astra g dizel zeza grijac nece vani nikako ......

astra g dizel zeza grijac nece vani nikako ......

Član
Hajmo raja ko zna i ko je upucen nek pomaze ako boga zna, da starog skinem sa dnevnog reda :D Rekose mi da u opelovom servisu nemaju alat za te stvari, sramota:icon_mad: ima li kakvih bezbolnijih nacina, sem vadjenja pola stvarki iz motornog prostora? Ako ima neko od raje alat za vadjenje i narezivanje navoja, a ima vremena volje i znanja nek se javi da se dogovorimo. Svaka pomoc je dobro dosla, opletite:D
 
Bojim se da je malo teza situacija, jer ako je grijac stavljan na vruc motor, onda se i ono malo metala skupilo, iako ne vidis okom, znaci dosta kada se treba izvaditi. Probaj mozda WD-om naprskati, pa cimati malo jace, praviti pauze, ali pazi da ne pukne, onda si ebao jeza u ledja ;)
 
Član
Ne moze on vani nikako sve sam pokusavao i sa wd-om i jos kakvim glupostima jednostavno svjecica se okrece ali nece vani zadrzao sam se na njoj dobrih 2 sata otisao navoj :icon_mad:
 

LSD

Član
ja kako sam skontao on je vec pukao....ako sam upravu bojim se da ti ne gine skidanje glave.
znam ko ti moze pomoci u sirokom oko toga!ako ne rijesis javi se da ti objasnim
 
Član
Koliko sam ja primjetio grijac nije pukao, navoj je otisao i on se okrece u prazno i neci vani nikako pokusavao sam raznoraznim metoda ali bez uspjeha. Gledao sam na netu da postoji alat sa kojim nije potrebno skidati glavu motora, vec se to odradi sve onako rutinski bez problema,eh sad je problem sto sam dobio info da u opelovom servisu nemaju taj alat sto je sramota :icon_mad:Jos jednom bi ponovio ako neko posjeduje navedeni alat i ako je u mogucnosti sa vremenom nek se javi, u obzir dolazi Sarajevo i okolica. Zahvalio bi se kolegama koji su pisali na ovu temu ;)
 

LSD

Član
zasto ne pogledati u drugim servisima????znam o kojoj vrsti alatke pricas.
imas tih servisa bar u sarajevu :cool::cool:
 
Član
Je li koliko pristupacan taj grejac sto ne moze da izadje??? Probaj jednu glupu stvar (ako mozes da pridjes) sa shaubom (ili kako je vec zovete - busilica na baterije) Stegni jako grejac u futer, i prebaci da okrece u levo ali napravi da se busilica sporo okrece (spori hod) i dok se okrece , ti vuci prema sebi... Jbg, probaj, ne znam sta da ti kazem kad nemas adekvatan alat. Srecno !
 
Član
Hvala Dule car si, to cu obavezno pokusati zvuci mi kao da bi to moglo biti rjesenje problema ;)
 
prijatelju evo ti savjet iz prve ruke to je zajebancija na svim autima ako ti je bas zapeko naspricaj WD-om grijac upali auto stavi kakvu spuzvu preko i pusti da auto radi i kompresija ce ga sama istjerat
vjeruj mi na rijec od 100 slucajeva radi na 99 slucajeva probaj nista te ne kosta
a neces nista ostetit ostalo
pozzz ;)
 
Početnik
Na audiju su mi 2 grijaca bila slomljena,ali u ravnini sa glavom :icon_eek: Znaci nemoguce bilo da se izvrnu,jer nema se za sta uhvatiti.Daki mi trazio skoro 2500km da to rijese jer nisu smjeli garantovat za tokara da nece ostetit on glavu nakon sto je oni skinu(ljudi se ogradili sto je fer i korektno) ali ja nisam zelio dati tolike novce za to,jer auto je palilo normalno ali to mi je bio trn u oku,a jos po baxuzluku nisu zalomljeni u istoj glavi vec po jedan u svakoj,znaci bas covjek baxuz :icon_eek:
Al hajd da neserem vise ovako,svi su govorili da nije moguce da ih izvadim bez skidanja glave i tokara,ali odvezem dugogodisnjem majstoru i tatinom prijatelju i covjek ih izvadi oba za 1 dan i to bez skidanja glave i sl.Uzeo mi 100km halal mu bile i ostavioo sam mu na kafu.Ugl ja sam bio prisutan dok su radili ali ako budem pisao kako su vadili ionako dug post ce se pretvoriiti u roman pa ti posaljem na pm,ali nepreporucam ti da ti sam radis jer stvarno treba osjecaja. ;)
Ajde napisat cu ovdje neka je dugacko mozda pomogne nekom.
Ugl uzeli su nov isti grijac koji se nalaze vec u tom autu i premjerili ga da vide dokle smiju busiti i sl a da ga neporbiju da neode sve u glavu.Nakon toga aku busilica,tanka burgija,dosta zivaca i dooosta wd-a i lagano zabusivanje rupe vodilje da bude fino centrirana.Sve se radilo polako i pazljivo da nedodje do probijanja i sl pa da neode sve u glavu.Nakon zabusivanja tankom burgijom preslo se na malo deblju i sve tako dok nisu dosli do samog navoja u glavi koji su lagano procistili ureznicom pomalo opet pazeci da neode nish u glavu.
Izvadjeni grijaci ja sretan oni sretni.Ugl ali samo treba pazljivo da neode nista u glavu i sl.
 
Top