zastita auta od hrdjanja

zastita auta od hrdjanja

Pred svaku zimu stavim izolaciju na auto odozdo, ali svako proljece kad se auto digne na dizalicu na nekim mjestima pokaze hrdju. Kod mene inace na mostu prednjem, na trapu, kaisu od rezervoara....
zna li neko neku extra kvalitetnu izolaciju koja kad se nanese da je pravo (hmm kao gumirana) i da se moze nanijeti bar pola cm debljine i kad se kvalitetno uradi da traje godinama.
Do sad sam inace koristio wurthovu izolaciju mislim da bude 12km ono pakovanje i nisam nikako zadovoljan.
 
Član
To ne znam, ali mi je kolega s posla pričao da ima neka spravica skopča se na akumulator i za karaseriju i spriječava hrđu trebalo bi to malo istražiti kako se zove i tako ....
 
hrda probija kroz farbu nema veze koliko naneses farbe , znaci moras dobro ocistiti i osmirglati onda grund bojom a onda zastitom preci ;)
 
Član
na dizalicu,zicu na brusilicu,i ogulis izolaciju do lima,tako da lim ostane potpuno sjajan,premazes filerom ili kakvim sredstvom za pocincavanje i onda izolaciju po time,ali izolaciju stavi izolaciju sto je guminirana.

ako dobro ne ocistis hrdju,mozes je prelaziti ne znam kakvim markiranim izolacijama,hrdja ce opet izbiti.;)
 
Član
Samo ocisti dobro,izbrusi i nanesi grund ( kobit) deblji sloj i onda se formira kao guma i to ti je najbolje.;)
 
Recimo na tako ošlajfan lim nanijeti temeljunu boju, za nju se kasnije sve hvata a jedna od najboljih prvoslojnih materijala.
 
Član
rale_cazin je napisao(la):
Pred svaku zimu stavim izolaciju na auto odozdo, ali svako proljece kad se auto digne na dizalicu na nekim mjestima pokaze hrdju. Kod mene inace na mostu prednjem, na trapu, kaisu od rezervoara....
zna li neko neku extra kvalitetnu izolaciju koja kad se nanese da je pravo (hmm kao gumirana) i da se moze nanijeti bar pola cm debljine i kad se kvalitetno uradi da traje godinama.
Do sad sam inace koristio wurthovu izolaciju mislim da bude 12km ono pakovanje i nisam nikako zadovoljan.

Pravis gresku, hrđa tj korozija uvijek ide iznutra izbija prema vani!!! Znaci ako je lim korodirao s unutrasnje strane džaba ga ti zastitis izvana, on opet izbije za god najkasnije!!! Ako je lim zdrav iznutra, onda ga dobro zastitis izvana da ne moze voda i so da probije do njega onda je oki!!!Ali moras uzeti u obzir da se zimi usljed kondenzacije auto znoji, tj lim s unutrasnje strane, i ako nije zasticen brzo izbija vani džaba ga gladis iz vana!!! Kao sto nasi "limari" rade hehe samo ga zaglade s vana i za god opet im vozi!!! :D
 
Top