ZAMJENA SAJLE KVACILA ?? HITNO (fiat bravo )

ZAMJENA SAJLE KVACILA ?? HITNO (fiat bravo )

Član
E ljudi imal iko strucan da kaze kako se mjenja sajla kvacila ne fiat bravo posto je pukla...
ja sam nabavio sajlu i normala ima pancir i sve to...
problem je kako provici sajlu ???
posto ima pancir koji je mnogo siri (ima one adaptere na krajevima da se uklapa koji ssu siroki) nego rupa ispod kvacila kroz koju prolazi sajla...

zvao sam jednog majstora covjek dosao kaze moras sajlu presjeci na jednom kraju pa provuci pa onda zavariti na kraj onaj dio koji ne moze da se prouce...

to mi nelogicno gdje ce sjeci novu sajlu...
zovem drugog majstora on kaze niposto se sajla ne smije sjeci nego se mora provuci nekako a pancir 5 puta siri od otvora..
ajd ko je stim kuburio ili ovi mehanicari s foruma ...POMOZITE

HVALA
 
Član
Ikreno to nikada nisam radio na nadenom autu, al mi provlacenje sajle kroz pancir neide nikako u glavu, zar nije komplet sajla sa pancirom?
 
Član
ErRoR je napisao(la):
Ikreno to nikada nisam radio na nadenom autu, al mi provlacenje sajle kroz pancir neide nikako u glavu, zar nije komplet sajla sa pancirom?


pa i jest s pancirom napisao sam gore ;)
 
Član
AnDel je napisao(la):
E ljudi imal iko strucan da kaze kako se mjenja sajla kvacila ne fiat bravo posto je pukla...
ja sam nabavio sajlu i normala ima pancir i sve to...
problem je kako provici sajlu ???
posto ima pancir koji je mnogo siri (ima one adaptere na krajevima da se uklapa koji ssu siroki) nego rupa ispod kvacila kroz koju prolazi sajla...

zvao sam jednog majstora covjek dosao kaze moras sajlu presjeci na jednom kraju pa provuci pa onda zavariti na kraj onaj dio koji ne moze da se prouce...

to mi nelogicno gdje ce sjeci novu sajlu...
zovem drugog majstora on kaze niposto se sajla ne smije sjeci nego se mora provuci nekako a pancir 5 puta siri od otvora..
ajd ko je stim kuburio ili ovi mehanicari s foruma ...POMOZITE

HVALA
Kakva rupa ispod kvacila? I jesi siguran da si kupio pravu sajlu ?
 
Član
Kakvo crno sjecenje, cekaj da ti se dulox javi, on je neki dan mijenjao sebi na marei, da'ce ti on uputstvo kako da to uradis.
 
Član
ehh evo duloxa :icon_smile:
e ovako imas dole ispod onog glavnog kocionog rupu gdje sajla prolazi, eh sad tu istu rupu nadjes iz unutrasnjosti vozila (nalazi se ispod papucice kvacila) i u njoj ima kao neka guma koju si ti novu dobio uz novu sajlu, eh tu gumu moras nekako da izguras da ispadne, eh kad to uradis onda ti moze proc kroz tu rupu onaj dio sto se zakaci na papucicu a kraj buzira i ta guma moraju opet da sjedu u tu rupu, namjestis da ide gdje treba i ustelujes sebi kvacilo kako ti odgovara...
 
Član
sutra u servius a nek oni j*u se s tim...
hvala dulox pomogao si;)slikovito svaka cast
 
Top