Zaštita ispod haube i zvučna zaštita

Zaštita ispod haube i zvučna zaštita

Član
Pozdrav svima
Treba mi mala pomoć. Interesuje me šta bi mogao zaljepiti ili postaviti ispod haube da zamjenim staru i poderanu izolaciju(Mercedes 190 2.3). Tražio sam po otpadima,ali nisam našao ni jednu da valja. A i ako nađeš,unište je dok je skidaju pošto je previše stara,pa se mrvi. Također me interesuje izolacija od buke. Koja je dobra,i gdje je kod nas(BiH) ima za kupiti?
 
Član
http://www.caraudio.ba/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=17&Itemid=17
 
Član
Evo sam ću se nadovezati na postavljenu temu zbog koje sam se uključio na sajt,ali mi niko nije mogao pomoći. A mislim da dosta ljudi ima isti ili sličan problem. Na ebay-u ima za kupiti univerzalna zaštita od buke i toplote. Dobar fazon,sa vanjske strane je aluminijska folija,pa onda 10 mm neke vrste pjenaste izolacije,pa onda papirna zaštita,pošto je fazon samoljepiv. Ja sam sebi naručio,samo dobro čistiš i opereš ununutrašnost haube,malo je iskrojiš,i zalijepiš. postavio sam je u maju,evo izdržala je cijelo ljeto,nema tragova habanja ili propadanja. Tako da sam zadovoljan. Cijena joj je bila 28 US$ za komad 1200*1000mm. Meni bila skoro taman(mercedes 190). Ima je i u veličini 1400*1200 mm,ali je bila dobro skuplja tada. Ako nekog bude interesovalo,neka se javi,pa ću postaviti link. Ne da mi se sada tražiti,pošto ne znam ima li interesanata.
 
Član
28 dolara, to je oko 40-14 maraka, s poštarinom 50-60KM. U Mercedesovom servisu je oko 70KM.
Ovo što sam napisao nije uopće bitno ako je postignut zadovoljavajući efekt, odnosno, ako je došlo do znatnog smanjenja buke, pa jeli?
 
Član
Baš malopre sam skinuo tu izolaciju visila je na nekim mestima i nisam hteo da rizikujem da se zapali. Kod mene izduv pravi buku pa i nemam neku razliku ni potrebu da je vracam, osim ako mogu stetiti farbi na haubi bez nje zbog toplote? Mislim da ne bi ali da pitam.
 
Član
dellas je napisao(la):
Baš malopre sam skinuo tu izolaciju visila je na nekim mestima i nisam hteo da rizikujem da se zapali. Kod mene izduv pravi buku pa i nemam neku razliku ni potrebu da je vracam, osim ako mogu stetiti farbi na haubi bez nje zbog toplote? Mislim da ne bi ali da pitam.

I mene ovo interesuje...
 
Član
Ne drug,to je bila cijena sa dostavom. Još je poštar naplatio 3 KM kad je,donio pošiljku. A meni je stvarno pomoglo. Ne toliko oko buke koliko baš oko zaštite boje. Ranije sam svako pola godine morao polirati haubu zato što matira od toplote motora.Mada osjetim i da je manje zvuka u kabini nakon postavljanja izolacije. A nisam ja znao da je to toliko para u servisu. Ne bi se dve-tri godine zaje.avao sa tim da sam znao. Ja sam se dugo raspitivao oko toga,niko nije znao riješenje. Mada je ovo skroz zadovoljavajuće za malo para. Sve zajedno je to bilo ispod 50 km.
 
Član
Ajd poslaću sutra,sad sam na telefonu,pa to ne znam uraditi. Ne znam može li na vrata,mislim da ne može,pošto ima druga vrsta za naručiti za vrata. Ovoj je osnovna uloga toplotna izolacija,a toj za vrata je zvučna. E sad koliko sam ja našao na forumima i youtube-u,ta za vrata je tanja i dosta tvrđa. Ima je isto za naručiti preko e-baya,ali izađe skuplja po kvadratu od ove za haubu. Isto je samoljepiva,samo što ju prodaju u pločama 400*400 mm koliko sam shvatio. I onda ti ogoliš vrata iznutra,ili gepek,odmastiš i lijepi.
 
Član
Yellow je napisao(la):
28 dolara, to je oko 40-14 maraka, s poštarinom 50-60KM. U Mercedesovom servisu je oko 70KM.
Ovo što sam napisao nije uopće bitno ako je postignut zadovoljavajući efekt, odnosno, ako je došlo do znatnog smanjenja buke, pa jeli?

Drug jesil ti uopste bio u mercedesivom servisu????ja sam bio u 3 ovlastena servisa u tri razlicita grada,cijena protivpozarne folije koja ide na haubu kosta 180KM!
 
Član
Sorry,onaj prvi dan zaboravio, sad sam na putu,a nemam računara. Samo telefon koristim. Čim stignem kući.

Evo probavam nekako telefonom,probaj link da vidimo jesam li uspio. Ako ne,moraćeš se strpiti još par dana

http://www.ebay.com/itm/Car-Turbo-Exhaust-Muffler-Insulation-Heat-Sound-Shield-Mat-Pad-43-x39-x0-4-086-/140842740201
 
Član
A evo jednog linka za izolaciju od buke. Ima ih još sličnih,nalazio sam jeftinije verzije preko računara,ali ovako sam uspuo naći samo ovaj.

http://www.ebay.com/itm/4-SHEETS-5sq-ft-CAR-SOUND-DEADENING-INSULATION-Sound-Absorber-Noise-Isolator-/281044308479
 
Član
xtremmj je napisao(la):
Sorry,onaj prvi dan zaboravio, sad sam na putu,a nemam računara. Samo telefon koristim. Čim stignem kući.

Evo probavam nekako telefonom,probaj link da vidimo jesam li uspio. Ako ne,moraćeš se strpiti još par dana

http://www.ebay.com/itm/Car-Turbo-Exhaust-Muffler-Insulation-Heat-Sound-Shield-Mat-Pad-43-x39-x0-4-086-/140842740201



Jel ovo bas ta koju si narucio?jel dobro drzi ljepilo ili treba jos sa necim ljepiti?cini mi se bas kvalitetna.
Ja sam nasao nesto na netu 4 eura!!!!

http://www.mojauto.rs/razno/1034174_Folija-za-izolaciju-automobila
 
Član
Po slici je ista. Nije isti prodavac,taj više nema,sve ostalo se slaže. I dimenzije,i izgled i cijena. Ma to je to sigurno. ja sam je zaljepio samo na njeno ljepilo. Evo drži već osam-devet mjeseci,bez tragova habanja. Samo sam prije ljepljenja dobro očistio haubu,oprao wap-om,i premazao nekom tečnošću koja služi kao prajmer za ljepljenje. To sam imao na poslu pa sam se malo privatno poslužio.

A ova što si ti našao??? Ne znam šta bi ti rekao. Da sam je ja našao ranije,ja bi probao. Jbg,4 evra za kvadrat,a toliko ti treba. Pa kud puklo.
 
Top