2.0 TDI "izgubio" vucu. ?

2.0 TDI "izgubio" vucu. ?

Član
Ekipa ja se razmisljam pa ne znam ni sam da li je moguce, ili ne, pa reko da pitam.
Ukratko radio veliki servis na Autu 2.0 TDI (Bkd) 103kw. Auto je prije servisa mnogo bolje isao. Ne znam kako sada da kazem, ide auto i sada, ali po meni negdje 60-70% od onoga sto je prije isao. Pa se sada pitam da li je moguce da auto nije dobro ufazen, pa sa pumpa ne radi kak treba i da zbog toga auto slabije ide? Ili je jednostavno neki drugi razlog, ne vezan za veliki servis? Stavljen je i novi zracni i to, pa mi je i to na pamet palo da ne propusta dovoljno zraka? Zna li tko koliko iscitavanje ide na leru? Da ga probam spajat na dijag?
 
Super Moderator
Ako je prije iso a odma poslije servisa ne ide onda ga nisu ufazili nema sta drugo bit
 
Član
Ako je radjeno bez alata, vrlo moguce da ga nisu dobro ufazili, to za zracni filter nema logike, eventualno da su neki vakuum iskopcali, da su protokomjer onda bi tek osjetio. A sto sad pitas za dijagnostiku, nije valjda da taj ko ti je radio veliki servis nema dijagnostiku? Neki dan mi je dosao covjek, fiat poslije zamjene zupcastog ne ide nikako, jedva pali, i taj sto mu je mijenjao zupcasti poslije toga mu izmijenjao i bobine, kablove i svjecice, sve naplatio i rekao mu na kraju da mu je problem ECU. Uglavnom, nije bio dobro uzubljen sto je jedino i imalo logike, isto kao i kod tebe. Znaci, otisao ti ECU :p
 
Član
Ako nije dobro uzubljen, na diagnostici mora pokazati senzor bregaste da ne cita dobre parametre ili slicnu gresku,skopcaj na diag najlakse je prvo to vidjeti!
 
Član
Nema dijagnostiku, nije spajan auto poslije radova, momak je dobar majstor, samo eto razmisljam da mu se nije omaklo. Auto pali na pola kljuca, ne dimi nista, znaci sve normsla samo sto je to sa vucom problem. Ajd sada budi pametan i znaj gdje je problem.
 
Član
Sta nema diagnostiku? idi nekom drugom ako nema majstor taj!
Da niej neko crijevo spalo sa turbine ili intekulera?
 
Član
A ne znam ljudi, momak je dobar majstor. I nebih da ga kudrim, mozda nije do njega, sada ne vidim razlog spajanja na dijag nakon servisa. Vjerojatno je sve obiljezio i vratio na stare faze. Eh sada ja nisam u Bosni, imam u stanu VCDS, pa cu spojiti da vidim ima li kakvi gresaka i prijavljiva li sto.
 
Član
Probaj izvaditi sve iz gepeka pa probaj :D da nemas 2-3 vrece cjementa u gepeku :D

MA odi na dijagnostiku i vidi, moze biti lako do osjecaja a moze biti da je promasio fazu, mada se radi o dizelu, kod njega kad bi zub ( a za dva da ne pricam) promasio polupao bi ventile jer kod dizela nema mjesta za gresku...
 
Top