Zimska oprema

Zimska oprema

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ne znam jel vec ima tema o ovome, ne vidjeh je. Uglavnom, od 15.-og novembra je obavezna zimska oprema u autima, tako ko ima lance nek ih stavi u gepek, a i zimske gume bi bile preporucljive. Da ga policija ne pegla... :icon_biggrin:
 

IGY

Član
lanaca nemam, trenutno su mi naprijed zimske gume
a sad za vikend montiram celicare sa sve 4 nove zimske gume :icon_smile:
 
Član
LAnc uvijek imam, cak i ljeti sam ga vozao jer mi naprosto bilo ljeno izvadit ga hehe :lol:


A zimske gume dosad nisam koristio, a izgleda da i necu, nema do ljetnih guma kad otvrdnu pa pocnes izvoditi piruete po cesti...

uostalom mislim da u zakoniku pise zimska guma, ili ljetna + lanci...ili bijase ono m+s hmmmm :icon_confused:
 
Član
U Sarajevu ne mozes nigdje bez zimskih il bar lanaca, kad snijeg zapada, i najblaze brdo postaje nepremostiv izazov za ljetne. Tad fino zimske i vozi misko ;)
 
Član
Imam zimska guma u garazi cetri nove cekaju snijeg:)
Lanci su u gepeku jest da nemogu ni na rezervnu al ko da on zna koji su:)
Ljetne su nove ganci al ne pomazu pri snijegu al nikako to sam se uvjerio jednom kad sam za sarajevo iso.....Driftas skreces a nista nemozes....molis boga na krivini da ima bankina da u nju udaris, da ne uletis u kanal lol.....
 
Član
ja uvijek vec u oktobru stavljam zimske gume na auto. mjenjam pocetkom aprila na ljetne. lance nikad nisam vozala sa sobom.
 
Početnik
da, da, od 15. nov. se mora imati oprema... sad ce cika policajci da zaustavljaju i pitaju "kako ste, imate li lance..."

tibor987 je napisao(la):
LAnc uvijek imam, cak i ljeti sam ga vozao jer mi naprosto bilo ljeno izvadit ga hehe :lol:

dito!

komplet oprema uvijek u automobilu... zato mi je vazno da imam veliki gepek, da nista ne moram da vadim kad putujem...

trenutno na bi-bi su zimske gume, koje smo kontali promijeniti, ali mozda i necemo, zavisi od razvoja dogadjaja u skoroj buducnosti... tj. prodaja, poklanjanje, kupovina novog i tako...

otprilike jednom godisnje u dvije godine mijenjam gume (ne driftam pa se sacuvaju hahahaahahahahahaha)... imam neki takav ritam od prvog automobila... ne zalim se... zimi najvise volim karaulu (zato idem jednom sedmicno u sa hahahaahah)!
 
Član
Ma ovdje nisu skoro ni potrebene, ja sa ljetnim prosao evo vec 6 sezona i nikad nisam imao problema, od toga 2 sezone vozio sam po snjegu kad je pao, i jednom gazio do zagreba po snjegu od nekih 10-ak cm, BEZ lanci...bitno samo naci shemu i znat gazit po njemu svaka guma dobra hehe ;)

Sad sam trebao uzet zimske slape da vise ne izazivam vraga, ali avaj popravci me shebase...popise soma marki vec koje je trebalo biti za gume :icon_confused:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top