Žmigavci Golf 16 D

Žmigavci Golf 16 D

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozz, imam problem, Golf je 1984 godište, promijeniio sam instalaciju, ubacio sam od golfa 2 1991 god, pošto je stara instalacija bila pri kraju, što se tiče paljenja i punjenja akumulatroa sve je uredu, imam 2 problema,

1. Žmigavci - ne rade uopšte - (kad uplaim žmigavce samo se upali zelena lampa na kontrolnoj tabli i nema nikako struje na prednji džek od žmigavaca ), pošto sam moro sjeći žice i praviti rpelaze odnosno prespajati sa jednog džeka na drugi, što se tiče ablendera jer nije odgovarala nova instalacija ostale su mi dvije žice "viška" te dvije žice su vjerovatno od sva 4 žmigavca, jer je na tom novom golfu prekidač 4 žmigavaca iznad volana a na staroj isntalaciji je bio kao azseban prekidač pokraj maglenki. Da nije relej u pitanju, da li neko može da mi kaže koji je tačno relej od žmigavca, jeli on ima samo 3 žice, jer swtvarno nemam predstavu šta da radim.

2. Blinka crvena lampica od vode ....--- Na novoj instalaciji što se tiče ampula postoje 2 priključka za ampule kao što je na staroj 1 za uljnu, a od vode odnnosno što idu na crijeva od vode postoje dva džeka sa po dvije žice, ta dva džeka su za dvije ampule koje su na novijem golfu na istoj račvi vode, ja na starom golfu uopte nemam ni te račve a samim tim ni tih ampula na njoj, a nisam siguran da li dovoljno da po bojama samo prespojim. Radi mi kazaljka od temperature ali mi blinka crvena na kontrolnoj tabli nekih 10-15 sekundi nakon palenja se upali i cijelo vrijema blinka. Išao da autodijelova, imaju tu račvu ali neznaju koje ampule dođu u njoj.

POZZ
 
Relej ti je broj 21 ak ti sta pomaze :D, i DA idu samo 3 zice na njega, a za blinkanje lampe, jel imas mozda na boci od vode onaj dzek sto prati nivo vode, mozda taj dzek nisi spojio pa ti blinka lampica kao upozorenje da nemas vode... Sretno :D
 
Član
nije ti do releja,moras te dvije zice sa rucica sto su ti ostale dovesti na prekidac,a ostala ti plavo -crna i ako se ne varam bijela ili bijelo zuta,e te dvije moras spojiti na prekidac.

Samo ne znam zasto si to radio i ovoliko komplikovo,lakse ti je bilo naci kompletne rucice od dvice noviji tip ili cak od trice i samo postekati,a ovako si morao izmijenjati sve utikace.
 
Član
Kao prvo da se zahvalim na pomoći, uspio sam,
što se tiče crvene lampice koja je blinkala od vode, promjenio sam, stavio sam drugi džek koji je imo isto tako 2 žice sa istim bojama, samo što sam ga moro prespajat jer nije odgovara, ovaj stari džek koji je bio ukopčan na bocu od vode ima iste boje žica i originalni je džek ali ne odgovara, tako da sam stavio novi džek na ovo drugo kablo i sad to fercera

A što se tiče žmigavaca to sam otišo električaru, jer nema nigdje samog rpekidača da se uzme, da bihh ga zeo moro bih uzimat komplet ablendera od svjetala, brisača, skoro pa bih volan moro projenit da bih ga ubacio, otišo sam električaru i on je od one dvije žice viška jednu uzeo i odveo je direkt na automat isad rade žmigavci, jest da nemam sva 4 ali i ne trebaju mi, oni su samo za šlepanja a koliko ja znam šlepanje je zabranjeno.

hvala svima. Pozz
 
Član
mujche je napisao(la):
jest da nemam sva 4 ali i ne trebaju mi, oni su samo za šlepanja a koliko ja znam šlepanje je zabranjeno.

hvala svima. Pozz

Bravo!!! odlicno si to napravio...;)


Naime...

1. Prvi put kad odes na tehnicki neces proci (iskreno se nadam)

2. Prvi put kad te murija zaustavi i budu provjeravali teh. ispravnost poslat ce te na vandredni tehnicki (iskreno se nadam)

3. Kada smanjujes brzinu i namjeravas se zaustaviti dužan si upaliti 4 žmigavca
i na taj način upozoriti ostale sudionike u prometu na svoje smanjenje brzine.

4. Kada vozis brzinom koja je duplo niža za više od najveće dozvoljene brzine, moras uključiti sva cetri zmigavca.

5. Kada ti auto stane na sred ulice upališ sva četri žmigavca...

6. Sva 4 žmigavca ćeš upaliti kada naletis na kolonu na otvorenoj cesti, na guzvu, na udes i kada svi vozači u toj situaciji smanjuju brzinu.

7. Sva četri žmigavca se pale kada jako pada kiša ili snijeg, prilikom jako guste magle...

8. Kada voziš u rikverc

Hoš još da nabrajam???

Pokakim se na tog elektricara koji je pustio da odes od njega a ne napravi ti sva cetri zmigavca (to i moja nana zna uraditi) uz konstataciju da ti trebaju samo za slepanje...:cool:
Pa to je bolan isto da ste konstatovali da ti ne trebaju jebena svjetla jer se ti vozis samo po danu...

Zaboravio sam ono najbanalnije, kad te neko pusti da se ukljucis ispred njega a ti kad zavrsis radnju ukljucivanja fino upalis sva cetri da mu se zahvalis...

Kad te ja poznam "s guza" pa ti blicnem da te pozdravim a ti skontas da sam te pozno a i ti mene pa upalis sva cetri da i ti mene pozdravis...

Pozdrav...

:spam::icon_exclaim:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top