Zujanje zvucnika ( pomoc )

Zujanje zvucnika ( pomoc )

Zdravo raja, juce sam ugradio u auto 4 zvucnika, woofer i pojacalo, svi su mi zvucnici i woofer spojeni na pojacalo.. Dok sam ugradjivao sve je ok bilo testirao sam i sve ok.. Problem je nastao kada sam upalio auto, upalio pojacalo, zvucnici su poceli zujati.. A kada je ugasen auto ok je bilo, malo je samo zujalo jedva da se cuje.. Citao sam da moze biti puno razloga, da treba kondenzator ili je slab radio ili je los minus na pojacalu ili cincevi i plus kabal idu istim putem pa stvaraju smetnje.. pojacalo je 280rms-a tako da mislim da nije potreban kondenzator nije to prevelika snaga, minus na pojacalu ekstra debeo kabal spojen odlicno, cincevi i plus kabal sam razdvojio puteve do pojacala.. Jedino mi je radio slab, ali ne znam da li je to razlog za zujanje.. Molim vas za pomoc..
 
Član
Prvo nepisano pravilo da signalni i naponski kablovi ne treba da idu zajedno. Naponski kabal dobro provjeri i plus i minus kako si spojio. Masa mora biti na velikoj stopici i zavrni je jako sa velikom podloskom. To zujanje se prenosi sa alternatora.



ХТЦ паметни телефон из далеког Тајвана
 
Top