225/50 R17 ET38 8jota

225/50 R17 ET38 8jota

Član
225/50 R17 ET38 8jota
Moze li mi neko objasniti pase li ova guma i felga na OCtaviju 2...??
Fabricki dodje 225/45 R17 7,5jota..za ET neznam koji dodje.....E sad u cemu je razlika ima li gdje da se procita oko ovih oznaka ..recimo razlika izmedju 7,5jota i 8..i razlika u ET....
pitam da nebacim lovu dzabe....Inace felge se voze na Audiju A6 i isti im je raspon rupa 5x112...
 
Član
damko je napisao(la):
225/50 R17 ET38 8jota
Moze li mi neko objasniti pase li ova guma i felga na OCtaviju 2...??
Fabricki dodje 225/45 R17 7,5jota..za ET neznam koji dodje.....E sad u cemu je razlika ima li gdje da se procita oko ovih oznaka ..recimo razlika izmedju 7,5jota i 8..i razlika u ET....
pitam da nebacim lovu dzabe....Inace felge se voze na Audiju A6 i isti im je raspon rupa 5x112...
druze feluge ti pasu ET ti dodje naprimjer koliko ce feluga izbaciti gumu napolje sve ti pasi osim guma gume ti moraju biti 225 45 jer ako stavis 50 desice se razlika auto ce biti vislje i nece ti mjeriti dobro kmh sat



a jot je sirina feluge a da ja nepisem o tom svemu evo na ovom linku ima sve objasnjeno http://www.modus-m.com/infobox na kraju stranice ti je objasnjen ET i jot
 
Legend
ja ovdje ne vidim razlog zasto da felga ne moze na tvoje auto...
razlika je samo u profilu gume,tj.guma ce ti biti za koji procenat visocija,a jot ti je sirina felge dok je ET regulacija izbacenosti felge prema vani ili unutra
 
Član
Nexus je napisao(la):
ja ovdje ne vidim razlog zasto da felga ne moze na tvoje auto...
razlika je samo u profilu gume,tj.guma ce ti biti za koji procenat visocija,a jot ti je sirina felge dok je ET regulacija izbacenosti felge prema vani ili unutra
problem je sto nisam nasao nigdje da skoda isporucuje fabricki 17"-ke sa ovim Jotom..obicno bude 7j ili 7,5....i veci ET ..recimo 51...e sad ako se poremeti offset izgubi se stabilnost citavog auta...
 
Legend
znaci sto je veci et felga ide vise prema unutra,tako da manji et nece nimalo da skodi po mom misljenju
 
Član
Nema nikakve veze jel 7 ili 8J To ti sve pase na Octaviu. Pretezno sve 17" felge ti dolaze 7,5 ili 8J. Samo ova manja auta, Pug 206, 207, Fabia oni ti pretezno idu 7 ili 7,5J na 17". Ali moras provjeriti koji je ET na felgama, najbolje bi ti bilo izmedju ET35 i ET48. ET 35 ce ti doci na rub blatobrana felga a sto je veci ET felga ti ide unutra. Mozes staviti i te gume 225/50 R17 ali ako je auto spusteno ili ako ga natovaris, moguce da ce ti strugati. Takodjer sa ovim gumam auto ce ti se odici malo od zemlje..
 
Član
Amer-GTC je napisao(la):
Nema nikakve veze jel 7 ili 8J To ti sve pase na Octaviu. Pretezno sve 17" felge ti dolaze 7,5 ili 8J. Samo ova manja auta, Pug 206, 207, Fabia oni ti pretezno idu 7 ili 7,5J na 17". Ali moras provjeriti koji je ET na felgama, najbolje bi ti bilo izmedju ET35 i ET48. ET 35 ce ti doci na rub blatobrana felga a sto je veci ET felga ti ide unutra. Mozes staviti i te gume 225/50 R17 ali ako je auto spusteno ili ako ga natovaris, moguce da ce ti strugati. Takodjer sa ovim gumam auto ce ti se odici malo od zemlje..
druze ET38 8jot.....a felge su Momo Strike Black....Bojim se da mi naprijed nebudu previse uz rub ili mozda cak i da viri vani malo...posto je auto spusteno i jos ove gume su visocije tako da ce da struze vjerovatno...
Nigdje nisam nasao da Skoda fabriciki isporucuje 17" felge sa ET38 i 8j... serijski je ET51 i 7 ili 7,5j koliko sam uspio naci..A stavljali su ljudi ET42 bez problema i izgleda super ali sa 225-45 R17....E sad jbg najbolje ce biti da ja to namontiram na auto i probam...
Isto tako sam procitao da ako stavi drugi offset od onoga sto fabrika preporuci izgubi se stabilnost auta. i vozne karakteristike..jbg..neznam ni sam...
 
Član
Sto se tice felgi mozda ti i nece izgledati lose, ali sa tim gumama, nije to to vjeruj mi. A sto se tice toga ET fabrici i stabilnosti, iskreno glupa prica. Jer nije to tolika razlika i nema sanse da se to moze osjetiti na autu.
 
Član
Amer-GTC je napisao(la):
Sto se tice felgi mozda ti i nece izgledati lose, ali sa tim gumama, nije to to vjeruj mi. A sto se tice toga ET fabrici i stabilnosti, iskreno glupa prica. Jer nije to tolika razlika i nema sanse da se to moze osjetiti na autu.
ok..odustao sam zbog guma..mada mi se felge svidjaju i to dobro..ako tebi naleti sta ovako a da je cijena prihvatljiva javi na pm...
 
Top