Zamjena ulja Citroen Xsara 1,9 TD 1998 g.p.

Zamjena ulja Citroen Xsara 1,9 TD 1998 g.p.

Zna li neko da me malo bolje uputi gdje da sipam ulje u mjenjac, znam gdje da ispustim al ne znam gdje da naspem?!

Jos me zanima je li normalno da kada izvucem prema vani lijevu poluosovinu podje ulje da curi na mjestu gdje poluosovina ulazi u mjenjac?! Isucirlo mi je jedno decilitar ali ulje vjerovatno nikad nije mjenjano pa bi zamjenio?! I koje ulje da naspem?!

?????>>>>>>>>>>>
 
Član
viktorpetr je napisao(la):
Zna li neko da me malo bolje uputi gdje da sipam ulje u mjenjac, znam gdje da ispustim al ne znam gdje da naspem?!

Jos me zanima je li normalno da kada izvucem prema vani lijevu poluosovinu podje ulje da curi na mjestu gdje poluosovina ulazi u mjenjac?! Isucirlo mi je jedno decilitar ali ulje vjerovatno nikad nije mjenjano pa bi zamjenio?! I koje ulje da naspem?!

?????>>>>>>>>>>>



Naravno da je normalno da ako izvadis poluosovinu da ulje curi,ona tu dihtuje u semeringu...
U te mjenjače ide 75w-80 ulje,naći ćeš ga u svim bolje opskrbljenim trgovinama autodijelova,najbolje da traziš po vozilu... Nemoj nikako da ga tražiš na benzinskim pumpama jer pumpadzije najčešće za sve daju ulje tzv 90-ka i kažu da to ulje može za tvoj mjenjač,a to ulje je pregusto...
I nemoraš ga mjenjat ako je lijepe svijetložute boje,samo dospi koliko nedostaje...
evo ti tacna slika... Nadji čep, mislim na broju 9
kad počne da curi van to je dovoljno... trebalo bi da je ovakav mjenjač
1113xu8.jpg
 
Top