”Zastava” napravila ”srpski hummer”

”Zastava” napravila ”srpski hummer”

Član
3dfdbec44ed1ead6764c887ea81f4a49.jpg







”Srpski hummer” je već napravljen, a Kragujevčani se nadaju da će biti u konkurenciji za nabavu opreme za Vojsku Srbije koju je najavio ministar obrane Dragan Šutanovac.

”Vojska ima potrebu za 1400 vozila da bi obnovila zastarjeli vozni park. Ono što smo mi konstruirali i napravili je neborbeno vozilo, nosivosti 1,4 tone. Ima pogon na sva četiri kotača i mogućnost blokade zadnjeg pogona. Opremljeno je američkim tipom motora i mijenjača njemačkog ili talijanskog proizvođača, ovisno o potrebi. Sve ostalo je iz Srbije i proizvodi se u Kragujevcu. Naše vozilo košta 38 000 eura i jeftinije je od konkurentskih vozila na tržištu”, kaže Đorđe Nestorović, direktor ‘Zastava kamiona’.

Iako se ovo vozilo još naziva i ”srpskim hummerom”, razlikovat će se od ‘originalnog’ američkog hummera jer će moći prevesti više ljudi, prenosi Blic.


http://informer.ba
 
Član
Kad sam pročitao naslov krepo sam od smjeha, i sad kad ga pročitah, vidim da se u biti radi o dobrom vozilu, koje nema veze a Hummerom. ovaj dio mi je malo nejasan: "Opremljeno je američkim tipom motora i mijenjača njemačkog ili talijanskog proizvođača" ;)
 
Član
Yellow je napisao(la):
Kad sam pročitao naslov krepo sam od smjeha, i sad kad ga pročitah, vidim da se u biti radi o dobrom vozilu, koje nema veze a Hummerom. ovaj dio mi je malo nejasan: "Opremljeno je američkim tipom motora i mijenjača njemačkog ili talijanskog proizvođača" ;)

nije ni meni to jasno, niti su naveli zapreminu, vrstu motora i slicno...
 
Član
SašaCRX je napisao(la):
Yellow je napisao(la):
Kad sam pročitao naslov krepo sam od smjeha, i sad kad ga pročitah, vidim da se u biti radi o dobrom vozilu, koje nema veze a Hummerom. ovaj dio mi je malo nejasan: "Opremljeno je američkim tipom motora i mijenjača njemačkog ili talijanskog proizvođača" ;)

nije ni meni to jasno, niti su naveli zapreminu, vrstu motora i slicno...

nisu ni oni jos sigurni koji je proizvodjac :D
 
Član
Yellow je napisao(la):
Kad sam pročitao naslov krepo sam od smjeha, i sad kad ga pročitah, vidim da se u biti radi o dobrom vozilu, koje nema veze a Hummerom. ovaj dio mi je malo nejasan: "Opremljeno je američkim tipom motora i mijenjača njemačkog ili talijanskog proizvođača" ;)

Drugim rijecima imat ce 9.0 litreni V16 motor snage 128 konja, i stari talijanski mjenjac bez sinhrona pa ces morat 2 puta kvacilo pritiskat :lol::lol::lol:
 
Top