ATF ulje u Gorivo

ATF ulje u Gorivo

Cuo sam od nekih Mehanicara da se treba dodavati ATF ulje u Dizel gorivo, jer podmaziju i Cisti Boš Pumpu.
Da li je neko imao slicna iskustva sa ovim ?

Ja se Izvinjavam ako ima negdje slicna Tema.
 
Član
Al bitna stvar ti je da dodajes ATF samo onda ako npr. sipas EUD4 ili EUD5, a vozis Golfa 1, 2, 3, ili starija vozila, jer je EUD4 i 5 sa minimalnim sadrzajem Sumpora, i onda "sto bi reko nas narod-nije masan", i kao takav steti Bos pumpi, a ATF u njmu podmazuje pokretne dijelove, sto je radio Sumpor u starijim verzijama dizel goriva. Ako sipas Lozu, ne moras ATF, jer je on vec "zamascen" odn. nije preciscen do EUD 4 i EUD 5, ili ako vozis auto EURO 4 i novije, ne treba sipati, jer kao takav EUD 4 i EUD 5 su predvidjeni za njih. Neko sipa ATF, neko Dvotaktol, i na Nestru i na Gaspromu ima sredstvo za to striktno napravljeno i zove se DIESEL LUBE i sipa se na 50 litara jedna bocica toga od 0.25 ml, al nase ljude nemozes ko covjek posavjetovati, svi te prave ludim, jer on sipa 1l ATF na rezervar (li Dvotaktola) i placa ga 5-6 KM, a ovo sredstvo striktno za to napravljeno i kosta oko 2.50 KM. Probao sam pojednostaviti.
 
Član
Navodno da ništa adiviti. I ja sam čitao prije par dana o ovome, i kažu da je dvotaktol ekstra stvar i dobar je i za nova auta, jesu oni to poboljšali za nove norme, ali navodno nije dovoljno i bolje je nasuti dvotaktola, a čak i na eko-testu bude bolje.
 
Član
Slobodno sipajte ATF u gorivo i to u commonrail motore pa kad mi auto dodje na dijagnostiku cekica hoce motor da iskoci i kad kaze rekli mi da sipam ATF a kad mu istocimo gorivo i naspemo nov euro 5 dizel a auto pocne da prede pred musterijom!
 
Član
Imam golfa 3,td,star preko 20-tak godinica
Ove godine sam po preporuci automehaničara tek počeo dodavati atf,i to u mjeri 0.5 atf-a na 50 l
Njegovo objašnjenje je bilo da je to staro auto,i da mu D5 ne paše jer nije masan,a da novijim autima dgovara D5 i da ne treba dodavati ništa
Neki dan dođe na pumpu auto sa njemačkim tablama ,i mnogo, mnogo mlađe od mog i hoće da mu u rezervoar uspe bočicu dvotaktnog.........Hajde sad budi pametan
 
Član
Zbog ED4, a jos vise zbog ED5 i kvare se dizne i pumpe na novim autima, zato sto nisu masni pa ih nema sta podmazivati i pokvari se, tako da je sigurno dobro sipati dvotaktno u rezervoar, a i ATF
 
Top