Zvucnik/pojacalo problem?

Zvucnik/pojacalo problem?

Član
Pozdrav, imam u gepeku zvucnik veliki+pojacalo, i dva manja zvucnika na "dasci" od tepeka, plus naprijed u vratima, e sad me zanima ovo, kada pojacam do nekih 23/24 volume, rade samo zvucnici u vratima, kada pojacam vise od toga onda cujem kako se "upale" i ovi svi zvucnici iza, do cega bi to moglo biti ili tako mora? takodje zavisi od pjesme, ako je tiša pjesma onda moram jos vise pojacati da se "aktiviraju" zvucnici/pojacalo pozadi.. sta da uradim? :)
 
Član
EDIT:
Skontao sam sta je, zadnja dva na dasci prekidaju, do kabla je.. sad sam zalijepio pa ne bi trebalo prekidati...
 
Član
Nemoj lijepit trakama, kad je hladbo ne lijepi, kad je vruce ono se raspizdi i popusta spoj..uzmi zabice stavi ili letuj..i gledaj da ti je kabal u komadu od izvora do zvucnika..i pripazi na polaritet tj da membrane na zvucnicima rade paralelno znaci kad naidje bass frekv da sve membrane idu van i vracaju se u prvobitni jer u suprotnom se ponistavaju i gubi kvalitet
 
Član
Nemoj lijepit trakama, kad je hladbo ne lijepi, kad je vruce ono se raspizdi i popusta spoj..uzmi zabice stavi ili letuj..i gledaj da ti je kabal u komadu od izvora do zvucnika..i pripazi na polaritet tj da membrane na zvucnicima rade paralelno znaci kad naidje bass frekv da sve membrane idu van i vracaju se u prvobitni jer u suprotnom se ponistavaju i gubi kvalitet
Skontao sam danas da spoj na masu zeza, kako bass udari gubi kontakt, sutra cu zalijepiti izolirkom i kabal umotat oko mase da se ne pomjera, uglavnom sad tuce profesionalno :p 1200w+600w pojacalo, plus 2 mala od 250w i naprijed obicni od cetvorke..
 
Top