Atf ulje u rezervoaru?

Atf ulje u rezervoaru?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
ljudi otac na savjet mehanicara nasuo atf ulja u rezervar ali problem je sto je nasuo oko 3 deca ulja na nekih 10 do max 13 litara goriva u rezervar da li ja smijem voziti ili da odem po gorivo pa dospem u rezervar znaco oko 3 deca ulja na rezervar u kojem ima oko 10 litara nafte tj kazaljka je na onoj crtici iznad rezerve,,ajmo hitno pomoc inace sma nadrljao,inace radi se o passatu 1.9 tdi 81 kw
 
Početnik
RE: ljudi problem hitniji da biti nemoze

AldinShpura je napisao(la):
samo vozi :123:

si siguran jer u onoj boci bilo atf-a trecina a goriva ima ona crtica do rezerve tj bliza rezervi nego onoj crtici,sad nezz koliko je litara ali ja msm oko 10 ;)
 
Član
RE: ljudi problem hitniji da biti nemoze

nece mu nista bit, i ja sam sipao, samo ce mu podmzati dizne, i da dospes goriva pomijesat ce se s gorivom i et, svejedno nece naskodit
zasto je sipao atf, da nije pusio malo
 
Početnik
RE: ljudi problem hitniji da biti nemoze

AldinShpura je napisao(la):
drug nebih pisao da nisam siguran

hvala velika ;)

@ArminM ma nije nego kako sam nesto cacko oko serva pa mi ostalo neka 3 deca ulja i on uze i nasu ja kad nisam umro od straha :lol:
 
Član
RE: ljudi problem hitniji da biti nemoze

sipaj 100000% bolje ce mu doc to atf-a sto je usuo nego to gorivo sto bi ti nadosipao, znaci ne moze da steti ni najmanje... znaci prst u uho i vozi, ja to svakome preporucujem da sipa u dizela..pogotovo common rail sistemi..
 
Član
RE: ljudi problem hitniji da biti nemoze

kod mene je auto radio samo na atf, kad sam imao problema s diznama, skinuta crijeva koja idu iz rezevroara i spojena flasa atf ulja, radi ko sat
nece mu naskodit definitivno, meni je receno da je preporucljivo, jer je masno to ulje i podmazat ce dizne i to je to;)
 
Početnik
RE: ljudi problem hitniji da biti nemoze

ArminM je napisao(la):
kod mene je auto radio samo na atf, kad sam imao problema s diznama, skinuta crijeva koja idu iz rezevroara i spojena flasa atf ulja, radi ko sat
nece mu naskodit definitivno, meni je receno da je preporucljivo, jer je masno to ulje i podmazat ce dizne i to je to;)
:lol::lol: kralju,hvala vam ljudi velika ja se prepao da nece sta bit kad ono super jos bolje hahahha,,hvala vam velika ;)
 
Član
RE: ljudi problem hitniji da biti nemoze

ja sebi naspem atf redovno, kad god se duze vozam na rezervi, cim dospem goriva dospem i atf-a
nasao stari izvor iza kuce, i samo stancaj:D:lol::lol:;)
 
Početnik
RE: ljudi problem hitniji da biti nemoze

ArminM je napisao(la):
ja sebi naspem atf redovno, kad god se duze vozam na rezervi, cim dospem goriva dospem i atf-a
nasao stari izvor iza kuce, i samo stancaj:D:lol::lol:;)

fuck diesel we have atf :lol::D sad sam bogatiji za jednu cinjenicu vise ,hvala vam jos jednom sto se mene tice moze lock a armine imas pm da vidimo za taj izvor i koncesiju istog :D
 
Član
RE: ljudi problem hitniji da biti nemoze

e da i ovo cujem...zar to ulje nije prejako,mislim pojede svasta,gumice kojekakve i tak to?
 
Član
RE: ljudi problem hitniji da biti nemoze

ma nista to nije i ja to svako malo tocim preporuceno od majstora sto mi je radio bosch pumpu,sam toci i gas;)
 
Član
RE: ljudi problem hitniji da biti nemoze

lov2xlr8 je napisao(la):
e da i ovo cujem...zar to ulje nije prejako,mislim pojede svasta,gumice kojekakve i tak to?

bogami kad su mi utvrdjivali da li mi je dizna stradala rekose mi da sipam atf, par deca na pun rezervoar moze komotno ici, pomijesa se s gorivom i cini naftu masnijom, i ne predstavlja nikakav problem
definitivno ne skodi. Eto pisao sam vec da su meni dok je auto pusio znaci, ogroman oblak dima baca na naftu, skinemo crijeva od nafte i spojimo na atf i auto radi perfektno, doduse to smo probavali samo u leru, nisam vozio tako, ali cinjenica je da je prestao da pusi. Valjda zato sto je masniji od nafte
ne treba pretjerivat i sipat vazda, ali s vremena na vrijeme nije zgoreg da se naspe;)
 
RE: ljudi problem hitniji da biti nemoze

Valjda je ATF ulje bolje preradjena nafta uz par aditiva, koja je cisca nego ova sto je tocimo na pumpama, bar ja tako znam. Neko u malo starije dizele sipa i dvotaktol ulje za podmazivanje pumpe, nikakvih problema ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top