Alfa Romeo Giulia: naslednik modela 159

Alfa Romeo Giulia: naslednik modela 159

Član
20101227034209_photo_0.jpg


Da Alfa Romeo razvija naslednika svog predstavnika u srednjoj klasi modelom Giulia, nije nikakva novina. Server AutoExpress predstavio nam je neoficijelnu vizuelizaciju i nekoliko novih informacija za novu litalijansku lepoticu...


Alfa Romeo će u srednjoj klasi izvršiti smenu generacija. Model 159, koji nije najbolje prihvaćen od strane kupaca, najviše zbog nešto više mase u odnosu na konkurenciju, odlazi u istoriju, a naslediće ga nova Giulia.

Nakon modela Giulietta, biće to novi model koji će koristiti klasično slovno označavanje modela. Dizajn modela Giulia se logični nastavlja na modele MiTo i Giulietta. Spred je jasno vidljiv koncept primenjen na pomenutim modelima, dok bokovi otkrivaju nisku karoseriju i skromne prozore.

I tehnička osnova će biti "pozajmljena" od modela Giulietta, ali će biti povećana i prilagođena za automobil srednje klase. Osnovna motorizacija će biti benzinski 1.4T motor snage od 120 do 170 KS. Slediće ga benzinski turbo agregat 1750TBi, koji razvija respektabilnih 235 KS. U ponudi neće nedostajati ni turbodizel agregati: 1.6 JTDM (105 KS) i dve verzije motora 2.0 JTDM (140 i 170 KS). Vrh ponude predstavljaće verzija Quadrifoglio, sa pogonom na sve točkove i snagom 300 KS. Pod njegovom haubom će se pojaviti šestocilindrični Pentastar motor sa direktnim ubrizgavanjem goriva u cilindar, zapremine 3,3 litra, poreklom iz Chryslera.
 
Član
Malo su mi zasmetali atmosferci kod modela 159 i visoke potrosnje u odnosu na konkurenciju takodje i visak kilograma, al mislim da bi se ovde to trebalo rjesiti...

Lijepa je pravo :)
 
Nelle_G je napisao(la):
Malo su mi zasmetali atmosferci kod modela 159 i visoke potrosnje u odnosu na konkurenciju takodje i visak kilograma, al mislim da bi se ovde to trebalo rjesiti...

Lijepa je pravo :)

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=195701
 
Član
milanelo je napisao(la):
Nelle_G je napisao(la):
Malo su mi zasmetali atmosferci kod modela 159 i visoke potrosnje u odnosu na konkurenciju takodje i visak kilograma, al mislim da bi se ovde to trebalo rjesiti...

Lijepa je pravo :)

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=195701

To je,al od 2009-te godine za sto mi svakako nas 85% nemamo para. Primamljiva su nam niza godista,a od benzinaca izgleda da je u ovoj 159 seriji najbolji izbor 2.2 jts do pojave ovog TBI 1,7.

;)
Sto se tice dizlo, druga politika :D
 
Član
159 je neponovljiva...:D meni je 159-ka jedno od najljepsih auta danasnjice... nisam upoznat sa motorima ali dizajn je ispred svih ostalih...:D
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
159 je neponovljiva...:D meni je 159-ka jedno od najljepsih auta danasnjice... nisam upoznat sa motorima ali dizajn je ispred svih ostalih...:D

Potpis :cool: ima siroku lapezu motora al najbolji su pa zna se JTDm :icon_biggrin:
 
Top