Aplikacija za mjerenje ubrzanja- brzine

Aplikacija za mjerenje ubrzanja- brzine

Član
NeverMind je napisao(la):
ima li sta za android :icon_question:

Kod mene na telefonu SpeedView. Imas da mjeris 0-100 i 402 metra.

http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=431&t=373411&hilit=speedview
 
Član
Probao sam ja svakakvih tih uredjaja, imao i G-tech davno i sl. Ovi GPS bazirani su zakon, ostalo su kojekakve zajebancije.

Ovaj Dynolicious za Iphone radi na principu kao i stari G-tech, uz pomoc G senzora. Samo ak se ne varam nema istu kvalitetu tih senzora, i cini mi se jedan manje, on onda moze biti samo jos manje precizan od G-techa. G-tech je dobar jedino ako je pista potpuno ravna i ako nemas nekih skretanja i sl. Sa G-techom ako ima nekih rupa i neravnina na putu, ili samo malo smotas volan, dobit ces skroz neispravne brojke. Meni se desavalo da fuli i 2-3 sekunde samo zato jer sam smotao volan nekih 2 metra u stranu - recimo da promjenim saobracajnu traku. Zbog toga sam ga i prodao, jer sam skuzio da on nije za nasih cesta, jer je bas tesko naci dobar komad puta gdje moze realno vrijeme opaliti. Ovo se odnosi na stari G-tech, ovaj novi sto je izasao prije nekih godinu i nesto - Fanatic serija, taj koristi 10hz GPS za mjerenje i taj je mnogo bolji - bar kad je preciznost upitanju, iako su ga na brzinu sklopili - pa jos ima nekih greskica - tipa "zaledi" se i tako dalje - ali unapredjuju softver redovno, pa ce i to rijesiti predpostavljam. Sto se tice tih uredjaja za mjerenje Racelogic V-Box je i dalje NAJ, posebno jer je i nadogradiv, pa mu mozes staviti 50hz GPS (50 osvjezavanja u sekundi), onda je tacan u djelic stotinke - mnogi trkaci timovi koriste ovaj sistem za svoju telemetriju. Ja trenutno koristim onaj program Racechrono, ali imam brzi GPS, pa mi je mogucnost greske od 0.2s. Probao sam ga na par SR-ova kad sam vozio i jako je tacan, uvijek pokazuje iste brojke - to jest ista odstupanja u odnosu na semafor. Za mjerenje krugova, 0 - 100 km/h i sl je super tacan, za tacna mjerenja vremena na 402 metra i sl - tu mu fali G-senzor, koji ce skuziti kad se auto pokrenuo. Jer ovaj mjeri tek kad vidi kretanje auta, al ne mjeri onaj tzv. rollout - kada proklizavas u mjestu - a tu se gubi od 0.2 do 0.4 s u zavisnosti od auta do auta. To je moram rucno dodati, sem toga ovo je super spravka. Ko koristi Racechrono u mobitelu i sl uz ugradjeni GPS ili neki obicni bluetooth reciever neka ne ocekuje ovu preciznost, jer svi ti uredjaji imaju 1hz GPS - u prevodu, 1 osvjezavanje u sekundi. Tako onda mogu fuliti i citavu sekundu. Za amaterskog mjerenja su tacni kao i mjerenje preko brzinomjera - ili cak tacniji, al nesto vise od toga, jock. Da ne pisem dalje sad o GPS-ovima i sl, ako neko misli kupovati, nek me privatno pita, pa cu mu preporuciti sta je najbolje za najmanje para...

Evo neki dan mjerio jaranu Fiat Una - znaci Racechrono + brzi GPS.

0 - 10 km/h = 0,6 s
0 - 20 km/h = 1,2 s
0 - 30 km/h = 1,8 s
0 - 40 km/h = 2,4 s
0 - 50 km/h = 3,2 s
0 - 60 km/h = 4,0 s
0 - 70 km/h = 4,8 s
0 - 80 km/h = 5,7 s
0 - 90 km/h = 7,2 s
0 - 100 km/h = 8,7 s
0 - 110 km/h = 10,3 s
0 - 120 km/h = 12,2 s

0 - 18,2 metra = 2,9 s (45 km/h)
0 - 100 metara = 7,0 s (89 km/h)
0 - 201 metar = 10,8 s (112 km/h)

Osim ovoga, mogu dobiti i bilo koju drugu zeljenu brzinu ili predjeni put, znaci 0 - 50 metara ili primjera radi od 0 do 65 km/h, 60 do 120 km/h i sl.
 
Top