abs pomoc ???

abs pomoc ???

Član
pozz raja ...
upalila se lampica abs-a i prikopcavao sam na laptop javi mi "pumpa povratnog toka" , e sad malo sam gledao po netu i kazu ljudi da moze biti do senzora medjutim senzore ispitao sve u redu, e sad sta mislite do cega je jer kakav god problem sa abs-om da je pretezno pojavi gresku "pumpa povratnog toka" ! sta sve da pogledam da bi rijesio problem u glavnom abs ne radi ,a radi se o vozilici ibiza 2003 god 1.2 12w
 
Član
na akumulatoru se nalaze osigurasi zelene boje. jedan od njih te zayebava, izvadi svaki i ocisti ih... A taj koji ti pravi problem se razlikuje od ostalih po tome sto se bas primecuje da je varnicio i izgoreo svoje kontakte. Ako ga budes menjao, nemoj da stavljas one sto obicno imaju na benzinskim pumpama, nego svrati u neke poznate autodelove i uzmi kvalitetan osigurac.
 
Član
dule-p je napisao(la):
na akumulatoru se nalaze osigurasi zelene boje. jedan od njih te zayebava, izvadi svaki i ocisti ih... A taj koji ti pravi problem se razlikuje od ostalih po tome sto se bas primecuje da je varnicio i izgoreo svoje kontakte. Ako ga budes menjao, nemoj da stavljas one sto obicno imaju na benzinskim pumpama, nego svrati u neke poznate autodelove i uzmi kvalitetan osigurac.

kako misis osigurac na akomulatoru ?
 
Član
KOd mene se ovaj osigurac nalazi desno od akumulatora,gdije je onaj procesor,plasticna kutija,otvoris je i tu imaju osiguraci od ABS pumpe ;)
 
Član
e raja imaju 4 osiguraca i jedan zeleni od 30 ampera i zamjenio sam medjutim lampica se nije ugasila , dali moram ugasiti preko lap , ili da mijenjam sva 4 osiguraca ,....


hvala za pomoc
 
Član
kod mene kad je se upalila lampica od ABS-a pokazalo mi je da senzor prednji desni nije uredu,kad sam ga zamijenio,lampica se sama ugasila bez brisanja greske,kod tebe vijerovatno nije samo do tog osiguraca,il probaj sa VAG da pobrises gresku ;)
 
Top