Zenvo Automotive predstavio ST1

Zenvo Automotive predstavio ST1

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Putovanja.ba
Administrator
02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

08.jpg


Predstavljen je prvi danski superautomobil. Riječ je o modelu Zenvo ST1 čiji motor razvija snagu od impresivnih 1118 KS, a gotovo da je još impozantniji brutalni izgled ove jurilice


Zenvo ST1 pokreće turbo/kompresorski 7,0-liteni V8 motor snage 1118 KS, odnosno 823 kW i najvećeg okretnog momenta od 1430 Nm. Stručnjaci koji su ga stvorili kažu kako ova zvijer ubrzava od 0 do 100 km/h za svega 3 sekunde te dostiže najveću brzinu od, elektronički ograničenih, 375 km/h. Motor je uparen sa 6-stupanjskim ručnim mjenjačem, a pogon je na stražnje kotače.

Masa ST1, zahvaljujući ekstenzivnoj upotrebi ugljičnih vlakana, iznosi 1376 kg, što znači da mu omjer snage i mase fantastičnih 813 KS/1000 kg. Podaci o potrošnji i emisijama ugljičnog dioksida nisu objavljeni, ali one zainteresirane za kupnju vjerojatno bi malo ili nikako interesirali.

Sprijeda se nalaze 19, a straga 20 colni kotači s michelinovim gumama dimenzija 255/35, odnosno 335/30. Ukupna dužina ovog automobila iznosi 4,66, širina 2,04, a visina svega 1,19 metara. Interijer bi prema najavama, za razliku od većine ostalih superautmobila, trebao biti bogato opremljen.

Za sada se još uvijek nema nikakvih informacija o cijeni ovog sportaša, no početak proizvodnje je najavljen za sljedeću godinu. Još važnijom se čini informacija kako u Zenvu planiraju proizvesti ograničenu seriju od svega 15 rukom izrađenih primjeraka.
 
Član
Sta cu druze, previse mi je ovo ko fol usis oko farova...valjda sam navikao na eleganciju hehe :lol:
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Sta cu druze, previse mi je ovo ko fol usis oko farova...valjda sam navikao na eleganciju hehe :lol:

Ejs...sad ti sitnicaris.... Nemoj da te moramo natjerati da kupis jednu ovu ruznocu....;)
 
Član
Pravo mocan, jedan od ljepsih superautomobila, bar ovih maloserijskih ;)

Straga me zbog neceg podsjeca na GT-R...
 
Član
aaaa,raskuci me:icon_eek:
verdammt,tek kad izadje u tih 15 primjeraka vidjecemo sta ce bit,al ovo za sad je premocno,rame uz rame sa ostalim supersportasima...a snaga...uhhhhhh
 
Početnik
Fino su ga dizajneri sklopili od ostatka elite..stope vuku na GTR-a, silueta prednjeg dijela vuce na Audi, hauba odozgo na Modenu..trude se ljudovi ;)
 
Član
ima neke osnovne linije od R8 audi, ali je PRESTRAŠAN, mislim da bi se bilo tko sjebo, da ovako nešto prođe onako kraj njega, preljuto izgleda, fakat je prejebeno napravljen....

i to sve pre pre naj naj, vuce ka tome da je poseban i cudan, pa nam je još neobican i ruzan :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top