Zvizdanje u 5-oj brzini

Zvizdanje u 5-oj brzini

Kec

Član
Ne bih temu otvarao ali stvarno me nervira ovaj zvizduk,citao sam po forumu ali nisam bas nesto mnogo našao.Dakle mjenjac 5 brzina Golf 1,kada ušaltam u 5-tu brzinu pocne da se cuje nekakav zvizduk koji se nekada s ubrzavanjem auta cuje i jace,danas je i u 4-oj malo poceo zvizdati.Mjenjac kad sam kupio bio je extra i nije zvizdao ali nije bilo kapi ulja i posle nekolika dana poceo je da zvizdi,nasuo sam mu 2l ulja,ali opet se pocelo cuti,mada malo manje.Interesuje me moze li se ista uciniti da ne bih morao mijenjati ovaj lezaj 5-te brzine,citao sam da postoje neki aditivi koji se uspu u mjenjac i navodno zvuk nestaje,pa sad ne znam koliko je to tačno,I znali neko koliko kosta iglicasti lezaj 5-te brzine a i 4-te,i jeli veliki problem to promijeniti.Hvala unaprijed.
 
Član
Slicna situacija se desila kod jarana.
Samo sto je kod njega 3 brzina zvizdala.
Raspitivao se da popravi mjenjac al na kraju bi ga isto kostako kao polovan ispravan mjenjac.
Tako da se odlucio i zamjenio mjenjac kompletno, a pokvareni prodao u aluminijum i zeljezo...
 
  • Like
Reactions: Kec
Član
To su ti lezajevi vjerovatno otisli... vremenom ce poceti sve vise i vise da zvizdi dok na kraju ne odu skroz lezajevi i ne raspadne se mjenjac...
 
  • Like
Reactions: Kec

Kec

Član
Hvala svima na pom.Nedavno kad sam slucajno bio kod majstora i pitao ga za ovo,on kaze to ti je lezaj 5-te brzine otišao zato sto on najprije strada kad nema ulja,a i negdje je izdvojen od ovih ostalih,ovo on kaze ali ne mora biti tačno.RS TURBO Vidjecu ako se pocne pojacavati zvuk skinucu ovaj mjenjac i vraticu stari 4b.
 
Top