Zamjena sibera za sunroof !!!

Zamjena sibera za sunroof !!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
evo pade mi na pamet ideja da zamijenim siber, (koji je zatvoren jer je vjerovatno prokisnjavao), i da stavim nesto tipa sunroof, tj neki materijal kao plastiglas ili slicno...Znaci ne kao siber da bude, nego zatvoreno i izolovano silikonom...

Ko bi mogao pomoci, savjetovati kod koga raditi to i slicno...neka se izjasni... ;)

evo i par slika:
 
Član
pa na istom principu je napravljen i onaj providni siber,sretao sam ga na golfu II,,i na jos nekim autima,,mislim da ti to nije problem napravit,ideja ti nije losa,samo koja je svrha svega toga:)
 
BHT Ovisnik
onda ce ti prokisnjavat,a bit ce ti sparno unutra ako je to ono sto ja mislim,tako je u nas prije bilo,samo origigi:icon_smile:
 
Član
"SUNROOF" jeste "SIBER" na engleskom.... rec "SIBER" je adaptirani germanizam.
"PLEKSIGLAS" je ispravna rec, ali mislim da ti ne bi bilo trajno resenje za pokrivanje rupe na krovu, ili ostavi kako jeste, ili nadji siber koji dimenzijama pasuje na tvoj auto sto je opet prilicno tesko.
Ukoliko ti nesto znaci, kada krenes iz Sarajeva prema Konjicu, u mestu Tarcin (sto je po meni i dalje teritorija Sarajeva) imas otpad japanaca i upravo sam tamo pre neki dan video nekoliko CRXova, starijih i novijih.
nisam pogledao odakle si, ali ako te interesuje ovde bi mogao imati dosta korisnih stvari za tvoj auto!
Sretno!;)
 
Član
pa znam da neko vrijeme nebi pustalo vodu, ali ako se samo silikonom zastiti, nakon nekog vremena bi pustilo...ali vidjao sam da se zavori nekim gumenim lajsnama...

A sto se tice toga da li ce biti sparno ili ne, i o tome sam razmisljao..Posto je auto zatamljeno skroz, i to bi bilo, samo sto ne bih skroz (ako se moze uopste), a vjerovatno moze... I postoje one zavjesice koje se razvlace...

A za taj otpad...vjerujem da je to nesto gdje bih imao sta da nadjem, ali ja sam iz Brckog, a sad zivim u Beogradu, tako da cu sigurno lakse naci negdje oko Beograda, posto mi je Sarajevo daleko...
 
Član
stari nemoraš se j*avat sa tim ....ovo je pretpostavljam mk2 ,jedini razlog zbog kojeg šiber "pušta" , je kada spadne srijevo koje služi za odvod , lako se vraća natrag , skineš malko tapacira , ne sve i uglaviš ga nazad , i ko curica ...
a ovo što "majstori " pričaju ,da se začepi...:lol:, nemoguće , jer se nema od čega začepit ,sem vode :icon_biggrin: ..
a druga opcija ti je od audija 80 , paše ko saliven ;)..
 
Član
e brate ako si iz Beograda onda imas daleko veci izbor...
ja sam inace sa Beznijske kose, dole u Tosinom Bunaru prema Surcinu pamtim bar tri dobro snabdevena otpada... zarovi se u oglase naci ces pticijeg mleka....
ali evo nas drug Bokili rece da ti pasuje od audija 80 bez problema, baci se u potragu! :D
 
Član
da, iz Beograda sam, tj sad zivim tu. Sutra ujutro sam ja na bezaniskoj kosi bas... kod mene je mk1 sa motorom od mk2, pa zato mesate...

Bokili, njemu je VEC zatvoren siber, ali radi elektronski motoric, cuje se kad pritisnem dugme...
 
Član
deez je napisao(la):
e brate ako si iz Beograda onda imas daleko veci izbor...
ja sam inace sa Beznijske kose, dole u Tosinom Bunaru prema Surcinu pamtim bar tri dobro snabdevena otpada... zarovi se u oglase naci ces pticijeg mleka....
ali evo nas drug Bokili rece da ti pasuje od audija 80 bez problema, baci se u potragu! :D

Cuj 3! Na tom putu ih ima milion! Samo, skupa je bagra, trazio sam ja tamo neke sitnice za golfa 2!
 
Član
pa ako mi nesto bas treba i ako nemam gdje da nadjem, onda sta cu, moram dat pare...

btw, OggyBoy, trebaju li ti felne 16'' quicksilver verzije original od 206, 205/40ili45 tako nesto? :)
 
Član
SašaCRX je napisao(la):
pa ako mi nesto bas treba i ako nemam gdje da nadjem, onda sta cu, moram dat pare...

btw, OggyBoy, trebaju li ti felne 16'' quicksilver verzije original od 206, 205/40ili45 tako nesto? :)

:cool: Naravno! :cool: Pucaj, o cemu se radi!?
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
SašaCRX je napisao(la):
pa ako mi nesto bas treba i ako nemam gdje da nadjem, onda sta cu, moram dat pare...

btw, OggyBoy, trebaju li ti felne 16'' quicksilver verzije original od 206, 205/40ili45 tako nesto? :)

:cool: Naravno! :cool: Pucaj, o cemu se radi!?

evo slike, prodajem ih jer se auto prodaje citavo, a felne su 100% vrh, znaci nigdje tacne nema bukvalno, uvezen je iz svice ja mislim auto...tako da znas o cemu se radi... evo slika pa vidi... imaju znak Peougeota, sve...
 
Super Moderator
SašaCRX je napisao(la):
da, iz Beograda sam, tj sad zivim tu. Sutra ujutro sam ja na bezaniskoj kosi bas... kod mene je mk1 sa motorom od mk2, pa zato mesate...

Bokili, njemu je VEC zatvoren siber, ali radi elektronski motoric, cuje se kad pritisnem dugme...

mk1 al CRX :D
 
Član
allroad je napisao(la):
SašaCRX je napisao(la):
da, iz Beograda sam, tj sad zivim tu. Sutra ujutro sam ja na bezaniskoj kosi bas... kod mene je mk1 sa motorom od mk2, pa zato mesate...

Bokili, njemu je VEC zatvoren siber, ali radi elektronski motoric, cuje se kad pritisnem dugme...

mk1 al CRX :D

ne razumijem sta konstatujes :icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top