zamjena amortizera

zamjena amortizera

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ljudi uzeo sam obicne amortizere i sad bih da ih zamjenim sam,da ne vozim majstorima i da cekam jel neki problem to zamjeniti?Auto Golf 1...hvala
 
Član
To sam i ja htio da uradim na twingu tj sam da ih zamijenim al posle sam shvatio da je pametnije otići majstoru.... treba ti poseban alat da bi skinuo opruge sa amortizera (bar kod mene na tvingu)... dok to kupiš dođeš skoro na isto... a sto se tiče zamjene nebi trebalo biti više od 30KM...

n2o2rs.jpg
 
nikakav problem...sve sto trebas (ako su orginalni sharafi na njemu) je sljedece :D : dizalica ,racna,gedora 17,okasti 17,gedora 13,kandze za sabijenje opruga...skini dva sarafa koja vezu amortizer i rukavac...odvrni dvije matice 13 pod haubom na blatobranu..i amortizer vani.. kad vec njih mjenjas preporucio bih ti i zamjenu axijalnih lezajeva (nosaci amortizera)....naravno i odbojne gume ako su tvoje lose....i na kraju..moras uraditi geometriju trapa iliti shpuru :D jer nema sanse da amortizer vratis kao sto je bio ,a njegov polozaj utice na nagib tocka a samim tim i na spuru (gornji od ona dva sarafa ,rukavac-amortizer,ima na sebi excentricne sajbe ili podloske koe kad se okrecu izbacuju-ubacuju gornji kraj tocka .... s postovanjem :icon_smile:

imam ja taj alat a ako ti je merak da ih sam zamjenis posudit cu ti :lol: al da gledam kako radis :lol:
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
nikakav problem...sve sto trebas (ako su orginalni sharafi na njemu) je sljedece :D : dizalica ,racna,gedora 17,okasti 17,gedora 13,kandze za sabijenje opruga...skini dva sarafa koja vezu amortizer i rukavac...odvrni dvije matice 13 pod haubom na blatobranu..i amortizer vani.. kad vec njih mjenjas preporucio bih ti i zamjenu axijalnih lezajeva (nosaci amortizera)....naravno i odbojne gume ako su tvoje lose....i na kraju..moras uraditi geometriju trapa iliti shpuru :D jer nema sanse da amortizer vratis kao sto je bio ,a njegov polozaj utice na nagib tocka a samim tim i na spuru (gornji od ona dva sarafa ,rukavac-amortizer,ima na sebi excentricne sajbe ili podloske koe kad se okrecu izbacuju-ubacuju gornji kraj tocka .... s postovanjem :icon_smile:

imam ja taj alat a ako ti je merak da ih sam zamjenis posudit cu ti :lol: al da gledam kako radis :lol:



auu jbt.Imam sav alat ali ta geometrija zafrkana,u svakom slucaju hvala:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
Najbolje tebi da ubaciš te amortizre u gepek i u hadžiće kod Aldina :icon_biggrin: Ja sam bio kod njega, sve pohvale ;)
 
Član
Prepusti to nekome ko je devero s tim inače izvali će ti mnogo više para iz đepa nego što si i pomislio
 
Član
Ako imas alat za opruge, obiljezi kako su ti stojali sarafi i podloske na amoru, i onda gledaj otprilike koliko toliko da vratis u isti polozaj, ako ne onda gledaj odokativno da imas nagib tocka.... Ili odvuci nekom tko zna sta radi :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top