205/55 R16 kod golfa 4 koji pritisak???

205/55 R16 kod golfa 4 koji pritisak???

Član
kAcA je napisao(la):
Gledao sam za dosta auta i za sve je bilo tacno. Kako pise u uputstvu tako je navedeno i na toj stranici
tvrdoglavi :cool:

Meni na vratima pise 2.3, 2.3, a kad je pod teretom, zadnje na 3. Pise i profil i marka gume, a bas te su na njemu (jos su fabricke gume na autu).:D
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
kAcA je napisao(la):

Totalno drugaciji podaci na stranici nego sto pise na autu, bar kod mene.:icon_rolleyes:
potpis :cool:

tablica je FAKE...ili više odokativna...uspoređujući moju octaviju i golfa (G4) od mog staroga -
ono što nama piše na poklopcima rezervara za dimenziju guma od 14"-17" se razlikuje dosta od tablice.
a ovo pumpanje na 3,0 ili 3,5..pa ti čovječe svaki čik osjetiš i zrno prašine. :lol: (jedino ako je u pitanju combi ili kamion onda je to normala)
inače tlak od 3,5-4,0 bara(20")je blindiranim autu s onim "spešl" James Bond gumama koje i kad se probuše mogu se voziti da 120km/h neko vrijeme :cool:
 
Član
@hakkler: Kad sam kupio auto nisam ni gledao pritisak u gumama i imao sam nekoliko drift iskustava u krivinama i jedva sam se spasio provalije. Otisao sam da provjerim gume pred put na more i tad sam vidio da su sve 4 bile na 3.5.:icon_biggrin:
Spustio sam ih na 2.5 i tako mi je najbolje.;)
 
Član
Smanjen pritisak u gumama, nekidan spura uradjena i nije mi jasno kako opet volan na 100 i vecim brzinama trese, auto na manjim brzinama možeš pustiti volan ne vuče nigdje, a kad predjem 100 volan počne tresti...
Šta bi moglo biti u pitanju???
 
Član
Nisam kontao sam da ce ovi na spuranju reci treba li ili ne...Moracu otici i to odraditi znaci...
 
nije do balansaako trese na toj brzini..,obrati paznju na brzini od 110 i 160 km/h ...sigurno kriva felga ili guma...u vecini slucajeva do sad je felga u pitanju...to se balansiranjem nemoze lijeciti
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
nije do balansaako trese na toj brzini..,obrati paznju na brzini od 110 i 160 km/h ...sigurno kriva felga ili guma...u vecini slucajeva do sad je felga u pitanju...to se balansiranjem nemoze lijeciti

Od 100 vec pocne tresti...a sto veca brzina vise trese, ako je to odna me lik dobronaskuao za felge :icon_mad:
 
Top