Zatvaranje prozora kada se zaključa auto?

Zatvaranje prozora kada se zaključa auto?

Član
Pozdrav raja,

Znate li nekoga u Sarajevu da mi može ugraditi na Peugeot 206 funkciju da se prozori zatvore kada zaključam auto sa daljinskim? Znam da kod VW auta uglavnom ima opcija, pa samo na primjer zakače alarm da pošalje signal. E sad, to ja nemam nikako, pa može li se uopšte ovo izvesti? Takođe, nemam alarm, samo fabričko daljinsko centralno zaključavanje.
 
Početnik
Ja msm da se samo treba kupiti modul i otidji nekom ena ugradnju.Jer pretpostavljam da nemas fabricki ;)
 
Na VWu trebas drzat zakljucavanje na daljinsko da zatvori prozore i siber, da nije u tebe isto tako :icon_question:
 
Početnik
maleni0606 je napisao(la):
Na VWu trebas drzat zakljucavanje na daljinsko da zatvori prozore i siber, da nije u tebe isto tako :icon_question:

Nemora u mene na passat-u je bilo samo zakljucas i sami se dignu(prozori :D )nisi morao drzat pritisnuto dugme. ;)
 
Član
Tako je i kod mog starog na golfu. Kada ukljuci alarm, zatvore se prozori. E gdje sad kupiti modul, kako se to zove? Fazon je da se prestane slati signal za zatvaranje kada se prozor zatvori.
 
u mene je na 307 ici kad zakljucam, malo duze druim dugme, zatvore se prozori...:icon_smile::icon_smile:
 
Član
Možda se može aktivirati ta opcija kod nekih VAG nije uključeno to i preko VAG-coma se aktivira...a ako nemože ni tako kupiš Comfort modul i neko ti to psoji i imaćeš tu opciju ;)
 
Član
Svaka cast za ovo (PUG 307), nisam ni znao da moze. Kako sam ugradio alarm vise i ne koristim ono na kljucu zakljucavanje, ali sam jutos probao zatvoriti prozore preko kljuca i fakat fercera. :cool:
 
Član
Ja sam sad probao to sa kljucem i ne moze kod mene.

darko13, comfort modul?

Dakle, ostaje pitanje gdje bih mogao kupiti modul u Sarajevu i ko bi mi to mogao ugraditi?
 
Kod oca na 607 kad pritisnes dva puta za zakljucavanje dugme prozori i siber se automatski zatvore ako su otvoreni, jednom kad pritisnes samo se zakljuca i sklope retrovizori, drugi put kad pritisnes zatvaraju se prozori i siber, probaj tako, ako nista otidji u ovlasteni servis i rijesit ce ti to sigurno..
 
Član
mara- je napisao(la):
Ja sam sad probao to sa kljucem i ne moze kod mene.

darko13, comfort modul?

Dakle, ostaje pitanje gdje bih mogao kupiti modul u Sarajevu i ko bi mi to mogao ugraditi?

Tako se zove...bar na ebay-u taj modul se tako se zove ;) Koja godina je 206??? Možda se može aktivirati pošto ima fabričko daljinsko??? Taj modul ti neki malo vještiji električar može i napraviti a ima i šema po netu kako se pravi ;)
 
drug taj modul ti kosta 60KM imas ih na TAXI-BAR stranici ja kad sam narucivao el. podizace meni od njih dosao modul umjesto podizaca bila "mala zabuna" ali sto se tice ugradnje maciji kasalj nista lakse
samo se s jednog motorica od centrale uzimaju obje zice koje idu na modul a s modula kopcas na prekidace od el.podizaca izgleda zafrkano ali u stvarnosti sve se da rijesiti dobijes i semu kako gdje i sta
a moze se modul kopcati i na vakum i elektro centralke
toliko od mene pozzz nadam se da sam koliko toliko pomogao ;)
 
Član
almir_gr je napisao(la):
Kod oca na 607 kad pritisnes dva puta za zakljucavanje dugme prozori i siber se automatski zatvore ako su otvoreni, jednom kad pritisnes samo se zakljuca i sklope retrovizori, drugi put kad pritisnes zatvaraju se prozori i siber, probaj tako, ako nista otidji u ovlasteni servis i rijesit ce ti to sigurno..

Kod mene samo počnu zmigavci da svijetle tako.

darko13 je napisao(la):
Tako se zove...bar na ebay-u taj modul se tako se zove ;) Koja godina je 206??? Možda se može aktivirati pošto ima fabričko daljinsko??? Taj modul ti neki malo vještiji električar može i napraviti a ima i šema po netu kako se pravi ;)

Pogledaću. Godina je 2001, nova serija proizvodnje. Ne znam ima li ko to da mi pogleda a da nije ovlašteni servis, oni kožu oguliše. Svejedno, hvala za informaciju.

ernadhusic je napisao(la):
drug taj modul ti kosta 60KM imas ih na TAXI-BAR stranici ja kad sam narucivao el. podizace meni od njih dosao modul umjesto podizaca bila "mala zabuna" ali sto se tice ugradnje maciji kasalj nista lakse
samo se s jednog motorica od centrale uzimaju obje zice koje idu na modul a s modula kopcas na prekidace od el.podizaca izgleda zafrkano ali u stvarnosti sve se da rijesiti dobijes i semu kako gdje i sta
a moze se modul kopcati i na vakum i elektro centralke
toliko od mene pozzz nadam se da sam koliko toliko pomogao ;)

Hvala ti. Pogledaću to.

Evo na e-bay sam našao modul za 30 Km. E sad piše da moram imati signal sa alarma koji se šalje za prozore. Ja alarm nemam. A da li se može taj signal poslati sa centralne brave? Da li je bitno koliko dugo signal traje?
 
Član
Meni to uopšte ne izgleda komplikovano. Kupim modul, skopčam ga, ili ako ne budem ja znao, naći će se neko, jedino me interesuje ovo za signal što sam pitao.
 
Top