Audi 100 C4

Audi 100 C4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Iskusna raja;

Pitanje.. Isplati li se dati 8-9 milja na ovu vozilicu, znaci benzin samo dolazi u obzir. Najvise me interesuje da li je odrzavanje preskupo, znaci da li trosi puno, da li su skupi dijelovi?
Isao sam na to da uzmem Audija 80 ali skontam ako dodam jos jedno 3 milje uzmem 100-tku koja je mnogo mocnija od 80-ke.
Znaci da li su dijelovi previse skupi?? Iako sam cuo da je auto nepoderivo tj. ako ga covjek redovno odrzava i servisira da su kvarovi u tom slucaju svedeni na minimum.

Hvala
 
Član
ako radish za neku prosjechnu platu skup je buraz za odrzhavanja, a i potroshnja mu nije mala.al' da je dobar - mnogo dobar ;)
 
Član
motori sami ne traze puno ali ostalo je jebada zavisi ako je dobro dobar isplati se uzeti.
 
Član
dijelovi su dosta skupi za njega motor je skoro pa neunistiv a najbolji je 2.3 ali budi spreman na potrosnju ne ispod 12 litara a uopce nemas brzo auto ako vec ides na nesto brzo 2.6 i 2.8 su veliki potrosaci a takodjer nisu brzi i tako to pa vidi sta ti se isplati i koliko ali malo ih je kod nas u dobrom stanju bas radi tih dijelova
 
Član
ifbbpro je napisao(la):
Iskusna raja;

Pitanje.. Isplati li se dati 8-9 milja na ovu vozilicu, znaci benzin samo dolazi u obzir. Najvise me interesuje da li je odrzavanje preskupo, znaci da li trosi puno, da li su skupi dijelovi?
Isao sam na to da uzmem Audija 80 ali skontam ako dodam jos jedno 3 milje uzmem 100-tku koja je mnogo mocnija od 80-ke.
Znaci da li su dijelovi previse skupi?? Iako sam cuo da je auto nepoderivo tj. ako ga covjek redovno odrzava i servisira da su kvarovi u tom slucaju svedeni na minimum.

Hvala

Imam orginalne celicne 15"ke za njega, kad pazaris javi se :D
 
Legend
Ma evo ja sam odrzavo svoju 80ku, dao sam svaki dinar u nju, i ona je skupa do boga za odrzavat, mislim dok se ne pocne kvarit sve ok al kad krene krene, meni je u jednom danu pukla sajla od haube, otpojila se neka zica od ulja, crkle sijalice na desnoj strani instrument table, i pokvarila se brava od vrata, ja poludio, kad ga nisam zapalio. Al recimo to je kvar koji se desio u periodu od 6 godina, do tad samo potrosni materijali, ulje filteri, remenje gume, lezajevi, kugle krajnice, kocnice, klasika ko na svakom autu.

Stoja je teska, i taj benzinac ce te na koljena bacit, osim ako nemas platu milju i zivis sa starcima pa onda nije problem ti.
 
Pozz. Eh ovako shto se tice tog audija on kao i svako auto ima svojih prednosti i mana,kao prednosti naveo bih meni vrlo bitne stvari: udobnost,sigurnost i pouzdanost (kao i svaki audi).Eh ti zelish benzinca,to ti je mana,pogotovo ako necesh plin ugraditi.Sto se tice odrzavanja,sve zavisi na shto naletish.Uglavnom slabo se ulaze u njega,ali kad pocnesh ulagati,bolje prodaj.Filteri su normala,a krajnice,podvozije i tako te stvari neisplati se mijenjati.
Od motora bi ti preporucio 1.8 125 KS (5 Cilindara),2.0i 116 KS (4 Cilindra) i max 2.3i 136 KS (5 Cilindara)...ma da i ovaj 2.3 troshi dosta,ipak preko te velicine motora nebih dalje ishao...Shto jest jest. Sretno u kupnji !
 
Član
Audi 100 2.3E je odlicna vozilica, limuzina prava, a bogme i moze dobro ici, neznam ja sta je nekima brzo, al ja sam ga vozio i moze ici.
Trosi malo vise sto jest jest
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top