zapekle gewinde

zapekle gewinde

zdravo drugari evo kao sto sam naveo, navoj na prednjim gewindama je zapekao i ne pomazu ni sprejevi za odvidavanje, ne znam sto da radim...

:icon_confused:
 
ma kakvo grijanje....u skrip i kuckaj lagano...prislonis majzlo na onaj zub na matici i lupkaj...valjda pomogne...moze se ono grijat al neznam kolko je pametno za amortizer...i mnogo lakse ga je odvrnut ako je montiran na autu...
 

rs6

Član
ma jok kakvo grijanje..... samo skini potopi navoj u ulje/naftu i ostavi preko noci da odstoji, pa sutradan sto ovaj prije rece u skrip, ako se ne da normalno odvrnuti, kuckaj majzlom i cekicem polako ....
 
i malo upotrijebi oko da slucajno ne krene na krivo, mada kad je vec u navoju ne bi trebalo...nafta dobro popusta i dosta pomaze, ali ne uvijek....ja sam se sa jednim fordovim posteno iz*ebo...i koje su marke gewinde? da nisu slucajno lakirane po navojima...ako jesu onda dobro ih istrljaj celicnom cetkom po navojima...nije bitno na kraju krajeva kako izgledaju...bitno je da su fukncionalne...
 
Legend
Skodamaniak je napisao(la):
zdravo drugari evo kao sto sam naveo, navoj na prednjim gewindama je zapekao i ne pomazu ni sprejevi za odvidavanje, ne znam sto da radim...

:icon_confused:

drug imao isti problem i rijesio uspjesno... ;)

ono sto ce sigurno morati napraviti jeste, oprostiti se od tih prstenova, jer i ako uspijes odvrnuti, oni vise ni na sta nece liciti... :icon_mad:
meni je jedan bio i slomljen...

e sad... ja sam polomio i ostale u 2 eventualno tri dijela i tako oslobodio naboje, koje sam poslije toga sbim mogucim sredstbima za odmascivanje cistio i cetkao, celicnom cetkom dok nisam dobio cist navoj... e sat ono prvo...

jednu ociscenu gevindu i komade prstena sam odnio kod tokara zajedno sa slikom kako je prsten prije izgledao i objasnio mu sta mi treba... napravio mi je 4 prstena po cijeni od 15KM na komad :cool:, da je bilo vise, bilo bi i jeftinije...
a kad sam vec to radio, trazio sam da mi prvi prsten (noseci) napravi za 3mm deblji...
prstenovi su od celika i na gevindama su vec nesto vise od 4 godine, bez ikakvih problema i danas se podesava visina na njima...
te gevinde su trenuto na Golfu mk2 GTI, momak je ovdje na forumu... ;)

nadam se da sam te malo usmijerio... poz... ;)
 
Član
mahe007 je napisao(la):
Kupi jednu koka kolu pospi po tome ostavi malo pa probaj odvrnuti:D

potpis;) bas sam hteo da dam isti predlog...verovatno ce se neki smijati (kao sto sam se i ja sam smijao), al' kad sam ostao bez ideja kod zapeklog navoja ( saraf u pitanji), posuo sam kolom i nakon nekog vremena malo teze krene na pocetku ali se uspije. a ti opet probaj kao sto su ti rekli u stegu i onda.
 
Član
Ja sam svoje Kw gewinde kupio iz svicarske koristene bile totalno zapekle i izgrizene od soli. Za svaki amortizer mi je trebalo dva dana da razradim. Prvo nista na silu jer je to fini navoj a matica( Prsten ) je tanka. Ja sam koristio WD-40 ostavljao da odstoji pa lagano grijao Industrijskim fenom. Navoj iznad i ispod matice sam celicnom cetkom ocistio koliko se moglo pa sam sve pospricao sa WD provozao maticu (Prsten) cjelim navojom par puta i to je to. Sad povremeno naspricam wd po navoju da ne bi zapeklo opet.
 
Legend
prvo odnesi negdje na auto praonu , neka pospricaju kiseline za odmascivanje i saperu sto jace , ..... zatim kuci pa spricaj wd40 i četkaj čeličnom četkom , uzmi glito , i cekicem polako kuckaj prstenove, krenut ce ;)
 
Stara tema al imao sam problem sa KW geiwindama,znaci mijesec dana sam potapao i spricao wd 40,cisto,prao.Imao sam toliko vremena dok sam sredjivao auto.I na kraju nisam uspio,nego sam na svakom amortizeru po jedan seraf lagano bonsekom osjekao,a onda drugi jedva odvrnuo.A tokar ti moze napraviti druge serafe koji ce biti puno bolji od orginalnih i fino ce se odvrtati i zavrtati.A sto se tice grijanje ni po zivu glavu odu semerinzi u amortizerima.Eto malo sam prosirio al valjda nekom pomogne da se nemuci dzabe.:)
 
Član
Samo ti uzmi bakelitni cekic i lagano okucaj onu maticu sa svih strana i onda u skrip i zapajsuj neki tup metal u onaj procjep matice i polako cekicem kuckaj!
Sjedini se aluminijum sa zeljezom oksid odradi svoje!
Postoju vjerovatnoca da ces slomiti maticu ali ako se desi moralo je, onda tokaru napravis novu i miran!
Ja sam na ovu foru svoje prethodne gevinde razradio, sad na ovim novim krupan navoj nema problema uopste!
 
Top