1.2 TSI, mane, prednosti itd ? Druge "alternative"

1.2 TSI, mane, prednosti itd ? Druge "alternative"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
aServis je napisao(la):
Često u zadnje vrijeme tražim dobre i loše strane tsi motora jel i mene interesuje isto ovaj benzinac samo malo jače verzije od 120 - 160ks.... u verziji golf i pasat

valjda je najbolja preporuka SEDMI PUT ZAREDOM NAJBOLJI motor u klasi
taj sa 105 KS je neka downsnizing verzija ovog dole, ima manje kubika i nema kompresor



http://www.proauto.ba/portal/vijesti_auto/?page=1&id=23&nid=3481

SEDMI PUT NAGRADA ZA VW 1.4 TSI

Volkswagenov motor 1,4 l TSI već sedmi put zaredom osvaja renomiranu nagradu “International Engine of the Year Award“ u klasi između jednog i 1,4 litra. Ovaj benzinac s dodatnim turbopunjačem na izduvne gasove i mehaničkim kompresorom izuzetno je snažan i efikasan.
VW-14TSI-nagrada-2012-02.jpg



Limpi je napisao(la):
fabia najruznija sto jest jest, mk2 je izgledom i nekim detaljima nekako crna ovca u odnosu na staru
tačno, stara ljepša 100 puta
Limpi je napisao(la):
i novu koja dolazi 2014-te,
ja ne vidio nigdje kako izgleda, imaš li kakve slike


edo_benz je napisao(la):
muka mi je samo kad spomenes 1.2 pa da ima i 300ks :lol:

ti si van vremena, na sceni je downsnizing
jesil čuo za najnovije TEHNIČKO ČUDO Fordov motor 1.0 trocilindraš sa 130 KS oborio mnoge rekorde
 
Član
aneL-TCE je napisao(la):
imam 1.2 tce sa 100 ks u cliu 3, presao do sad 53 000 bez problema uz redovno odrzavanje, solidna potrosnja, zivahan motor koji nema problema pri preticanju a ni u penjanju uz brdo hahahahahha (svasta ova raja pise) ,nebi trebalo da bude problema ...

Ovaj auto me je oduševio , ekstra dobro ide, posebno u odnosu na atmosfersku nekretninu 1.2 16v:lol:
U vožnji mi se čini ugodniji u odnosu na 1.6 atmosferca , posebno iz nižih obrtaja;)

Skoro ovaki kod nas uzet , Renault Clio 1.2 TCE Night&Day , perla bijeli.

Clio_Night_Day_862726196.jpg


21.850KM , auto je nebo i zemlja u odnosu na baznog Clia , opreme ko u priči ,5 vrata , 16" alu fele , svijetla za krivine , maglenke , svi prozori i retrovizori na struju , automatska klima, ABS , ESP , 6 AIR BAG , CD-Mp3 , komande muzike na volanu , tempomat , putno računalo , kožni volan i mjenjač , profilisana sjedišta sa umetcima kože , imitacija kože na instr. tabli (extra fazon)...

$(KGrHqRHJ!sE63Ksoyc9BO3oQB!dB!~~_19.JPG
 
I ja sam htio pomenuti ovog Clia, za ovu cijenu ne znam da mozes bolje uzeti, a imaj na umu da je dosla i nova generacija, tako da bi vrlo lako mogao dobiti neke popuste u salonu na ovu cijenu ;)
 
Član
gdje ima ovaj navedeni clio da se vidi, bunjo ili :icon_question: kod beganovica me tusili za megana na akciji, a nezz ne lezi mi nesto, jos bi ga valjalo farbat odmah heh
 
Početnik
djordjep je napisao(la):
Skoro ovaki kod nas uzet , Renault Clio 1.2 TCE Night&Day , perla bijeli.

Clio_Night_Day_862726196.jpg

jest da je stvar ukusa, ali je meni ovaj clio RUŽNIJI čak i od fabije dvojke

bez sumnje Polo 5 je naljepši auto u B segmentu
 
Član
clioo je normalaa gradski autic,nije sad neka "raketa" al dosta fino ide :D i meni je ljepsi polo al je i skuplji par hiljada..., al nebi bjezao ni od clia,u mom slucaju do sada nije bilo problema ,zadovoljan sam i cijenom servisa kod bunje :) nazoves gore i pitas sta kako koliko itd ..
bart de baa ...
 
Početnik
aneL-TCE je napisao(la):
i meni je ljepsi polo al je i skuplji par hiljada...
par hiljada nije skuplji sa istim motorom i nivoom opreme

ako bude ovakva sljedeća generacija, neće biti ljepšeg auta sveukupno
volkswagen-polo-slika2.jpg


volkswagen%20polo%20slika1.jpg
 
Član
Ovo sa slika je katastrofa , nedo bog da bude ovakvi , sadašnji Polo je izmislio auto za ovu spodobu sa slike.


A vezano Polo TSI vs Clio TCE , za cijenu Clia možeš dobiti samo ono troklipno smeće , da bude kolko tolko približno opremom ,a kad se izjednači oprema , uz TSI motor , Polo se opasno približava 30.000 , a to je već osjetna razlika.
 
Član
tipovac je napisao(la):
aServis je napisao(la):
Često u zadnje vrijeme tražim dobre i loše strane tsi motora jel i mene interesuje isto ovaj benzinac samo malo jače verzije od 120 - 160ks.... u verziji golf i pasat

valjda je najbolja preporuka SEDMI PUT ZAREDOM NAJBOLJI motor u klasi
taj sa 105 KS je neka downsnizing verzija ovog dole, ima manje kubika i nema kompresor



http://www.proauto.ba/portal/vijesti_auto/?page=1&id=23&nid=3481

SEDMI PUT NAGRADA ZA VW 1.4 TSI

Volkswagenov motor 1,4 l TSI već sedmi put zaredom osvaja renomiranu nagradu “International Engine of the Year Award“ u klasi između jednog i 1,4 litra. Ovaj benzinac s dodatnim turbopunjačem na izduvne gasove i mehaničkim kompresorom izuzetno je snažan i efikasan.
VW-14TSI-nagrada-2012-02.jpg



Limpi je napisao(la):
fabia najruznija sto jest jest, mk2 je izgledom i nekim detaljima nekako crna ovca u odnosu na staru
tačno, stara ljepša 100 puta
Limpi je napisao(la):
i novu koja dolazi 2014-te,
ja ne vidio nigdje kako izgleda, imaš li kakve slike


edo_benz je napisao(la):
muka mi je samo kad spomenes 1.2 pa da ima i 300ks :lol:

ti si van vremena, na sceni je downsnizing
jesil čuo za najnovije TEHNIČKO ČUDO Fordov motor 1.0 trocilindraš sa 130 KS oborio mnoge rekorde




Koje besmislene prepirke :icon_biggrin: cilj je sagorjeti sto vise goriva i zraka u motoru da bi se dobilo cim vise snage,uz vise ventila to se radi turbom ili kubicima,turbo je zamjena za kubikazu pa birajte,sta je bolje 130 ks ili 130 ks :icon_biggrin: ,naravno razlika je u zvuku,potrosnji,dosadnim eko normama,momentu na visim ili manjim okretajima ali u principu dodje na isto .
 
Član
s1ck je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):

isto sam predlagao ali me niko ne uzima za ozbiljno. ia onaj model 1.4b sa cini mi se 81kw, prespreman auto:cool:

taj pro ceed ne moze meda s kasike

Iskreno, ne ide za svoju fabričku snagu, testirano nekoliko puta.
Moj "Žope" ima nekih 110KS, fabrički, koliko ih je krepalo kod mene, ne znam, ali sumnjam da se sad može pohvaliti sa tom snagom.
Kiu pomenutu obiđem kako god da okrenemo, pa čak i kad imam 2 putnika viška, a vozač Kie sam, a čepa pun gas.
Ono što sam htio reći, ta razlika i nije neka kad uzmeš u obzir da je to novi model, ima pregršt opreme za male pare u odnosu na konkurenciju, a izgleda fenomenalno.
 
Član
istina je da kia ide nekako "slabije" u odnosu na konjazu... probao sam novog ria 115dizel, jos se potezao sa oct tour tdi 90ks, i tu su, na autoputu se poravnali i nece ni jedan ispred, kiu najvise radi tih vise konja i naravno izgleda uzeo u obzir, al ne djeluje da ima neke snage :icon_eek: nekako umrtvljena,... isto megane generation 1.6 100ks, do 3500rpm je mrtav konj, al bas, onda krene al ono umjereno nista specijalno sada, a fino potrosi kada se tjera, jer ga se mora konstantno drzat u obrtajima...

ovo poredim najvise sa 1.2tsi od 77kw, jer vozam u polu, malo nezahvalno jer polo i kompanija su manji-laksi... al on ide sasvim fino, da se i potegnut sa njim... dok kia i megane gen, ko trutovi, pogotovo megane sto hoce popit kao i fabia mi sada...

a vezano za pola i te "povoljne cijene" ljudi trk u salon pa vidite... 22 je rabbit sa onim obicnim 1.2 "soliter" motorcicem... sa tim da kada im spomenes 1.2 tsi, odmah sto ce ti to, uzmi neki od 55kw sto je na stanju...

pih nije ni auto lako izabrat, :lol: najbolje da uzmem 1.8turbaka i gruhnem u fobiu :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top