Zamjena motora i papiri

Zamjena motora i papiri

Član
Zanima me ako kupim auto (stranca) i hoću iz njega motor u svog da ubacim legalno, šta mi je potrebno kako bi se to uradilo? Mislim na papire od tog stranca?
 
Član
treba ti neko da ga prilagodi na nasu mrezu tj da ga dekodira...
:lol:

mislim da ne mozes legalno nikako
 
I mene ovo interesuje. Ja koliko sam procitao (preletio okom po takvim temama) je da se stranac treba odjaviti u zemlji iz koje ga kupujes, za carinu ne znam i treba imat validne papire od motora i racun gdje si ga kupio ? Ajmo nek se strucnjaci jave...:icon_rolleyes:
 
Član
Carina se mora platiti kao i za svaku drugu robu. Neces moci ocariniti ako motor nije euro-3
 
jest ali i taj racun se mora opravdat tj. platit ga gazdi sto drzi odpad
jarane ako isti motor mislis ubacit samo prekucaj brojeve i vozi jer kad se desi kakav unfal osiguranje slika brojeve sasije a motor negledaju uopste ;)
a ako planiras nesto jace i nesto sto se moze golim okom vidit da nije to taj motor dobro razmisli jer kad budes radio atest ako se ubacuje jaci motor trazit ce ti da imas i ABS i sve ostale pizdarije ukratko receno gule do kože ;)
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
jest ali i taj racun se mora opravdat tj. platit ga gazdi sto drzi odpad
jarane ako isti motor mislis ubacit samo prekucaj brojeve i vozi jer kad se desi kakav unfal osiguranje slika brojeve sasije a motor negledaju uopste ;)
a ako planiras nesto jace i nesto sto se moze golim okom vidit da nije to taj motor dobro razmisli jer kad budes radio atest ako se ubacuje jaci motor trazit ce ti da imas i ABS i sve ostale pizdarije ukratko receno gule do kože ;)

Ma mislio sam umjesto ovog 1.8 8V ubaciti G60, ne bih da prekucavam G60 na PB broj malo mi glupo :D I bez prekucavanja mislim da ne bi bilo preivše problema oko registracije jer auto već ima ABS itd.. Hvala svakako za info, mislim da neće biti ništa od ove konverzije za sad, možda ako izleti opet kakva dobra ponuda ;)
 
Član
Koliko sam ja cuo moras imati papire od motora gdje je odakle je itd.
Ako imas to onda das jos 300-400 KM da ti srede papire (saobracajnu i ostala sranja)
 
Top