Zamjena motora

Zamjena motora

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovako, imam udija a6 2.5 tdi quattro 2000.god i sa obzirom na njegovu potrosnju i kvarljivost. Razmisljao sam da zamjenim motor za 1.9 tdi i ujedno i mjenjac koji je inace automatik tip tronik za manualni. Pa ako ima neko strucan da mi objasni dali je to moguce,kako i gdje bi se to moglo kod nas uraditi neki dobar otpad ili nesto slicno. Unaprijed hvala!
 
Član
to ti se uopce neisplati prodaj to auto i kupi slabije moj prijedlog jer nikad to neces upakovati sve
 
Član
Jednostavno neisplativo!!
Jos ako ti je kojim slucajem qvatro nemoguce je skoro napraviti....Motor, mijenjac, instalacije, procesori itd....
 
zizosb je napisao(la):
Jednostavno neisplativo!!
Jos ako ti je kojim slucajem qvatro nemoguce je skoro napraviti....Motor, mijenjac, instalacije, procesori itd....
pa mislio sam kada bi to nasao na nekom otpadu,da mi uracunaju moj motor i mijenjac a ostalo da doplatim. Ali sad vidjecu okrenucu par brojeva najjacih otpada tu kod nas pa ako mi se bude isplatilo pokusacu. posto mi se neprodaje auto jako je dobar i sa full opremom je jedino kad bi to mogao da zamjenim to bi mi bilo super.

bulex je napisao(la):
jos samo da se predstavis
Daniel Bijeljina
 
Član
nije stvar samo u motoru i mjenjacu dje instalacija agregati trapovi nista nije isto kod 2.5 i 1.9 i jos da ti to neko sve prepakuje kad se sracunas pojede konja trava
 
Super Moderator
imaces 1.9 TDI sa najjacim vjesanjem onda :lol:
ne isplati se to nikako... i 2.5 TDI nije los motor i tako kvarljiv ko sto pricaju samo je potrebno redovno odrzavanje ;)
 
Član
Mislim da je to ludost raditi... Ako je auto u full-u, steta ga ja dirati... To da je motor kvarljiv su price, koje su nastale jer su se neki 2.5 motori pokvarili... U sustini je sve individualno, mozes imati 2.5 da se kvari svaki dan i da se ne pokvari nikada... Odrzavanje jeste skupo, ali to je normalno za takva auta... Moj drug ima 2.5q 2002 i super je masina, dobro vuce i mislim da je to steta pokvariti... Ako ti je vec toliko stalo da imas 1.9 prodaj toga ili ga zamjeni... Ako ga prepakujes, puno ces uloziti, a puno ces izgubiti kad ga budes prodavao, znaci imas dva troska da bi dobio 1.9 sto je po meni losije rijesenje od 2.5...
 
Član
kako god okrenes,ti si na gubitku,kako novca,tako i snage...gledao sam kak se ispaljuje ta masina,ne bi nijedno auto pozelio pored tog kao u tebe..kao sto sina rece,price tipa ne valja,kvari se i tako,ne pokazuju stvarno stanje,nekom se kvari,nekom ne...mislim da je steta da vadis 150KS (il 180 ak je tdi)
moj savjet,ne diraj...ak ti se bas toliko ne svidja,pokloni ga meni,ak hoces i prodaj ga meni,pa cu ti bit duznik do kraja zivota:lol:
 
Član
edoze je napisao(la):
kako god okrenes,ti si na gubitku,kako novca,tako i snage...gledao sam kak se ispaljuje ta masina,ne bi nijedno auto pozelio pored tog kao u tebe..kao sto sina rece,price tipa ne valja,kvari se i tako,ne pokazuju stvarno stanje,nekom se kvari,nekom ne...mislim da je steta da vadis 150KS (il 180 ak je tdi)
moj savjet,ne diraj...ak ti se bas toliko ne svidja,pokloni ga meni,ak hoces i prodaj ga meni,pa cu ti bit duznik do kraja zivota:lol:

tako je :D
 
Član
cak i ako se odlucis za tu majstoriju, pikaj i na promjenu ovjesa prednjeg, zbog razlike u tezini agregata morat ces mekse podvozje stavljat...

Cak i da ti se kvari ovaj motor svaki pola godine, opet je isplatniji nego sve izbacit, pa ajmo jovo nanovo :icon_eek:
 
Super Moderator
2.5 TDI jest osjetljiv motor i ima nekih mana... recimo niposto ga hladnog ne smijes stiskat (ni jedan motor ne treba stiskat dok je hladan al njega posebno) jer mu je cudna ta elektronika... i masina je komplikovano napravljena... npr kad nesto hoces mjenjat il servisirat moras dosta drugih djelova poskidat jer je komplikovano sve...on se kvari ako se ne odrzava redovno i svakom 2.5 TDI na 160 000km ode elektronika na pumpi visokog pritiska pa se mora mjenjati i taj servis kosta oko 2000 KM.... taj mjenjac isto nemoj se puno igrati sa tiptronicom :lol:... pusti ga u D a ako ti treba niza brzina imas ga povuc prema dole u 4,3 ili 2... taj stariji tiptronik se lako pokvari pa se ne treba cesto igrat sa njim :D
uglavnom masinu ne diraj...



EDIT:
i predtsavi nam se u novim clanovima i stavi slije Audija ;)
 
Član
to se druze ne isplati raditi
i ja mislim da je 1.9TDI preslaba masina za a6
ipak je to tezak automobil


ima istine oko kvarova na 2.5 TDI motorima audi/vw
prve verzije ovih motora su bili bas lose, mnogo problema sa diznama i sa pumpom


tek od 2003 godine
i euro4 2.5 TDI motori od audi/vw
nemaju problema sa bosch pumpom,diznama (ne vjerujem da euro4 ima neke veze sa tim ali eto)

2003 je navodno usavrsen, poboljsan je prednji ovjes,pumpa,bregasta i naravno multitronik-tiptronik mjenjac.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top