Audi 80 b3,savjet za sportski lonac

Audi 80 b3,savjet za sportski lonac

Član
Kupio sam zadnji lonac od inoxa,fino izgleda i konto sam da ce se fino cuti.Juce sam ga postavio i dobio sam dubok zvuk pri malim obrtajima i to samo na zadnjem loncu,i nije nesto previse bucan kako sam ocekivo.I dalje se cuje da ga srednji lonac prigusuje.

"Home made" i dizalica i lonac je postavljen :D

1414860_248482921972744_1127414334_n.jpg
1396671_248482828639420_1218737562_n.jpg

Cilj mi je bio da da dobro "buče",pa me zanima sta mogu uraditi sa srednjeg lonca.Da ga izvadim skroz i stavim cijev samo,ili da stavim neki drugi koji nece toliko da stisa auto_Ovaj fabricki srednji je dosta velik.

Evo kako to izgleda,pa ako neko zna sta bi bilo najpametnije nek pomaze :)
IMG0394A.jpg

IMG0395A.jpg

IMG0398A.jpg
 
Član
Izbaci srednji lonaci i imaces dosta jaci i bucniji zvuk :D a ako hoces bas ono buku, sa vecim "fi" (precnik) cijevi povecavas buku na auspuhu :cool:
 
BHT Ovisnik
da,izbaci srednji i stavi cijev istog promjera kao ostatak,ja sam sebi uradio tako i zadovoljan sam, to ti je najjeftinije i najlakse... pa ako ne valjalo onda pred zadnji lonac sjeci cijev i stavljaj veci promjer... mada meni se cini kao da je ova rora naopako,mislim ako je okrenes kontra da bi ljepse legla
 
Član
da,izbaci srednji i stavi cijev istog promjera kao ostatak,ja sam sebi uradio tako i zadovoljan sam, to ti je najjeftinije i najlakse... pa ako ne valjalo onda pred zadnji lonac sjeci cijev i stavljaj veci promjer... mada meni se cini kao da je ova rora naopako,mislim ako je okrenes kontra da bi ljepse legla

probo sam i okrenuti ga kad sam vario,ne lezi zbog onoga izreza na braniku.Da imam neke "duboke" branike,onda bi iso kako si ti reko...
Hvala na savjetima,danas vadjenje srednjeg lonca,pa kud puklo da puklo :D
 
Top