Akustična pjena - iskustva ?

Akustična pjena - iskustva ?

Član
Je li neko uzimao ovu "akustičnu pjenu" za izolaciju u autu ?
Kako se ponaša ?

http://www.pik.ba/artikal/5519928/zvucna-izolacija-za-automobile/
 
štagod plijepiš bolje je da ima nego da nema ništa ako je cijela površina folije ljepljiva onda vrijedi tih para ako nije onda kupi sebi onu foiju sto ide pod laminate ona je jeftinija a ista ko i ovo sto on prodaje ;)
 
Član
Pitaj Ligu gdje je uzo svoj damping materijal, nije skup. Baš sam u Tuzli lupo od vrata i daju tup zvuk :lol:
 
Član
Davno nekad sam pricao sa adamsom i on mi je preporucio k-flex, neka izolacija koja se koristi za klime.
Ovih dana trazim taj neki najbolji materijal, posto mi je vecina unutrasnjosti auta izvadjena pa da usput polijepim.

A taj filc za laminat mi ne obecava, radije bi nesto deblje, teze. Mozda cak probam i sa zivom gumom ako nadjem neke vece kolicine
 
ova pjena ili spuzva pije vodu-vlagu= korozija radije nesto kupi na bazi PVC-a sto ne pije vodu niti je zadrzava ;)
 
Član
filc za laminate je totalna glupost. ja sam polijepio po svom u nadi da ce biti bar malo tise auto u voznji ali nema apsolutno nikakve razlike.
 
Član
rolna ovoga je 20 kvadrata i košta oko 250KM... Vjerovatno se može uzet manje od rolne... A imaš i Gz damping materijal, mislim da je 4mm debel, dođe 2.5m2 i košta 110KM...
 
Član
Termo sajlent (etafon) od 5mm/10mm za betonske glazure (estrich) ...Ima u Peniju na kvadrat
Strašna srvar
 
Član
Zlaja cega rolna je 250KM? Tog cime je Liga dampirao ili nesto drugo ?

Ovi profi damping materijali su mi preskupi.
BEMWE hvala, potrazim i to ;)
 
Član
kavaz je napisao(la):
Zlaja cega rolna je 250KM? Tog cime je Liga dampirao ili nesto drugo ?

Ovi profi damping materijali su mi preskupi.
BEMWE hvala, potrazim i to ;)

Da odgovorim mjesto Zlaje,taj materijal sto je Liga radio golfa je rolna 250KM i samo rolna se moze kupit u rolni dode mislim 20m2 nisam siguran,za auto cijelo da sve zivo polijepis do 12-13 kvadrata ti treba,znaci taj ostatak moze prodat nekom i povratit dio novca ;) a predobra stvar sigurno ;)
 
Član
Hvala chuza mada mi je to previse da dajem, jer necu ja slagat nikakvu muziku nit sta slicno. Cilj je samo da se ublazi buka i brujanje, a valjda to uspijem postici i sa ovim nekim low budget materijalima.
 
Top