A8

A8

Član
niko ne osporava te felge u normalnim okolnostima, ali kad na ovakvom auto to vozis koje moze da razvije ogromne brzine, pitanje je sta bi se desilo da udaris u neku naizgleda "bezopasnu" rupu ili da te neko malo zakaci za tocak recimo, mislim da bi te ta felga u takvim i slicnim uvjetima mogla kostat' glave, zato je ta cjena ;)
nemam nista protiv neka kupi ove nove felge 18 za manje od 900 km, ali ako su orginalne nekoliko puta skuplje odnosno jedna je skuplja od ovog seta, onda tu nesto ne stima ;)
 
Član
Momci o cemu pricamo, jel ovo cijena za sve 4 tocka ili po komadu sad sam se isfurao skroz??:icon_question:
 
Član
znaci oko 160 km komad??? Bjezi brate odatleeeeeeeeeee :D:lol::lol::lol::icon_eek:

pa bakrena tepsija 100 km :lol::lol:
 
Član
miki321oc je napisao(la):
Prelijep audi, kakav je za odrzavanje ovaj motor ?

Zanemariću postove o felgama ne da mi se raspravljati no napomenuću samo ovo: bi li itko od vas bio spreman kupiti originalne Audi felge uz pripadajuće gume a da je svjestan da takva investicija košta oko 5 kKM.Uz napomenu da je auto staro 9 godina i da mu tržišna cijena ne prelazi 23kKM.Po meni to je totalno promašena investicija pogotovo što ništa neće značiti oko daljnjeg formiranja cijene...
Što se tiče održavanja na ovome autu najnezahtijevniji je motor.To je "međed" kojeg je teško satrati.Veće i skuplje stavke su na prenosu snage,ovjesu i karoseriji.Dizel je već druga priča,koja je dovoljno poznata - turbine,injektori elektronika uopšte itd.Lično,ovaj model sa dizel motorom(4.0 i 4.2 tdi) nikad ne bih kupio,bar ne ovo godište.Noviji modeli iza 2006 i sa 3.0 tdi-jem bi mogli doći u razmatranje.
 
Član
miki321oc je napisao(la):
Hvala za odgovor.


Da li si imao problema sa tiptronicom, zracnim ovjesom ?

Sa mjenjačem nisam imao nikakvih problema a iskreno se nadam da će tako i ostati.Zamijenio sam mu ulje i filter preventive radi...Što se tiče ovjesa imao sam kvar,doduše moglo se tako još voziti no pošto sam picajzla otklonio sam smetnju.Naime,kompresor zračnog ovjesa je nešto malo bučnije radio vjerovatno bi bio zakazao kasnije da ga nisam zamijenio.Koštao je 390 eura nov.Amortizeri su uredni i sistem fercera bez greške.Malo se toga pribojavam pošto su skupi (600 eura repariran) ali kad bi gledao na moguće kvarove ne bih vozio auto nego bicikl...
 
Član
Susretljivošću kolega mehaničara iz ovlaštenog Audi servisa dobio sam update software-a motora i bobine (8 kom) o trošku kompanije (cca 600 KM).Naime,za moj model auta trenutno vrijedi fabrički opoziv za navedene komponente pa iako nisam imao problema sa njima zamijenih iste,što da ne kad neko drugi donira...U današnje vrijeme rijetka pojava...

311kvuq.jpg
 
Član
Ima komšija isti, 4.2 "kvatro", + ABT oprema, možda i čip i ostalo što spada i šta je ABT radio za A8. Zvuk je premoćan, znam kad komšinica ide negdje i kad dolazi.:D :lol:
 
Top