Alfa 155 kupovina

Alfa 155 kupovina

Pozdrav, nasao sam Alfu Romeo 155 2.0, 16v(ako se ne varam),140hp,1994 god. za male pare spram neke vrijednosti tog auta inace. Provozao sam auto, fino je upalio i vozio, nije bilo nikakvih cudnih zvukova iz motora ili nesto slicno. Posto se ne razumijem bas u mehaniku jedino sto sam primjetio kad sam otvorio motor je to da je suh, nisam vidio da negdje pusta ulje. Sad me zanima jesul mi to neki dovoljni dokazi da motor nije "rika" ili ipak trebam povesti sa sobom nekog iskusnijeg mehanicara da to detaljnije pogleda. Znaci jedino sto zelim znati je da li taj motor moze gurati jos bez neke generalke, jer momak daje auto za male pare. Hvala unaprijed.
 

LSD

Član
inace tom motoru je mahana glava i leteci....na to obrati paznju.
jel ta 155 mozda crna???
 
Član
Ako je 2.0 16 onda ima 150hp, a ako je 8v 14x hp i dosta se bolje pokazao taj 8v i dosta je jeftinija za odrzavanje :)
 
dellas je napisao(la):
Ako je 2.0 16 onda ima 150hp, a ako je 8v 14x hp i dosta se bolje pokazao taj 8v i dosta je jeftinija za odrzavanje :)

E onda je 8v, znam da ima 103kw i 140 konja, ali me bunila naljepnica neka sa strane "16v"..
 
Član
Lako ces prepoznati, 16v motor izgleda dosta lepse ima onu lepu plastiku preko njga na kojoj pise twin spark. A ako je 103 kw, to moze biti i 1.8 16v ts.
 
dellas je napisao(la):
Lako ces prepoznati, 16v motor izgleda dosta lepse ima onu lepu plastiku preko njga na kojoj pise twin spark. A ako je 103 kw, to moze biti i 1.8 16v ts.

Ma 2.0 je, to sam vidio... barem u saobracajnoj tako pise.. Nego mozel mi iko napisati sta da radim s Alfom.. moze li biti da iako je ovakav kako sam napisao motor opet u sumnjivom stanju ?
 
Član
pa prijatelju sta imamo nagadjati povedi nekoga ko se razumije i nek vidi pa taman da lizalo kupujes a ne auto
 
Član
VIdi kakav mu je pritisak, umeju da prolupaju ti motori cesto bez najave...Povedi majstora najbolje je.
 
Moze li mi neko preporuciti nekog majstora iz Tz ili okoline, jer ovaj sto mi je prije radio auto je prestao s tim poslom, ili ako ima neko s foruma ko se razumije u te Alfine motore, pa da mi moze pomoci? Hvala opet :shy:
 
Top