Zvucnici za punto

Zvucnici za punto

Član
Pozdrav!
Imam specificnu situaciju!Naime u autu su bili fabricki zvucnici u vratima i odzada su stavljeni neki mali panasonic od 10w cini mi se!To je radilo super prema svojim mogucnostima!E sad kupio sam neke sal zvucnike 75w i stavio ih naprijed i oni rade prema mogucnostima ali mi ovi nazad krenu lupati kad je malo vise pojacano!Na 23 volume i sal prolupava!Onda kupim First austria neke i probam odzada da ih prikopcam ovi mali panasonic jace se cuju od njih!Dok kad first montiram naprijed dobija neku svoju optimalu ali isto do 23 volume i tu je kraj!Ovo nazad se desava i sa SAL-om kad je nazad!Nisam pametan nikako samo bacam pare bezveze!
Sad konkretno pitanje
CD Player je http://www.dooyoo.co.uk/car-audio/sony-cdx-s22/details/ 4x45w
kad bi na njega spojio ili nekome odnio da mi to odradi kako treba na prednja vrata ove zvucnike http://www.dealtime.co.uk/xPO-Magnat-MAGNAT-EDITION-162-LOUD-SPEAKER-16-CM
a na zadnju plocu ove http://alatest.com/reviews/car-speaker-and-subwoofer-reviews/magnat-edition-693/po3-60664822,138/#details
da li bi bilo zadovoljavajuce i da li bi SONY to mogao pogurati?Zadovoljavajuce je ne da izbija stakla niti ista pretjerano vec solidno jak i cist zvuk i da ga mogu pojacati preko 23 volume:icon_smile:
Ne terba mi nista preskupo mozda do 100km ako se moze nesto naci!
Nadam se da sam dobro razjasnio situaciju i da nisam smorio!
Pozdrav i unaprijed hvala na odgovorima!
 
Član
Ma drug samo odvezi auto nekome tko se razumije u muziku da ti postima jacine i raspodjelu snage ako ti to cd-player podrzava a mislim da bi trebao to vecina ima.Magnat je dobra marka za solidnu muziku ne previse pretpostavljam da se radi o puntu mk1.:cool:
 
Član
Ok obavljeno mada sam se nadao vise konkretnih odgovora,ovako sam isao na slijepo ali na svu srecu ispalo je dobro!Instalirao sam ova 4 magnat zvucnika malo pripazi na faze,+ -,i sve je extra!Zvuk je aj zdrao samo jos treba pricvrstiti zadnje zvucnike!
Preporuka za ovu kombinaciju!
Pozzdrav!!
 
Član
Ljudi pomagajte!Pri montazi sam sarafcigerom probio gumu koja spaja membranu i kuciste zvucnika na dva mjesta!Izgleda da sve radi kako je i radilo!Dal je to moguce?
Cime bi to bilo najbolje prelijepiti?Da li moze tanki slopj silikona?
Hoce li se siriti ta rupa od basa?Hocu li morati ponovo davati pare za nove zvucnike:icon_sad:?

Koji baksuz nemos da vjerujes!!!!!
 
Član
nisi baksuz nego si neoprezan, ne mozes to nicim napravit, s vremenom ce se prosirit i popucat, to vrijeme moze bit za 2 dana a moze bit i za 2 godine tako da ne pizdi vec slusaj dok rade, kad prestanu radit kupi druge i cao đaci ...
 
Član
Znaci pojeo sam govno veliko!
Ima li kakav nacin da se sprijeci sirenje?Danas mi cova kaze onim spec ljepilom da lagano predjem po liniji pucanja!Da ;li bi to dalo nekog bar kratkorocnog i boljeg efekta nego da ostane ovako kako jeste?
Poz
 
Član
dalo bi efekta, nadgrizlo bi ti membranu i znacajno ti smanjilo rok trajanja ...
 
Član
nemoj da te to brine mogu oni i bez membrane raditi samo nece imati dobrog zvuka bar je tako kod mene 1 zvucnik radio ostavi kako je i napisi u profilu koje auto vozis pa ce ti vise ljudi pomoc kod problema;)
 
Top