenje jako osjetljivo i to se pomjera tako po 1mm ili 2mm ako hoces da budes sto precizniji da se prestanu ventili cuti ;)

Probacu sutra da vidim ocul ista rijesiti.
Ako zapnem,javicu ti se u pp :D
 
Top