Znacenje broja sasije

Znacenje broja sasije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Za VW i AUDI
Pa ako neko zna francuski neka prevede, ali trebalo bi otprilike da mozete i sami da skontate :)

WVW:       Volkswagen (WAU = Audi)  
ZZZ:        Code d'exportation (si l'auto vient des USA)    
15:          Type    
Z:            Complément de type si 2 chiffres ne suffisent pas    
P:           Année de construction  
E = 1984  
F = 1985  
G = 1986  
H = 1987  
J = 1988  
K = 1989  
L = 1990  
M = 1991  
N = 1992  
P = 1993 (P également a partir de mi-92)    
      
K:           Usine : K=Karmann, W=Wolfsburg, H=Hannovre, A=Ingolstadt    
000000:    Numéro du modèle depuis le début de l'année
ex:027375 de l'année P (92): 27375éme voiture de l'année 1992.

PS: Ako sve ovo vec niste znali :D
 
Član
Volkswagen, izvoz, 1989 , Wolfsburg

nizam znao znacenje, tnx na ovome

Kad su ga vec radili u Wolfsburgu mogli su jos dodati i "edition" :)
 

edo

Član
deseto slovo označava godinu s tim da je R kod vw-a 1994...ne znam dalje,zna li iko
one priče auto proizveden npr. 1995,a u sabračajnoj piše 1996,neka neko objasni i one folove
oko kilovata,vidjeo sam dosta saobračajnih gdje su svi podatci tačni,ali kilovati u + ili - par brojeva
 
Član
edo je napisao(la):
deseto slovo označava godinu s tim da je R kod vw-a 1994...ne znam dalje,zna li iko
one priče auto proizveden npr. 1995,a u sabračajnoj piše 1996,neka neko objasni i one folove
oko kilovata,vidjeo sam dosta saobračajnih gdje su svi podatci tačni,ali kilovati u + ili - par brojeva


Neznam tacno drug ali mislim da je nesto kao npr. ako je auto sastavljaju, tj ako ga sklope na traci i sidje sa trake npr u 11 mjesecu, a na trziste ga izbace u 1. mjesecu naredne godine onda ce upisati tu godinu iako ce skoro na svim dijelovim pisati prosla godina.kao na staklim i slicno!
Ako neko zna tacno nek nam obijasni,bas i mene interesuje :icon_smile:
 
Član
Ma ljudi kilovate lazu radi registracije il cega vec. Nigdje na autu ti ne pise kolko motor ima kW, pa ti onima u mupu mozes rec sta hoces :)
Poslovna godina VW pocinje u augustu ja mislim. A oznaka u broju sasije se odnosi na tu njihovu. Znaci, recimo poslovna 86 pocinje u augustu 85 a zavrsava u augustu 86. Moje auto je recimo proizvedeno u oktobru 86, al to mu je oznaka u broju sasije H, sto je 87. poslovna godina.
Oznaka fabrike za TAS je T :)
A sto se tice dijelova, oni to imaju na lageru unaprijed napravljeno, pa kad stigne da se ugradi. Mozes ti naci plasticnih dijelova i po 3/4 godine starijih od same sasije.
 

IGY

Član
po ovome bi trebalo da je meni tacno da je 91 god, i da imam gresku u saobracajnoj sto mi stoji 90, a to mi u mupu nece da pomjere jer kazu da treba traziti staru saobracajnu iz arhive pa da se to ispravi. Wolfsburg 1991,
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top