Mnogo obaveza malo vremena zato nisam ni bio u mogucnosti da pisem za sta se izvinjavam, pa da krenemo redom:
1. Na veliku zalost kao sto Dragon kaze hala je prepolovljena tako da smo ograniceni na nekih cca 40 parking mjesta max! Najavljen je veliki broj takmicara iz Srbije, Hrvatske i BiH te na osnovu toga nismo u mogucnosti pustati u halu automobile koji se nece takmiciti. Ukoliko neko izrazi veliku zelju da se parkira u dvoranu zajedno sa takmicarima ulaz sa autom je 20 KM, svi koji to ne zele imaju veliki parking ispred koji je besplatan!
2. Za Mediterana: Molim te da ne zbunjujes ljude koji dolaze sa strane sa nekim glupostima, ako Pofalici nisu centar grada onda ne znam sta je?? Mozda ti imas neko svoje vidjenje podjele grada al to zadrzi za sebe i apsolutno nemam namjeru ubjedjivati se sa tobom na ovoj temi.
Za dB kao i svaki put na nasem eventu zaduzen je AMK Carbon
PRAVILA dB NATJECANJA ZA 3.PROtuning event 2012
Klasa Mini. auta sa svakodnevnim ozvučenjem, pojačala MAX snage do 700w RMS-a, obavezan osigurač na instalaciji.. Aero portovi i SPL kutije ćao, izričito muzika za svaki dan...(kondenzator dozvoljen)... Natjecatelji mogu puštati frekfenciju ili muziku po želji...
Klasa A. 2x10"sub, 1x12sub ", 1 akumulator na tvorničkom mjestu...
Klasa B. 3x10"sub, 2x12"sub,1x15sub", 1 akumulator na tvorničkom mjestu...
Klasa C. 3x12"sub, 2x15sub" 1x18"sub, 2 akumulatora od kojih jedan mora biti na tvorničkom mjestu ili 1 akumulator na tvorničkom mjestu i kondenzator u gepeku...
Klasa Max. Sve je dozvoljeno, zidovi, podovi, plafoni, avioni...
Auta mogu raditi u toku mjerenja, do 2000 RPM
Takmičari smiju biti u vozilima i izvan vozila...
U A,B,C Klasama kutije moraju biti u gepeku i ne smiju prelaziti donju liniju zadnjih stakala...
Ograničenja na frekfencije nema...
Styling
Idu dvije osnovne klase (Street Style i Extreme Style) sa prva tri mjesta + specijalne nagrade ili klase sa ukupno 11 pehara
Street Style 1.2.3. mjesto
Extreme Style 1.2.3. mjesto
Specijalne klase
Best German Style
Best Clean Look
Best Presentation
Lowest Car
PROtuning event 2012 Pravilnik
EXTREME STYLE KLASA
U ovoj klasi automobil treba da ima što vise prerada, dorada i dodataka . Ocjenjuju se sve vrste prerada koje prezentuje vlasnik, s tim što se najviše gleda kvalitet odrađenog. Važno je da prerade budu što upadljivije i da odstupaju od originalnog, te da je na automobilu što više promijenjenog u odnosu na originalni izgled.
1. Eksterijer – ocjenjuju se prerade na branicima i bodykit koji nimalo ne liče na serijske, prerade šasije, felge, ovjes, svjetlosna grupa, neonke, folije, boja, kvalitet izrade i opšti vizuelni utisak i usklađenost svega na eksterijeru itd.
2. Enterijer – gledaju se sve prerade u enterijeru na svakom pojedinom dijelu unutrašnjosti a kojih treba da bude što više. Dakle, kontrolna tabla, satovi (plasma ili custom made), tapacirunzi na vratima, tapacirung krova, sjedišta, volan, ručica mjenjača, HU, dodatni detalji (dodatni monitori, dodatni satovi u unutrašnjosti i sl.) , dodatna oprema u autu itd.
3. Motorni prostor – ocjenjuje se urednost i kvalitet prerada ili dorada u motornom prostoru. Dijelovi motora trebalo bi da budu modifikovani ili zamijenjen motor atraktivnijim modelom (ako je vlasnik tako prosudio), a izgled motornornog prostora usklađen sa ostatkom automobila. Dijelovi motora mogu biti ofarbani, imati hromiranih detalja, kablovi i cijevi uredno složene unutar istog.
4. Prtljažni prostor – ocjenjuju se sve prerade u prtljažnom prostoru. To uključuje prerade kompletnog prtljažnog prostora i „custom made“ izrada kutija ili panela za zvučnike i pojačala, monitore, dorađenog osvjetljenja i sl. Važan je kvalitet urađenog i opšti vizuelni utisak.
5. Prezentacija – ovdje je vrlo važna prezentacija vlasnika sa obzirom na veliki broj prerada na automobilu. Osim ocjene za prezentaciju koju vlasnik dobija u njegovom je interesu da što bolje predstavi automobil sa obzirom na veliki broj prerada u ovoj klasi.
STREET STYLE KLASA
U ovoj klasi je važno imati što više prerada koje će vlasnik da prezentuje sudijama i da ukaže na njih. Sudije upisuju sve prerade i na osnovu toga daju ocjenu , al sa tim da se glavni akcenat stavlja na preciznost i kvalitet urađenog. Te prerade se odnose na exterier, enterier , motor i na prtljažni prostor. Sve ovo treba da daje sklad i gledaće se ukupan spoj eksterijera, enterijera, motornog i prtljažnog prostora te koliko jedno prati drugo i na osnovu toga dati ocjenu ukupnog dojma. Dakle ocjenjivaće se slijedeće :
1. Exterier - određene prerade na branicima , te pripadajući bodykit koji je primjeren izgledu auta a pri tom ne upadljiv , takodje manje prerade na šasiji koje nisu previše izražajne. Osim toga ocjenjuje se boja, felge, ovjes, kočioni sistem, svjetlosna grupa, folije, te neki dodatni detalji koji su na ekterijeru a koje prezentuje vlasnik itd.
2. Enterijer – važan je ukupni dojam i usklađenost svega u unutrašnjosti automobila. Prije svega ocjenjuje se urednost i kvalitet urađenog . (tabla od drugog automobila ili presvučena originalna tabla, tapacirunzi na vratima, paneli za zvučnike, sjedišta od drugog auta ili presvučena originalna sjedišta, monitori, dodatna rasvjeta, HU, volan, ručica mjenjača itd.)
3. Motorni prostor – ocjenjuje se sveukupni izgled motornog prostora od čistoce i urednosti do prerada na motoru ili izmjene motora drugim motorom. Neki dijelovi motora trebalo bi da budu tunirani a dozvoljena je i zamjena motora . Motorni prostor treba i da je stilski dotjeran, moguće i je i farbanje pojedinih dijelova.
4. Prtljažni prostor - ocjenjuje se urednost, dodatne kutija te dorade oko kutije i zvučnika, sređenost kablova i eventualna dodatna osvjetljenja u prtljažnom prostoru.
5. Prezentacija se ocjenjuje također, dakle vlasniku je od važnosti da dobro prezentuje auto sudijama kako bi ukazao na svoje prerade i da dobije što veću ocjenu za prezentaciju.