Atest za tamne folije

Atest za tamne folije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ne znam kako je u Federaciji, ali u RS se po tom pitanju jos uvijek ne zna ko pije, a ko placa ...

Kod nas policija zaustavi vozilo, kaze ne smijes imati folije, ja kazem pa sta sad, oni me posalju na vanredni tehnicki, a oni tamo kazu to ne spada u nasu nadleznost i ja fino uzmem svoje papire i odvezem se u pravcu zalaska sunca ... :)
 
Član
JD. je napisao(la):
Bojan je napisao(la):
JD. je napisao(la):
Bojan je napisao(la):
Imam i prednja i šajbu gornji dio pogledaj slike ;)

stavi neku sliku da vidim, na onim u garazi se nista ne vidi ako mislis na octaviu karavan ?

Kako se ne vidi? mislim na karavana


ajd vidjet ces uzivo:D

vidi se na zadnjim staklima ali me prednja zanimaju posto nisam znao da se ovdje prodaju auta koja dolaze sa fabricki tamnim prednjim staklima

i ne mislim na ono sto pise svima u opremi "zatamnjena stakla" a odnosi se na ona tonirana zelena stakla koja su prozirna ko i obicno staklo nego na vece postotke zatamnjenja

koliko znam niko ne isporucuje tako zatamnjena fabricka auta jer je protivno zakonima u EU...

pa sad, koliko su ti zatamnjena prednja bocna stakla ?


e ne znam majke mi evo sam procijeni
http://i38.tinypic.com/3012b8n.jpg
 
Shonfol je napisao(la):
U Sarajevu mi je jedan policajac doslovno zaprijetio u smislu ne skinem li folije ne da ce mi pisati kaznu nego ce me iskljuciti iz saobracaja kad me sljedeci put zaustavi, jer kao zakonski imaju tu dozvolu za ovakav tip prekrsaja. Istina?

Prodje od tad 13 bajrama, drot me ne zaustavi, kazu da ga je kod Hadzica satro voz... :D

Moze samo da te posalje na vanredni tehnicki.Meni je isto to jedan rekao, da ce me poslati kad me uhvati u prvoj smjeni jer navece naravno ne rade...pa eto... znas da me je vidio ikad u prvoj smjenu u svom dijelu:lol:
A sto se tice vanrednog tenickog mtopic je vec napisao svoje iskustvo pa vjerovatno da je i kod nas tako...S tim da kazna naravno ima i da iznosi 40 km,a u RS-u mene su do sad samo opominjali da skinem folije radi policije u federaciji...
 
Član
i u njemackoj smijes totalno zatamniti.. samo.. moras bocne prozore spustiti hahaha.. fino u zimi.
a attest sam dobila odmah uz folije ..
 

JD.

Član
pa svi mi imamo atest za folije, osim onih sa pijacarskim folijama ali to ni ne smatram folijama...


ali to nije ustvari atest nego certifikat za folije da zadovoljavaju odredjene standarde.


fino pise u zakonu da se naknadno smiju tamniti samo zadnja bocna stakla folijama sa certifikatom... ali eto nasi drotovi jos ne prave razlike izmedju pravih i pijacarskih folija :)
 
Član
JD. je napisao(la):
pa svi mi imamo atest za folije, osim onih sa pijacarskim folijama ali to ni ne smatram folijama...


ali to nije ustvari atest nego certifikat za folije da zadovoljavaju odredjene standarde.


fino pise u zakonu da se naknadno smiju tamniti samo zadnja bocna stakla folijama sa certifikatom... ali eto nasi drotovi jos ne prave razlike izmedju pravih i pijacarskih folija :)

Ha nemaju pravit sta razliku, kazna je ista i za jedne i za druge :D jedino sto bih se slozio s tobom je da bi ZAKON trebao praviti razliku izmedju LLumara i pijace, al et....
 
trizex je napisao(la):
JD. je napisao(la):
pa svi mi imamo atest za folije, osim onih sa pijacarskim folijama ali to ni ne smatram folijama...


ali to nije ustvari atest nego certifikat za folije da zadovoljavaju odredjene standarde.


fino pise u zakonu da se naknadno smiju tamniti samo zadnja bocna stakla folijama sa certifikatom... ali eto nasi drotovi jos ne prave razlike izmedju pravih i pijacarskih folija :)

Ha nemaju pravit sta razliku, kazna je ista i za jedne i za druge :D jedino sto bih se slozio s tobom je da bi ZAKON trebao praviti razliku izmedju LLumara i pijace, al et....
Nije ista kazna al ko ce nasim drotovima dokazati sta je Llumar a sta pijaca...kazes mu fino da pogleda kroz staklo pa da procjeni jer uz to pise i da ne smiju biti folije sa refleksijom al oni nece ni da pogledaju!Ne razumijem ljude koji stavljaju pijacarske folije kako njima samim ne smeta da su po noci u autu kao u tunelu i da se ne vide ni parkirati kroz takva stakla, a da ne govorim recimo sto drotovi ne kaznjavaju bas one koji imaju folije sa refleksinom...Jedan od takvih primjera zlatni peugeot 307 sa plavim folijama sa refleksijom...Hajd sto je auto ruzno, a tek sto su folije toliko upadne al bas se najvise i vrtio po gradu za to vrijeme dok su stalno za to samo kaznjavali...Al drotovi izgleda vide koga hoce da vide a ne koga trebaju vidjeti...
P.S.Kakvu dozvolu imaju pojedinci koji voze sauta sa zatamnjenom i prednjom sajbom:icon_question:Vidjela sam ih nekoliko takvih i ne znam koji je njihov izuzetak...do sad vidjen golf 4, octavia(zena je vozila) i renault 4:D
 

JD.

Član
trizex je napisao(la):
Ha nemaju pravit sta razliku, kazna je ista i za jedne i za druge :D jedino sto bih se slozio s tobom je da bi ZAKON trebao praviti razliku izmedju LLumara i pijace, al et....

pa nije bas isto, kroz prave folije se vidi bolje nego kad gledas kroz suncane naocale ;) znaci ne narusavaju vidljivost vozacu nimalo
 
Član
djavolica je napisao(la):
Ne razumijem ljude koji stavljaju pijacarske folije kako njima samim ne smeta da su po noci u autu kao u tunelu i da se ne vide ni parkirati kroz takva stakla,

Jebiga, meni mojih 80% ne predstavlja nikakav problem :D a za razliku izmedju pijace i llumara mogu me 5-6 puta kazniti, isti mi djavo.
 
Član
Ma razlika je strasna, znam ja to itekako, medjutim ja sam navikao na svoje, neobicno mi voziti auto bez folija, osjecam se kao da su prozori otvoreni. Stoji to, LLumar je exxxtra, ali dzaba mi da mi urade profi, i da me s*pci opet zaustavljaju, i pate isto kao i sa ovim pijacarkama. Kad se zakon trebao uvoditi, prvi sam rekao skrpit lovu i uradit prave folije kako treba, medjutim, i njih gurnuse u isti kos s pijacarskim , i pijacarske mi i ostadose...
 
Član
Ja uradio pravi llumar,iza ledja sva stakla uradio 60% a vozacevu 20 %.Prodam im pricu da napred nema folije,jer se vidi razlika i gotovo.Niko nista ne pita,cak su i gledali.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top