Altenator pitanje golf 2 1.3

Altenator pitanje golf 2 1.3

Član
Pošto sam početnik i novalija sto se tice golfa i te njegove stuje zamolio bi stručnjake za malo pomoći

Ovako radi se o 84, 85 god. motora 1.3 , zna li tacno koji je altenator u njemu i da li odgovaraju nosaci od vecih alten.iz golfa 3 np. , jer ce mi trebati nesto sto ide preko 100 A

Nesto sam u razmisljanu postaviti dva altenatora ,ako uspijem izumiti nosač pa me sledece interesuje
taj drugi alten. nece biti povezan sa autom i ostalim nego samo da mi puni dodatni aku koji ce biti u gepeku samo za Amp. Da li ce mu sta skoditi da stalno radi sam za sebe da nemoram neke prekidace postavljati ?? ili da li je pametna uopste ova ideja i da li je izvodljiva
 
Član
To nemas potrebe raditi nego uzmes samo jaci alternator i stavis ga da fila akumulator tvoj i sa akumulator ides normalno na pojacalo. Sto se tice alternatora mozes staviti bilo koji, koji ima remenicu sa klinastim remenom, mada ce kod tebe to biti malo teze izvodljivo ako ti ide taj isti klinasti remen na vodenu pumpu (ne sjecam se kako je kod 1.3). Ja sam kod sebe stavljao 100 ampera alternator i nemam pojma od cega je, samo male preravke su bile na nosacu, ali kod mene ide klinasti remen samo na alternator i bilo je lako izvodljivo. kolika ti je snaga pojacala jer ja mislim da ce i stici i taj tvoj nafilati, mozes i sa golfa naci malo jaci i stavis samo 66 ampera akumulator i rijesio si problem :icon_smile:
 
Član
ispod 100 A nece nista pomoci drugar , zato sada nesto i izmisljam sto ce aku od 100 A i puniti , Amp ce ici od 1,8 do 2,5 KW pa cak i preko zavsi na koliko se Ohm-a bude kopcao , zato bi volio da mi aku bude u gepeku sto blize pojacalu i da imam dosta dosta struje
 
Najjaci alternator a najjednostavnije ugraditi je 90A, ide na passata trojku fabricki, imam i ja kod sebe na golfu taj alternator, samo ces morati mijenjati remenicu (ja mislim) a od trojke sumnjam da ces moci ubaciti, sve je drugacije ;)
 
Član
Sto rece sanky, od pasata trojke 90Ah, i to bi mozda moglo biti to, a ti bi uz tu snagu morao ici na neki bolji akumulator za db draga-a + kondic, ne ove obicne 3klase itd... Imat ces problema oko upasivanja alternatora, remenica i nosaci nisu isti, al da se sve uradit...
 
Član
aku ide od 100 A to bez daljnjeg samo sam mislio njega samo za Amp u gepek pa sam onda razmisljao jos jedan altenator samo za gepeka onda , znaci od passata naprimjer taj dodatni a ovaj trenutni neka mi ostane za auto kako jeste . Samo me jos interesuje hocel biti problema ako taj dodatni bude non stop radio i ako neslusam svaki put muziku ??
 
Član
ugradi dobar alt i aku napred i nemas potrebe za dodatnim akuom...nezz dal ga mozes imati u beginer klasama ako mozes onda od viska glava ne boli...a to za kondice...stavi kond i necu vise da pricam sa tobom :) kond je samo sminka,pogotovo na ovakvom setupu kao kod kokija...
 
Član
marko_v je napisao(la):
ugradi dobar alt i aku napred i nemas potrebe za dodatnim akuom...nezz dal ga mozes imati u beginer klasama ako mozes onda od viska glava ne boli...a to za kondice...stavi kond i necu vise da pricam sa tobom :) kond je samo sminka,pogotovo na ovakvom setupu kao kod kokija...

imam kond ali u kuci kao ukras hehe kada si ga vidio kod mene da on radi
 
Član
a brper covjek...o tom ti pricam...kondici su za SQ... ;)
sad sam bas glesao,u beginer klasama ne mozes imati 2 akua,tako da idi samo sa jednim napred ali vrednim,alt i kablovi naravno...a nije ti toliko to problem za slusanje,ja na nekih 1 kW rms-a imam black horse aku 600 A,alt 55 A i kabla 25mm2 pa nikakvih problema...mislim da ce ti napon vise ici dole na brpu... :) zato samo sto vise kabla,kad budes htjeo to rjesavati javi se i alt igra dosta ulogu jer mozes imati upaljen auto na takmmicenju...
 
Član
Alt. sigurno ide veci normalno , nasao sam kablove uzeo sam 20m 50-ke , no name je ali je savitljiva i ima licni dosta , samo da provjerim ako cu nosace od Alt prepravljati onda da uzmem i malo veci neka on ide i preko 100 A
 
Član
Marko zar Darko ne rece n aima neki od 100A za transportera VW i da pase?
Sad ne znam tacno ali tako sam cuo koki pa neka kaze neko jel moze i ta opcija
 
Član
a rekao je ovaj jedan tip da ima 100+ ampera valjda od vw transportera,ali sad sa koliko se to prepravki moze ubaciti nezz...
ali sumljivo je to meni malo,cisto sumljam da taj kombi ima toliki alt...
 
Član
zar nemaju tdi motori malo jace :icon_question::icon_question:
ako vec moram prepraviti onda bi uzeo malo mocniji
 
Top