1.9 Td 55kw 1992 god radilica blok kvačilo problem

1.9 Td 55kw 1992 god radilica blok kvačilo problem

Zdravo raja
Imam neki problem koji mi mnogi nisu mogli ni ustanoviti a kamoli napraviti
Radi se o sljedecem
Ka da auto radi na ler gasu oko 900 obrtaja nista se ne cuje, kada mu dignem obrataj na 2000 ili vise i pritiskom na kvačilo dobijem lupkanje i zvonjavu kao i grubost na sastavu mjenjaca i motora, novi set kvalicila je ubacen ka i drugi zamajac, i cilindri kvacila, dakle nebi trebali biti do toga,
Najgore se to osjeti kada su veci obrtaji u pitanj tj kada se šalta

kada je se sve to skidali u mjenjaću isto nije bilo nikakvog lufta.
Eh sad kada smo skinuli karter i pogledali aksijalu radilici one vilice lezaji su bili dobri kao i taj dio bloka gdje oni idu, no medjutim one gornje dvije nisam mogo viditi u kakvoim je stanju blok, sto se tice lezajeva oni su dobri i nisu osteceni.
Prilikom guranja radilice na stranu da vidimo taj luft ako ga ima, radilica se nije mogla pomjerati tamo vamo,
Ona remenica mala gdje ide zupcasti je zamjenjena.
Sve ovo smo radili i gledali vise majstora i niko nije mogo reci sta je problem.
Radilica stoji dobro nema aksijlni problema kao i ovi stojeci lezajevi su super, pritisak ulja je isto dobar.

Kada smo jedno na obrtaju 2000o/min gurnuli pajser izmedju kartera i zamajca i u radu zamajac malo potisnuli prema mjenjaću tada je taj zvuk nesto, ali opet cim pustis vrati se

Sad po misljeni nekih kazu da je aksijala radilice sjebana ako ne na radilici onda na samom bloku,

>Još nešto da dodam
kolio sam vidio kod mene je neko ubacio blok od TDI motora 66kw jer je oznaka 1Z bloka
a radilica je od 19td 55kw dali su te radilice iste osim malog zubčanika gdje ide remen ili...

Dali neko ima neki prijedlog ili šta već da uradim sa ovim
Što se tiće paljenja i vuće auto je super
 
slicno imao,isti motor je u pitanju,ali bilo je to da mi boch pumpa nije namjestena kako treba na sarafe,i isto tako kad mi je otisao drzac motora,pa je motor remenicom udarao od sasiju na desnoj strani,ali malo pa je prenosilo u brujanje.sta je kod tebe nebi znao,ali bilo sta ti je od pomoci;)
 
taj zvuk je se cuo kada sam kupio auto
i majstori kažu da je korpa
i ja kupim kompletan set kvacila, korpa lamela i druk lager, i zamjenim, medjutim opet isti zvuk, nakon toga odem kupim drugi zamajac i opet isti zvuk imam, i poslje toga cak i zamjeno cildinre kvacila i opet isto......:icon_confused:

Golf 1 TDI je napisao(la):
slicno imao,isti motor je u pitanju,ali bilo je to da mi boch pumpa nije namjestena kako treba na sarafe,i isto tako kad mi je otisao drzac motora,pa je motor remenicom udarao od sasiju na desnoj strani,ali malo pa je prenosilo u brujanje.sta je kod tebe nebi znao,ali bilo sta ti je od pomoci;)

čak sam ja i zamjeno sva tri nosaca i to je novo a za boš pumpu .... nezz trebam i to provjeriti
priliko zamjene zubčastog remena primjetio sam da je malo osovinica slaba pa malo baca remen ali nije previse
ali sve je to uredu kako onda kada gurnem pajserom zamajac prema mjenjacu taj zvuk nestane, tako da misli da boš pumpa ne bi trebala biti taj problem ai opet cu provjeriti malo

da još dodam i ovo
na papucici kvacila isto osjetim vibraciju kada je malo veci obrtaj oko 1500 pa vise, isto kada na sjali za kvacilo ode pancir pa se osjei onu struganje prilikom stiskanja
takav osjecaj imam kada stiskam i kada pustam kvacilo
kada je auto ugasen tog struganja nema isto rako kada je u leru onda se sasvim malooo osjeti
 
Član
Sam si sve reko o problemu, 90 % je problem u ne slaganju radilice i bloka.
Vidi kad je motor ugasen mozes li pajserom pomjerat radilicu lijevo desno.
 
S@jko je napisao(la):
Sam si sve reko o problemu, 90 % je problem u ne slaganju radilice i bloka.
Vidi kad je motor ugasen mozes li pajserom pomjerat radilicu lijevo desno.

probo sam i to i nemoze se mrdati ni ljevo ni desno....
stvarno nezz kako onda dodje do zvuka

kada smo skinuli karter i pogledali aksijalu radilici one vilice lezaji su bili dobri kao i taj dio bloka gdje oni idu, no medjutim one gornje dvije nisam mogo viditi u kakvoim je stanju blok, sto se tice lezajeva oni su dobri i nisu osteceni.

Dali moze biti da zamajac ne odgovara ovom bloku
dali su isti zamajci od 1z i aaz motora
mozda je u njema razlika neka koja se oćima nemoze vidjeti
 
Član
NEma neke logike, ako ovaj ne zakaca nigdje, i ako su iste debljine a mislim da bi to primjetio da ima neke razlike, s te strane je u redu sve. A nema veze ako radilica nema luftova u lezajevima, problem je ako je duza tamo gdje se zavrce zamajac, znaci lijevo ili desno, dovoljno joj je par milimetara da pravi problem.
 
gdje sada pronaci dimenzije aaz i 1z radilice :icon_confused:
ima li to u nekim onim programima za vw vozila ili slicno
 
Član
Treba da ima, nek ti pogleda to neko, a mozes se prosetat do kakvog otpada i pogledati ima li kakve razlike "na oko" sto bi rekli.
 
jucer ubacili I drugi mjenjac i opet isto
i izvadimo sve napolje i motor i mjenjac skupa
sinemo radilicu i sve optički dobro kao i ležajevi, na bloku nema nikakvih tragova da je negdje nešto strugalo
odnesem radilicu kod ovih sto rade obradu i tip me nazva nakon sat i po vremena i rece radilicica je dobra nije felšava kao i njena aksijala je dobra i dodje tip da vidi blok i mjerio gledo gledo gledo i gledo i tamo sve dobro
sve je u mjeri kako treba
Klipnjace isto nemaju lufta.............
stvarno vise neznam sta da gledam i da probam gledati
trenutno se sastavlja sve nazad
imali iko da MU ODVUCEM AUTO DA MI OVO NAPRAVI NEMA VEZE ODAKLE JE MAJSTOR
ali izgleda na kraju ce biti kupi drugi motor i ubaci
nemogu shvatiti da se jedan vw motor tako neda napraviti, da se neda u opšte otkiti greška
kome god odvućem ljudi me saslušaju pogledaju i malo probaju i slegnu ramenima


i provjerio sam blok je orginal aaz motor kao i njegova radilica i zamajac
 
Najvjerovatnije je kod tebe problem u setu kvacila, tacnije sa zamajcem... kad ste skinuli mjenjac da li ste na zamajcu mogli uociti kakve tragove grebanja ili sl. jer nemoguce da nema nigdje nikakvih tragova... detaljno vi to sve pregledajte, sigurno vam je nesto promaklo ili je tu nesto karabudjeno ;)
 
S@jko je napisao(la):
A jel ti slucajno udaran taj golf nekad ?

koliko sam vidio nije
a passat 3 je nije golf

FirellesMonster je napisao(la):
Najvjerovatnije je kod tebe problem u setu kvacila, tacnije sa zamajcem... kad ste skinuli mjenjac da li ste na zamajcu mogli uociti kakve tragove grebanja ili sl. jer nemoguce da nema nigdje nikakvih tragova... detaljno vi to sve pregledajte, sigurno vam je nesto promaklo ili je tu nesto karabudjeno ;)

neznam jesam li pomenuo
i drugi zamajac sam stavio,a tragova nema nigdje ni na zamajcu ni na setu kvacila ni na bloku ni na radilici
ama prosto nemoguce
otici cu još kod jednog majstora da i on pokuša ako ništa drugi motor kupujem nemam više šta da gledam sve smo pregledali /zamjenili
 
Top