Zamjena prekidaca stop svjetala - Skoda Fabia

Zamjena prekidaca stop svjetala - Skoda Fabia

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kupljen prekidač za 16,56 KM :icon_smile:



Evo par slicica kako se mijenja (nisam od huje uspio slikati lokaciju prekidaca, doduse nisam ni mogao ga uslikati jer je bas-bas-bas-bas zavucen :D)



Ovu plastiku skidate tako sto je vucete prema sebi da bi ispod dokucili 2 sarafa (koja su na slici iznad vec odvrnuta)



Zatim skidate poklopac kutije za osigurace i odvrcete saraf (koji je opet na ovoj slici odvrnut - iznad ove poprecne rupe) :D



Odvrcete sve sarafe i lagano povlacite plastiku u lijevu stranu, zatim prema sebi... Pazite na dzekove na prekidacu za svjetla i dzek za VAG kojeg ja nisam dirao da sta ne sjebem :D Izvlaci se s plastikom citav prekidac jer je fiksiran na plastiku ovu... Otkacite dzekove lagano da ne pokidate i napravite sebi dzaba viska trosak... Nazalost nemam slika, ali cu vam pokusati docarati kako to sve izgleda dole... Na kvacilu ima slican prekidac-plave boje i ako vam je lakse da skontate kako da skinete s kocnice pogledajte princip fiksiranja na tom s kvacila... I jedan i drugi se fiksiraju ubadanjem, a zatim zakretanjem...

Slika prekidaca koji me handrio...



Kad kupite novi NEMOJTE GA PRITISKATI jer ima kao neki samostelujuci mehanizam...

Nalazi se na jako, jako sugavom mjestu tj. iza otvora za puhanje u noge, tako da je pristup bas zeznut i mora se napipati... Zakacke su dvije (i to me ishandrilo pravo dok nisam skont'o da su razlicite nozice) jedna je spicasta dok je druga ravna naravno i rupe su iste, samo sam ja k'o pravi balkanac to gurao na silu :D dok nisam skontao o cemu se radi :D Ubacujem dole zakrecem, zacu se klik, vracam dzek i u biti to je to EPC se gasi, stopke rade, ja sretan :cool: :D Meni je trebalo cca. 30 minuta za navedeni posao i to sam prvi put radio... Ja, ja, da dodam, potreban je 16 zvjezdasti shaber :D

Nadam se da sam vam bar malo docarao to sve sa zamjenom...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top