zubcasti remen trebam savjet

zubcasti remen trebam savjet

Član
zdravo raja, muci me jedno pitanje:

vozim renault megane 2002 god. 1,9 dti motor sa 77 KW, presao je 95 000 km i nemam nikakvih podataka o eventualnoj promjeni zubcastog remena.
zanima me nakon koliko km je potrebno zamjeniti zubcasti?

PS: u jednoj prodavnici autodijelova u tz su mi rekli da ga treba mijenjati na oko 120 000 km. bio sam u auto kuci grabovickic oni su mi dali podatak da nije na mom autu mijenjan zubcasti u ovlastenom renoovom servisu i kazali su mi da zubcasti treba mijenjati svakih 60 000 km ili svake 4 godine.

PSS: ocekujem pono korisnih informacija. pozdrav svima
 
Član
niksa je napisao(la):
pise ti u servisnoj knjizici - na kraju. Mjenja se svakih 5 g a nisam siguran za km

jbg nemam servisne knjizice, za nju su me zakinuli oni sto su ga uvezli, a kupio sam ga bez knjizice jer ga je testirao jedan rodak koji se dobro razumije u motore, jer mu je dosta dobar motor
 
Član
u autu mi je knjizica na parkingu pa necu da lupam Znam da je 5g 100% to su mi rekli u ovlastenom kada sam i ja mjenjao Zupcasti ide u setu sa vodenom pumpom i spanerom Nego zar nije dci motor nesto mi cudno dti a 2002g :icon_question:
 
Nelle_G je napisao(la):
svakih 100.000 km i miran si...;)

Puno je to 80-90000km je neka normala, preko je vec rizik. Vidi, ako nemas nigdje papira da je promijenjen, vozi auto majstori i neka pogleda u kakvom je stanju remen, odnosno treba li ga mijenjati ili ne.;)
 
Član
niksa je napisao(la):
u autu mi je knjizica na parkingu pa necu da lupam Znam da je 5g 100% to su mi rekli u ovlastenom kada sam i ja mjenjao Zupcasti ide u setu sa vodenom pumpom i spanerom Nego zar nije dci motor nesto mi cudno dti a 2002g :icon_question:

meni rekose 4 god, al ne bitno godina gore dole nista strasno, a znam da ide i vodena pumpa i spaneri.
al je zbilja motor dti sa klasicnom bosch pumpom i taj motor od 77 KW (105 KS) je ugradjen 2002 god u manji broj automobila.
a majstor je pregledao prosle godine zubcasti i rekao da nema potrebe jos ga mijenjati i da se moze vozit jos. otici cu ponovo do njega ovih dana da ga pregleda.
PS: nije bilo kakav majstor jer vec godinama popravlja kamione i auta
 
Renault je prvo stavljao intervale zamjene remena na 120000 km, ali im se desavalo da su neki pucali, pa su smanjivali i na kraju dosli na interval svakih 75000 km ili 5 godina, provjereno, meni covjek rekao koji radi u Barama u Renaultovom servisu...

Kod mene je u Volvu DTI Renaultov motor iz Lagune, i otisao dole za remen i tako mi rekli... Moj savjet je da ga ipak zamijenis i da mirno spavas, ne daj Boze pucanja i onda eto problema. Pozz.
 
Član
mjenjaj ti to za svaki slucaj,ja sam ovukao jednom i rekao mi majstor da je dobar da netreba i haj ja nezamjenim, kad amidja odvukao cvrku da mjenja i isto mu rekao isti majstor da netreba mijenjati i covjek nije napravio ni 200km pukne mu remen, i majstor sve promjenio od svoj trosak al steta velika opet, sutradan i ja na servis da se i meni nebi isto desilo i promjenim..sad sam miran bar 60-70hilj.
 
Top