ZVUCNICI ZA GOLFA 4

ZVUCNICI ZA GOLFA 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Vozdrica. Ovako, zvucnici su mi u autu izgleda gdje su tu su. Sad to zelim sve da zamijenim. Interesuju me dimenzije koje mogu staviti na sljedeca mjesta:
1. prednja lijeva vrata-gornji i donji zvucnik,jedan veliki i jedan mali kod retrovizora...kako se sve to zove,nemam pojma
2. sve ovo gore samo za prednja desna vrata.
3. zadnja desna (vrata), nisu dosli fabricki zvucnici, sta tu treba ugraditi. Inace golf mi je sa 2/3 vrata
4. Sve ovo pod brojem 3 samo za desnu stranu

Znam da nema veze koja je koja strana auta,al et...
Cuska
 
Legend
hehe ,ja fakat neznam koje su dimenzije....ako niko n pomogne,skini samo mrezice zastitne pa mjeri i kupuj....a na tebi je sad koliko planiras uloziti
tj. koji brand da biras ;)
 
Član
1+2. Moj kicker set 5.5" iliti 13 cm oko 200km u pola cijene. Inache imas sony x-plod za 100km, ili polk audio za 800 :) Front set se obicno sastoji od 2 zvucnika i 2 diskanta (oni mali kraj retrovizora), sad ne znam pashu li, moji su bili oko 45mm, i postavio sam ih ovako http://www.bhtuning.com/showthread.php?tid=2697.

3+4. manje vise isti sistem.

Po meni je pametnije investirati u dobar player nego skupe zvucnike, svaki zvucnik ce biti kita ako ne dobija dovoljno struje od playera, eventualno cusnuti i pojacalo.

Na http://www.caraudio.ba/ mozes viditi cijene, itd...
 
Član
Ja isto sad postavljam neke zvucnike u svog G4. I neko je ranije rekao da su 13ke zvucnici. Nisu nego su 17ke (nevjerujem da ima razlike u dimenzijama jer je tebi 2/3 a kod mene 4/5 vrata). Dakle trebaju ti zvucnici sa odvojenimi visokotoncima ili da kupujes posebno visokotonce. Ako se odlucis za Sony mozda ti se vise isplati da kupis visokotnoce posebno a zvucnike posebno, a za Pioneer ili neku drugu moraku mislim da je bolje sve u paketu uzet. Ja nekako mislim da marka marku vuce sto se toga tice pa posto imam Pioneer HU nabavio sam i Pioneer zvucnike i Pioneer pojacalo...
 
Član
bpsycho je napisao(la):
Ja isto sad postavljam neke zvucnike u svog G4. I neko je ranije rekao da su 13ke zvucnici. Nisu nego su 17ke (nevjerujem da ima razlike u dimenzijama jer je tebi 2/3 a kod mene 4/5 vrata). Dakle trebaju ti zvucnici sa odvojenimi visokotoncima ili da kupujes posebno visokotonce. Ako se odlucis za Sony mozda ti se vise isplati da kupis visokotnoce posebno a zvucnike posebno, a za Pioneer ili neku drugu moraku mislim da je bolje sve u paketu uzet. Ja nekako mislim da marka marku vuce sto se toga tice pa posto imam Pioneer HU nabavio sam i Pioneer zvucnike i Pioneer pojacalo...

Na ovom forumu je red da se prvo predstavis ! ;)
 
Član
dls jaka oprema kako zvucnici tako i pojacala...dakle 17 zvucnici dimenzija u zadnja vrata a u prednja i kod mene je golf 4 sa 5 vrata,pa hocu da mjenjam ove fabricke
 
Član
Ma kupis bose zvucnike i super sound-sala mala sto se tice ozvucenja pioneer daleko najbolji,a i sony nije daleko-samo ti se raspitaj a lahko je kupit
 
Član
u Golfa 4 idu 17ke. i racunaj da ce ti trebati distanceri za njih. visokotonci manje vise stanu svi.

ja bi ti svakako preporucio da sta god da budes kupovao trebas prvo poslusati. ako znas slusati samo ce ti se kazati sta je bolje. ako ne onda ti je i svejedno pa kupi zvucnike koji su najjeftiniji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top