Zvučnici za auto, pomoć pri odabiru

Zvučnici za auto, pomoć pri odabiru

Eh prije svega lijep pozdrav svim članovima.

Pošto sam ja laik za ove stvari, a hoću uvest malo promjene na svom autiću ( u pitanju je 190D), interesuje me sljedeće :
Koje zvučnike da uzmem, da nisu nešto skupi, ne planiram trošiti previše, s obzirom da neću ubacivati pojačalo u auto? snaga na playeru koji sam kupio je 4x50w za impedanse 4-8 ohma.
interesuje me koji bi zvučnici odgovarali na to, da li ona primarna snaga mora biti iznad 50w ili manja, max. snaga u kojem bi opsegu trebala da bude i slicno.
po PIKu sam gled'o i vidio sam da mi i cijenom odgovaraju sony xplod zvunici, pa opet da se posavjetujem s vama. Znaci, potrebni su zadnji ovalni, i prednji okrugli kako sam ja primjetio da su postojeći. Hvala unaprijed na odgovorima :)
 
Član
Prvo moraš da znaš da to što piše na HU 4x50W je teorija ali praksa je drugačija. HU koji koštaju preko 150KM mogu dostići blizu te vrijednosti ali u većini slučajeva kada okačiš sve zvučnike dobiješ oko 4x25-35Wrms. Što se zvučnika tiče koje god da uzmeš ne možeš pogriješiti jer su bolji od fabričkih. Ja sam imao sony xplod okrugle 17cm pozadi i bio sam zadovoljan, a naprijed isto sony xplod 10cm. Kada sve to lijepo spojiš i počneš puštati muziku čim primijetiš da ti HU malo treperi znači da si dostigao limit koliko možeš pojačati. Inače u slučaju da podebljaš + i - ako se i dalje pokazuje taj simptom znači da ćeš imati cliping ako dalje nastaviš da pojačavaš muziku. Za normalne vožnje HU + novi zvučnici su dovoljni ali ne očekuj da se auto trese :D Pozz
 
Član
Svi su ti zvučnici isti pa idi na te sony koje si možeš priuštit.
Zamjeni postojeće sa ti sonijevim, provedi malo deblje žice do zvučnika i za napajanje HU i bit ćeš zadovoljan.
Snagu zvučnika nemoj gledat, svi oni mogu izdržati spojeni na HU.
 
Član
Prvo moraš da znaš da to što piše na HU 4x50W je teorija ali praksa je drugačija. HU koji koštaju preko 150KM mogu dostići blizu te vrijednosti ali u većini slučajeva kada okačiš sve zvučnike dobiješ oko 4x25-35Wrms. Što se zvučnika tiče koje god da uzmeš ne možeš pogriješiti jer su bolji od fabričkih. Ja sam imao sony xplod okrugle 17cm pozadi i bio sam zadovoljan, a naprijed isto sony xplod 10cm. Kada sve to lijepo spojiš i počneš puštati muziku čim primijetiš da ti HU malo treperi znači da si dostigao limit koliko možeš pojačati. Inače u slučaju da podebljaš + i - ako se i dalje pokazuje taj simptom znači da ćeš imati cliping ako dalje nastaviš da pojačavaš muziku. Za normalne vožnje HU + novi zvučnici su dovoljni ali ne očekuj da se auto trese :D Pozz

ja sam uzeo neki dan sony xplod 17 cm nazad, 13 cm naprijed...odlicni zvucnici, dosta cist zvuk :)
 
Član
Ako su fabrički blaupunkt naprijed i ako su ispravni ne mijenjaj ih nista bolje ne možeš ni naći a da nije skupo oni su ti prečnika 10 cm

Pozadi ugradi neke elipsaste 6X9'' s tim da moras voditi racuna kolika im je dubina ugradnje jer ispod police ima i lim il moras isjeci lim da ne smeta magnetu
 
Top