zuki samuraj

zuki samuraj

Član
koja je procedura po pitanju papirologije/ tehnickog tj da budem legalan na cesti prilikom promjene motora ili karoserije za vozila starija preko 25g tipa samuraja. sta je bolje tj lakse uraditi sa mehanicke strane a i dokumentacije kupit domace pa ubaciti sa stranca ili ...

sl stvar koja me interesuje jeste kad se ovaj mali suv malo podigne i sl modifikuje postave offroad gume kako se to tretira prolazi na tehnickom. da li trebaju neki atesti i sl

znam da na forumu ima ljudi koji su radili promjene pa me interesuje put, neke okvirne cijene i sl

pitao bi i za ugradnju plina na njegov motor al prvo da ovo gore rezimiramo.
 
Član
Ako mijenjaš motor atest ti treba na nove podatke. Treba ti ili domaća saobraćajna ili račun o kupovini i ugradnji motora od strane servisa, otpada i sl.
Ne treba za karoseriju, ako je broj šasije na samoj šasiji, samo vodi računa i da moraš izvršiti promjenu boje u saobraćajnoj dozvoli.
Za gume i visinu niko ne pita (za sad), ali upisuju dimenziju guma u sistem.
 
Član
ne planiram uvoziti već ovdje u bih naći. i najviše me interesuje šta je bolja solucija ako naletim na očuvanu karoseriju a loš motor i obratno šta je lakše odraditi da budem legalan na ulici tj ako budem petljao sa strancima, jer sam našao neke koji su 10x očuvanih od naših sa papirima.

Plan je svaki šaraf dole komplet složiti naovo sa par tuning detalja.
 
Član
Najlakše ti je da imaš šasiju sa urednim bh. papirima. A sa stranca možeš skinuti sve druge dijelove...motor mora ići na atest, a to najbolje da se uživo raspitaš po servisima ili otpadima. Neko će ti se ponuditi da sredi papire za motor iz stranca, neko neće...
Uglavnom, izbjegavaj prekucavanja bilo čega, i motora i šasije. Nisu kod nas ljudi ni glupi ni neškolovani. I jednom je previše da imaš problem oko papira...
 
Top