Zapalio se kabel

Zapalio se kabel

Član
Dakle, kupio sam hard disk i sve lijepo spojio sata kabel i napojni...i da upalim kompjuter zapalimi se napojni kabel od HDD...izgorila je jedna crna zica....do cega bi to moglo biti, sve sam dobro spojio.....i postojili sad mogucnost da mi je Hdd crko.....:icon_cry:
 
negdje je nesto u kratkom spoju ili na disku ili si dotakao nesto, da li je otisao hdd, moguce, ali samo elektronika, provjeri kontakte na hdd da nisu oni malo kratko spojeni, jer crna zica je masa, crvena je 5v, a zuta 12v
 
Ako ti je losija napojna, vrlo moguce da ispadaju zice iz tog dzeka, pa moras ih ponovo vratiti, i drzati za njih i dzek kada ubacujes nesto. Valjda nisi veliku stetu napravio :)
 
Član
ne kontam kako ti se moglo desiti tako sta,jer napojna jedinica cim se malo optereti(da laicki kazem ako se kratko spoji koji od napona) ide u protect,a kao sto je vec neki od kolega rekao +12 je zuta,crvena je +5 a sve crne su masa ili ti -,tako da :icon_question:,sta se desava kad otkacis taj hdd

ne znam koliko se razumijes u elektroniku,ali ako imas unimer,mozes provjeriti da ti hdd nije u kratkom spoju +5 ili +12V,znaci onaj dzek sto kopcas na hdd napojni,one dvije crne u sredini su ti -
 
Član
ma i ja se nadam da nisam napravio veliku stetu, ali nesto mislim da je iz ovog napojnog kabla se izvukla jedna crna zica i ostala samo plastika, pa da nije ona izgorila.....uzet cu sutra novi kabel pa cu vidjet sta ce se desiti, samo a nije crko HDD....hvala vam na pomoci...
 
Član
sve je ispravno i funkciji bez ikakvih problema......ja sam imao kabel od napojna original za HDD ali kad sam ga prvi put ukljucio nije mi htjeo pokazati HDD u my computer a u biosu ga je vidio...i onda sam kupio novi kabel koji je izgorio....:lol:....na svu srecu HDD nista nije bilo....i sada sam ga spojio na kabel od napojne i ukljucio ga u disk managment i sad fercera odlicno....nebih ga nikad ni pokreno da mi zet nije rekao da to tako ide......hvala vam na vasoj pomoci....ali eto izgleda nista bez mog zeta....ehheeh....nekad je bio clan ovog foruma ali je napustio zbog nekih ljudi.....:lol: (bravo_f).........:cool::cool:
 
ti si ovdje stavio temu za apomoc oko toga sto ti je kabl se zapalio, a nigdje nisi pominjao da si prije palio disk i da je radio ali ga nema u win (a u biosu ima) tako da ti oko toga niko nije mogao ni pomoci jer nisi ni pitao....

a da mora tako ici, i ne mora, reci zetu, jer neki diskovi dolaze sa vec nabacenim MTF a neki ne, kao sto je tvoj......
 
Član
drugi put cu biti tocniji u objasnjavanju, ako nedaj boze dođe do problema.....;)

moze lock problem rijesen......:123:
 
Top