Astra H problem ulje

Astra H problem ulje

Član
Nero druze, ispasce da imam nesto protiv tebe, jer drugi put ispravljam tvoje pisanje, ;) ali je po meni NEMOGUCE da ponudi 15w-40 i 5w-40, gore sam vec opisao zasto...jedno je minerala a drugo sintetika...jednostavno NESPOJIVO! Mozda je neko od vas (TI ILI PROGRAM) pogrijesio jer moze da bude jedna od ove 2 gradacije ali samo u kombinaciji sa 10w-40. 100% sam u to siguran.
 
Poslednja izmena:
Član
Nero druze, ispasce da imam nesto protiv tebe, jer drugi put ispravljam tvoje pisanje, ;) ali je po meni NEMOGUCE da ponudi 15w-40 i 5w-40, gore sam vec opisao zasto...jedno je minerala a drugo sintetika...jednostavno NESPOJIVO! Mozda je neko od vas (TI ILI PROGRAM) pogrijesio jer moze da bude jedna od ove 2 gradacije ali samo u kombinaciji sa 10w-40. 100% sam u to siguran.
Nema problema jarane;)
Što se mene tiče možeš vala ispraviti svaki post,ja se neću naljutiti,jer znam da raspoznam normalnu i kulturnu razmjenu mišljenja
Ja kad sam rekao da može i 15-40,i 5-40,normalno da sam mislio odvojeno
Miješanje mineralnog i sintetičkog ne bi uradio ni pri dolijevanju(možda da kad ne bi imao drugog izbora
Što se tiče programa provjerio sam 100 puta na obadva,i stvarno stoji ovako
15-40 ..vw norm 50500...od -15 do beskonačno u plusu (mislim na temperaturu
5-40 vw norm 50500 ...... all temperatures
Nešto što me totalno zbunilo je vezano za 10-40 ulja
Znači ista norma,ali temperature samo do +15
Ako ne vjeruješ,možeš provjeriti,mislim ako imaš jedan od navedenih programa
koliko su pouzdani ti programi,u to ne bi ulazio
 
Član
Ok. Hvala. Drago mi je da razumijes jer nisam nista lose mislio ali mislim da je to manjkavost tih programa jer kao prvo, mislim da ne postoji 15w-40 norme 505.00, a 10-ke i 5-ima, to je neki ajd da kazem standard. I naravno nije to slucaj za mjesanje nego jednostavno ne moze se za jedno auto preporuciti ove gradacije to je po meni kao sto sam rekao nespojivo. Dosta puta sam vidio manjkavost tih programa i to ne treba uzimati za ozbiljno, vjeruj mi.
 
Član
Ok. Hvala. Drago mi je da razumijes jer nisam nista lose mislio ali mislim da je to manjkavost tih programa jer kao prvo, mislim da ne postoji 15w-40 norme 505.00, a 10-ke i 5-ima, to je neki ajd da kazem standard. I naravno nije to slucaj za mjesanje nego jednostavno ne moze se za jedno auto preporuciti ove gradacije to je po meni kao sto sam rekao nespojivo. Dosta puta sam vidio manjkavost tih programa i to ne treba uzimati za ozbiljno, vjeruj mi.
Vjeruj mi da ima dosta 15-40 ulja sa 50500 normom
Programe sam instalirao iz razloga čisto da vidim o čemu se radi,da recimo saznam neke osnovne stvari o svom autu
Svako ima svoje mišljenje što se tiče toga da li su pouzdani ili ne,ali eto ja im vjerujem barem u pogledu ulja
Znam ja da nisi ništa loše mislio,a vjeruj mi ne mislim ni ja ...Ukratko,sa tobom bih mogao godinama raspravljati o bilo čemu
 
Član
Klasika..druze i pametovanje, gospode servisera. Ulje 5w-30 je sintetika a 10w-40 polusintetike, kad bi mjerili u Golfovima to ti je kao Golf 6 prema Golfu 3, pa je i to 5w-30 rijetko kao voda prema 10w-40 koje je npr.kao gusti sok od jagode, kad bi da nazovi gustinu uporedimo sto majstori cine jer misli da ce guscim uljem uciniti dobro motoru, a da o drugim svojstvima ne pricamo, al za primjer reci cu ti da ako je za auto namjenjena sintetika koja moze da istrpi odredjene pritiske, temperature, napore i sta sve u voznji sto snadje auto, sta mislis sta ce se desiti kad u isto naspes polusintetiku koja otprilike ajd da laicki kazem moze da istrpi polovinu od te temperature, pritiska itd.kad se uporedi sa sintetikom...pa naravno auto-motor ce ga sagoriti, tj. potrosnja ce se pojaviti, a to sto se pojavljuje oko cepa moze da bude to isparavanje bas zbog potrosnje, jer pare idu na gore, do cepa. Malo sam to bukvalisticki objasnio da bi svi mogli shvatiti. Samo nek se moli da to auto nema DPF (nije mi poznato da li ima) jer ako ima mozda mu je j*** znanje za sva vremena, treba provjeriti sta je prozvoddjac preporucio ya to vozilo, ali svakako je to minimum 5W-40, ili pak 5W-30, to je 100%.
Hvala drug, pomogao si nam mnogo :)
 
Član
Da ne otvaram novu temu kao bude ko ovdje odgovarao, a ako ne, onda ću otvoriti :D
Na mojoj Astri G radna temperatura je negdje oko 85-86°C, barem po mojoj procijeni. Kazaljka se nalazi između 80 i one srednje crte (za koju pretpostavljam da je 90°C) Što se tiče grijanja nikada nisam imao problema, jer zimi, ma ne znam koliko da je vani temperatura i bez postignute te temperature već nakon 500 m je grijanje extra. Znači temperatura mi uvijek stoji na tih 85-86, osim kada baš vozim dugo po par kilometara uzbrdo prva, druga,treća tada dođe do 89-90 i ne ide dalje ili kada po makadamu vozim baš dugo prva, druga, tada dođe do te temperature, a inače ovamo auto-put, magistrala, lokalna cesta 85-86. Da li je to ok normalna temperatura ili je ipak nešto do termostata??? Inače Astra G 1.4 Twinport
 
Član
Da ne otvaram novu temu kao bude ko ovdje odgovarao, a ako ne, onda ću otvoriti :D
Na mojoj Astri G radna temperatura je negdje oko 85-86°C, barem po mojoj procijeni. Kazaljka se nalazi između 80 i one srednje crte (za koju pretpostavljam da je 90°C) Što se tiče grijanja nikada nisam imao problema, jer zimi, ma ne znam koliko da je vani temperatura i bez postignute te temperature već nakon 500 m je grijanje extra. Znači temperatura mi uvijek stoji na tih 85-86, osim kada baš vozim dugo po par kilometara uzbrdo prva, druga,treća tada dođe do 89-90 i ne ide dalje ili kada po makadamu vozim baš dugo prva, druga, tada dođe do te temperature, a inače ovamo auto-put, magistrala, lokalna cesta 85-86. Da li je to ok normalna temperatura ili je ipak nešto do termostata??? Inače Astra G 1.4 Twinport
A u cemu je problem?
 
Top