Zamjena vozacke

Zamjena vozacke

Član
Pozdrav ekipa...

Trebao bih jedan savjet , trebam da rijesim pitanje vozacke dozvole nase BIH , u njemackoj znaci zaposlen sam kao vozac caddy -a i sad mi traze da polazem , godinu dana sam vec gore , vec sam bio produzio svoju vozacku i u zadnje vrijeme citam na netu da su svabe priznali nasu vozacku . Medjutim isao sam gore da pitam kaze nema sanse da je prizznata BH vozacka i da se moze bez polaganja , pa me zanima ko koga sad farba , iskreno ako su je priznali puno mi je dati 700-800 EUR i cekati na to sve 7-8 sedmica ... i jos u tom vremenskom roku sam bez vozacke , neznam kako da pravdam u firmi to ...

Da li saljem pitanje u Ministarstvo BIH i gdje pa da mi oni odg. ili sta da radim ??

HVALA
 
Član
Ako si vise od 6 mjeseci moras polagati kazna ti je 500 EUR ako te ufate. Sto se tice nase vozacke dozvole ona je priznata u cijelom svijetu ali ako imas boraviste vise od 6 mjeseci moras polagati.
 
Član
Pa zar nije sad svugdje pisalo da su je priznali , i da ako imas boravak duzi od 6 mj. da se moze zamjeniiti , bez polaganja ???
 
BHT Ovisnik
Inace postupak za RH je da ako si dobio njihovo državljanstvo platis samo zdravstveni pregled i naravno njihovu vozacku kao dokument
 
Član
Sve zavisi od drzavd do drzave. Ja sam u svedskoj morao polagat poslije godinu.
Ako ti posao zavisi od vozacke, onda budi sretan da prodjes sa 700. I trebao si se ranije raspitati koliko vazi, sad halali 700 i knjige u ruke i prijavljuj sto prije mozes.

P.S. Mislim da bosanska vozacka nigdje ne vazi duze od godinu.
 
Član
I u italiji ista situacija, bilo govora priznat ce, nece, hoce nece i na kraju ipak nece, svi na polaganje :)
 
Meni je drug tek otisao u Njemacku,preveo je vozacku u Bihamku al mu ne vazi to,nego kaze mora gore kod njih prevest 65€ kosta i onda mu vazi vozacka.Eh sad ne znam koliko mu vazi...
 
Član
U većini EU se mora ponovo polagati , jer kolege što su mi u SLO i IT su polagali kad su dobili radno boravišne papire...
 
Imam neke nove informacije pa da update-ujemo temu :)
Sa BiH vozackom dozvolom se moze voziti do 6 mj. u Njemackoj.Jedino morate imati prijavljen boravak i pasos kod sebe.
Sto se tice prevoda vozacke,od ove godine je i to pocelo u Njemackoj.TO ZNACI DA JE MOGUCE PREVESTI BIH VOZACKU DOZVOLU "B" KATEGORIJE BEZ PONOVNOG POLAGANJA BILO CEGA! :D
Za detaljnije informacije trebate naci "Fuehrerscheinstelle" i to ne bilo koji biro nego najblizi i onaj kojem vi pripadate.
Tu ce vam reci da li su oni poceli sa tim procesom (jer neki jos nisu) i ako jesu sta vam je potrebno.U vecini slucajeva potrebno je: (BiH vozacka-ostaje kod njih,BiH vozacka prevedena na njemacki jezik,prijavu prebivalista,pasos,biometrijska fotografija i 30-50€)
Proces traje do mjesec dana,a sa Njemackom vozackom dozvolom imate B1 i B,dok se za BE (koji ste imali sa nasom vozackom dozvolom) mora nesto dodatno polagati i platiti.
 
Član
To je u njemackoj mozda od jula avgusta da se moze samo prevest vozacka nemora se polagat
I u austri je isto tako samo sto je malo sluplje,ja sam prevodio a i b kategoriju a dobio sam i be koju u bosanskoj nisam imo
I mislim da me 120e izaslo sa ljekarskim
I ceko sam 3 nedilje
 
Top